Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire hasonlít a világnézet...

Mennyire hasonlít a világnézeted a szüleidére?

Figyelt kérdés
Milyen elvek azok, amik a családból ragadtak rád, és mi az, amiben nagyon máshogy gondolkodsz?

2021. máj. 23. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Politikai téren teljesen másként gondolkodom, mint a szüleim és nagyszüleim. Ők baloldaliak (nagyrészt), én pedig inkább mondanám magam "jobbosnak", de az arany középutat követve.
2021. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Hasonlítok rájuk:

-ellenzéki vagyok

-elítélem a falusi ármánykodós pletykálást

-házasságpárti vagyok, igaz, kevésbé, mint ők (úgy gondolom, hogy a saját boldogságomhoz nagyban hozzájárulna, de nem gondolom, hogy ez minden ember életének elengedhetetlen része)

Különbözünk:

-vallás: a szüleimnek mind van vallása, egyik sem hisz viszont, nekem nincs vallásom, hinni próbálok, de nem tudok

-melegjogok: ők homofóbok (szerencsére ezt a közösségi médián nem lobogtatják és nem mennek fel a PRIDE-ra kiabálni, hogy "mocskos b***ik", míg én biszex vagyok és ugyanolyan jogokat adnék nekik, mint a hetero embereknek

-család: szerintük mindenképp kell család, egy rossz család is (mint pl a miénk(ilyen anyagilag stabil, érzelmileg széthulló)) jobb, mint, ha nem lenne. Egy nő feladata a gyermekszülés, egy ember 50 felett legyen nagyszülő, gáz, hogy nekik még nincs unokájuk, én (a 19 éves, 3. gyerek) vagyok a legalkalmasabb arra, hogy szülő legyek, szülejek mihamarabb, legalább 3-at. Ezzel szemben viszont azt gondolom, hogy 1.Nem mindenki alkalmas/akar szülő lenni. 2.Amíg tanulok (innen még kb 5 év) és nincs munkatapasztalatom (+2 még legalább), addig felelőtlenség lenne belevágni+ még nem éltem, nem volt kamaszkorom, felnőtt se voltam még igazán. Apa szülei is majdnem 30 évesek voltak, mikor apa és néném születtek, mégis papám itt van még velünk, 27 unokás évet megélt, ennek ellenére.

-világűr: anya mindenben szkeptikus, ami csak teóriában létezik, de semennyire nem érdekli a téma. Apa szereti a témát, de a tudományos dokumentumfilmeket fikciónak, az UFO magazint ténynek kezeli. Én meg úgy vagyok vele, hogy érdekel, szerintem van Földön kívüli élet, de kétlem, hogy lenne Belső Föld, reptiliánok akik köztünk élnek, meg nem hiszem minden utcai lámpáról készült fotóra, hogy ufo

-élet a halál után:anya szerint Mennyország van. Apa szerint reinkarnáció. Én nekem meg fogalmam sincsen.

-ideális férfi: Anya szerint egy határozott valaki, aki tud engem irányítani. Apám szerint bárki, csak legyen. Szerintem az a fontos, hogy kedveljem és egyenrangú másik felemnek tekinthessem és jól kijöjjek vele.

-tanulmányok: anya szerint a jó jegyek a fontosak, de az én jó jegyimnek nem tud örülni, mert "lényegtelen tárgyakból" vannak (pedig csak 2db 3-asom van, minden más 4-5), apa szerint túl jól tanulok, ami a jel arra, hogy nincs életem. Szerintem meg egész elfogadható, amit nyújtok, nincs baj ezzel.

-tanulmányok2:"fiúnak nem való gimnáziumba járni, meleges dolog az". Szerintem nem, a gimi mindenkié.

Tuti vannak még eltérések, de ezek jutottak most eszembe.

2021. máj. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán nem. Anarchista vagyok , szerintem több mint 2 nem létezik, utálom a fehéreket és atom ellenes vagyok és szerintem a börtönbüntetés fasisztoid dolog. Szüleimmel 10 éve nem beszéltem és nem is fogok, van egy bátyám aki pedig náci.
2021. máj. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb mértékben hasonlít.
2021. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alapelvek ugyanazok, de az én világképem negatívabb és "racionálisabb", mint a szüleimé egy empatikus vs. racionális skálán, a morâlisan teljesen abszúrd dolgomat is támogatom, amitől minden normális ember visszariad.
2021. máj. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani. Ha anyám kormányellenes, vírus tagadó és oltásellenes, akkor apám kormánypárti és elsők között kérte az oktást. (igen elváltak jó rég :D)


Egyikőjük világképét, nézetét, habitusát sem örököltem, mert utálok szélsőségekben gondolkodni. Inkább a kritika illik rám, sokszor a magam nézeteit is felülvizsgálom.

2021. máj. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Teljesen másképp látom a világot, mint a szüleim.
2021. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%
Semennyire.
2021. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

2: “Fiúnak nem való gimnáziumba járni, meleges dolog az.”


Ha megtudnák, hogy vannak egyetemet, sőt, PhD tudom(l)ányos fokozatot szerzett “fiúk,” akkor öngyilkosok lennének?

2021. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3: Te valami roma vagy?
2021. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!