Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek belelehet verni...

Szerintetek belelehet verni az emberekbe az empátiát és az együttérzést?

Figyelt kérdés
Mondjuk törvénybe lenne iktatva az, hogy mindenkinek kötelessége empatikusnak lenni a másikkal.
2021. máj. 21. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megkell próbálni!
2021. máj. 21. 22:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Empátiád hiánya miatt erőszakolnál másra empatikusságot az akarata ellenére. Logikus.
2021. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Próbálok másokkal empatikus lenni, de ha azt látom, hogy az emberek sokasága nem képes erre, akkor mit érünk a demokráciával most komolyan? Belekell az emberekbe vernie ezt, hogyha társadalomban szeretnénk élni és nem egy tömegben. A demokráciát én egyre kevésbé látom működőképesnek.
2021. máj. 21. 22:23
 5/13 A kérdező kommentje:
Büntetni kell az olyan szélsőségesen liberális mondásokat, minthogy "mindenki a maga szerencséjének kovácsa", "minden csak tőled függ".
2021. máj. 21. 22:25
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a magyar helyesírás nem tudását büntetném.

Hogy képzeled, hogy nincs hozzá érzéked? Én is beleverjem a fejedbe?

2021. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, menj szépen akkor egy diktatórikusabb rezsimba ahhol ezt a f..szságod nem írhatod le. Már is érzékelnii fogod a demokrácia előnyét ha nem nyomhatod a hülyeségeid.
2021. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek miért jó a demokrácia és a liberalizmus, hogyha rengeteg érzéketlen ember van? Ezt most komolyan kérdezem. Nem kell utánozni a diktatórikus rezsimeket. Harmadik vagy negyedik utat nem lehet elképzelni?
2021. máj. 21. 22:48
 9/13 anonim ***** válasza:
8as. Azért mivel ha elvileg én empatikus vagyok nem fogom másra erőltetni a nézeteim. 30 éve ezen az elven kéne lennünk elvileg és nem azt nézni mint a kommunisták hogy aki nem olyan mint én az már ellenség. Plusz empátiának is szintjei vannak. Emellett az empátiát sok mindent befolyásolja: a veled született paraméterek, neveltetés, traumák. Szóval olyan dolgot akarnál rá erőltetni másra amit nem lehet befolyásolni. Aki meg megjátsza az empátiát az kétszínű, de gondolom azt sem akarod. Tedd le a sört végre és gondolj bele mi mivel járna, ne akard megjavítani amit nem lehet vagy mükődik.
2021. máj. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az együttérzés előfeltétele, hogy együttérzel saját magaddal.
2021. máj. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!