Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ilyen kreténe...

Az emberek miért ilyen kretének manapság? Komolyan mondom, mintha mindenki egy szent lenne, és ítélkezni tudnak egyből, meg fanyalogni, de önmagukban nem veszik észre a hibát. Elfogadás, empátia, megértés nuku. Közben meg nem néznek tükörbe.

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
+1
2020. szept. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
+2
2020. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát azt, hogy te így látod, nagyban befolyásolja a gondolkodásmódod, korábbi tapasztalataid, sztereotípiáid. Az ember olyan, hogy azt látja amit akar. Úgy értem, ha van egy ilyen elméleted, akkor abba megpróbál az agyad mindent beleilleszteni. Lehet azt a viselkedést is ilyennek veszed, ami nem az. Nem tudatosan nyílván. De ez az élet minden területén így van. Ilyen az agyunk. Én pl nem ezt tapasztalom, mint te. Vannak ilyen emberek is meg olyanok is, hogy melyikből van több, na azt nem tudom. Ezt is nehéz megmondani, mert mindenki máshogy érzi. De nem is fontos ez, az a lényeg, hogy ez a nézet ami benned van, az nem egészen takarja a valóságot.
2020. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont mint te, kérdező?
2020. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló.


Pontosan ahogy mondod, ez a tapasztalatom, és ebből alakult ki ez a véleményem.

Azt tudom hogy vannak ilyen emberek és vannak kivételek is..

Hogy milyen az arány?

Az sajnos rossz.

Itt is van pl a 4-es válaszoló aki semmit nem tud rólam de egyből betámad, hogy én is ilyen vagyok.

Hát nem kőbunkó?

S sajna az ilyen gondolkodásúak vannak többségben mint ez a 4-es is, konkrétan engem szapul, mikor halvány gőze sincs semmiről.

Na az ilyen emberekre céloztam a kérdésemben.

A 4-es a példa rá.

Amúgy te szerencsés vagy 3-as,hogy nem ezt tapasztalod, ritka helyzeted lehet.

2020. szept. 12. 08:19
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Szerintem ezt kicsit túlreagálod. Igaz nem hallottam a 4-es hangsúlytát és gondolatait, amikor írta a választ, lehet tényleg úgy gondolta, ahogyan te, de nem tudom, mert csak ezt az egy mondatot látom, és ez hangsúlytól függően, lehet, hogy semennyire se rosszindulatú. Most nem azt akarom mondani, hogy a 4-es mit gondolt, csak azt, hogy ennyiből nem tudom. És te sem. Mert te se látsz a fejébe. Ez itt a lényeg, hangsúly nélkül nem tudhatod és te mégis alapból feltételezed, hogy kőbunkó. És lehet azt gondolod, te ennyiből már tudod, de ezt azért érzed, mert ez a meggyőződésed. Most igazából nem a 4-es válasza a lényeg, ezzel azt akarom mondani, hogy valószínűleg te mindig így veszed a dolgokat. Egyből támadásnak érzed, lehet hogy az, nem mondom, hogy nem, de nem biztos. Ezeket nem kéne ennyire támadásnak venni.

Többiekre visszatérve, lehet igazuk. Lehet te is ilyen vagy? Most ha az első válaszod erre az, hogy na én aztán tuti nem, és ebben halál biztos vagy, akkor is gondolkodj el rajta, kérdezd meg a barátaid. Mert az, hogy ennyire támadásnak veszel mindent az nem jó, így nem lehet élni. És ha te ilyen vagy, akkor a megoldáshoz ezt fel kell ismerni. Illetve ha mindenkit lebunkózól, akkor ők ettől ugyan azt, fogják érezni, mint amit most te érzel. Tényleg lehet te is ilyennek tűnsz, még ha nem is akarsz.

2020. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia hármaska, 😀


Értem a logikádat, de erre azt mondom, hogy elsőnek arra reagálok, amit mondanak, s az általában azt jelenti hogy mit írt le az illető. Persze van ugy, elofordul, hogy a hangsúly kicsit megváltoztatja az értelmét, de elsősorban a leirt szavakat kell értelmezni.

Magyarán, ha azt írja valaki hogy (maradjunk a példánál)

Hogy konkrétan én vagyok az akiben nincs megértés, empátia, stb,. stb.

Úgy hogy nem is ismer, akkor mondhatja ezt akármilyen hangsullyal is, akkor is ez a lényeg.

Viszont én nem konkrétan rólad vagy konkrétan más valakiről mondtam a kerdest, csak szerintem az emberek többsége olyan. Tisztelet a kivételnek.

Akinek nem inge nem veszi magára.


Itt szerintem ez a lényeg,


Ha leirsz valamit, akkor az a lényeg mit írsz, s csak utána a hangsúly.

Ha elkuld valaki a búsba, tök mindegy milyen hangsúllyal teszi, attól még elküld.


Amúgy abban igazat adok neked, hogy lehet kozted meg köztem az a külömbség, hogy te még pl ha valaki beszól neked, akkor keresed a kiskapukat, hogy ááá, biztos nem úgy gondolta, biztos kedveskedve, mondta és másmilyen hangsúllyal, én viszont aki kretén azzal nem cicózok,.... Lehet kicsit megkopott már a türelmem, de hát nem vagyok ápoló a bolondomházában, s amilyen a mosdó olyan a törölköző is. Nem fogom odanyújtani, a másik orcámat is, ha valaki beszól.

2020. szept. 12. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!