Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az amerikai (pl. szuperhős...

Az amerikai (pl. szuperhős filmek) vagy a japán (pl. manga, anime) popkultúra jön be nektek jobban? Miért?

Figyelt kérdés

2021. máj. 22. 20:15
A kérdező szavazást indított:
Amerikai
Japán
58 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

A japán. Az amerikai filmeket, rajzfilmeket sokszor bugyutának, prűdnek, és "karót nyeltnek" érzem, az animékben sokkal több kreatívitást és merészséget látok.


Az is tetszik, hogy szinte minden műfajú animében feltűnnek tudományos, sci-fis dolgok, pl. még a szándékosan bugyutának készült Hetaliában, vagy kisgyerekeknek készültekben is.

2021. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Japán filmeket nem nézek, csak pár animet láttam. Az amerikai tetszik, de minden csak ne szuperhős film, az pont nem.
2021. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Megmondom őszintén, hogy engem személy szerint a japán kultúra és mentalitás rettenetesen taszít, így a mangák és az animék is.


Az amerikai szuperhősös dolgok pedig annyira tartalmat nélkülöző, felszínes, jellegtelen divatcikkek, hogy azok sem tudnak vonzani engem.


Mivel mindkét oldaltól tartózkodom, és kártékonynak tartom őket, gondolom irgalmatlanul le leszek pontozva azok által a fanatikusok által, akiket meg tudtak téveszteni... :D

2021. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Mindkettőben találok olyat, ami tetszik, elszórakoztat.
2021. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
A japán, mert sokkal árnyaltabban ábrázolják a történeteikben a karaktereket, szituációkat. Sokszor nincs egyértelmű jó és rossz, csak különböző sorsok, életek, érdekek. A tanulságokat sem tolják az ember képébe, ránk bízzák, hogy levonjuk a magunk tanulságait. Persze, megvan egy csomó jól bevált és kedvelt sablonjuk, de ez meg nem csak rájuk igaz.
2021. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Már nem nézek amerikai szemetet 2 éve. Csak Távol-Keleti sorozatokat, filmeket, animéket. Néhány európai sorozatot is néztem, azok is jobbak voltak mint akármelyik amerikai hulladék.
2021. máj. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
#6 Hasonlóan érzek én is, néhány éve teljesen megcsömörlöttem az amerikai médiától, azóta inkább japán dolgokat szoktam nézni. Értelmileg és érzelmileg is kielégítőbb.
2021. máj. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Mindkettőt szeretem, de a mangák/animék jobban bejönnek, azt nem tudnám megmondani miért, csak jobban tetszik ez a műfaj.

Mindkét műfajban látok jó és rossz dolgokat, csak az amerikai filmekben több rosszat, mint jót.

2021. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Az amerikai szuperhősös filmekkel az a bajom, hogy sokszor egyáltalán nem derül ki, hogy egy adott személy miért rossz, csak az és kész. Így már az elején ellaposodik a történet, mert "Ez egy köcsög, a jó úgyis legyőzi, és kész." Nincs benne csavar, ahol egy kicsit betekinthetnénk az illető múltjába, hogy egy kicsit is értsük, mit miért csinál. A japán filmekben animékben pedig néha pont a másik végletbe csúsznak bele. Olyan karakternek is be akarnak erőltetni egy szomorú múltat, akié k....ra nem érdekel, mivel már elkövetett valami olyat, amire nincs bocsánat, és még a legkeserűbb múlt sem jelent mentséget, így a pokol legmélyére kívánom a karaktert. És ilyenkor már csak időhúzásnak hat az egész flashback. Szóval igazából mindkét kategóriában vannak gyöngyszemek, és sablonos, gyenge művek is. De általában jobban megtalálom a kedvemre valót az animék között. A szuperhősös filmekben gyakran feltűnő jelmezesdi sokszor indokolatlan, és emiatt nem is élvezem annyira.
2021. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!