Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi játszódik le egy ember...

Mi játszódik le egy ember fejében ilyenkor?

Figyelt kérdés

Írsz valakinek egy üzenetet és ő nem válaszol rá:

-idegesítőnek tartja az üzenetet

-lusta rá válaszolni

-értelmetlen szerinte a kérdés?

Mikre gondol ilyenkor az ember? Ti mire gondoltok, amikor nem válaszoltok?



2021. máj. 27. 11:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

#9

Úristen a vészhelyzet nyilvánvalóan más, én most nyilván nem a bejövő üzeneteknek arra a 0,00001% részére gondoltam, ami vészhelyzet, hanem a maradék 99,9999% részére általánosságban.

Azt hittem ez evidens mindenkinek. :DD

2021. máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%

11 nem erted.


En szemleltetni akartam, hogy csak azzal torodunk ami erdekel minket vagy ami fontos nekunk.


Es ebben igazam van.

2021. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem az írásban való kommunikációnak ugyanúgy van egy kultúrája, mint egy szóban való kommunikációnak. Nekem is van olyan ismerősöm, aki látja messengeren, amit írok neki és 2 nap múlva válaszol. Szerintem erre nem kifogás, hogy nem ér rá, mert akkor el sem olvasta volna. Ha én nem érek rá, nem olvasgatok üzeneteket a telefonomon. Ez ugyan az, mint amikor valaki minden félmondata után üt egy küldést és 25 sorban ír le 5 mondatot. Krva gáz.
2021. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%

Akik kozel allnak hozzam (legjobb baratok, csalad) nekik mindig valaszolok amint tudok.

Amikor megnyitok egy uzenetet az esetek 99%ban mindig irok ra mert azt nem tartom korrektnek, ha latom es nem valaszolok. Akkor minek olvasta el az illeto?

A maradek 1% mikor elolvastam es mondtam magamba h par perc es valaszolok es elfelejtettem. De amint eszembe jut akkor irok is.


Nem ertem minek nyitja meg az ember az uzenetet ha nem is akar valaszolni?!


Nekem is van hogy akik nem allnak olyan kozel hozzam vagy eppen tudom hogy nem fogok tudni hosszabb beszelgetesbe belemenni hogy nem nyitom meg. Majd ha raerek akkor megnyitom es chatelhetunk :D

2021. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
"Majd ha raerek" = "Majd ha lesz kedvem"
2021. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"erre nem kifogás, hogy nem ér rá, mert akkor el sem olvasta volna. Ha én nem érek rá, nem olvasgatok üzeneteket a telefonomon"

Én pl. munkához használom a messengert, munka ügyben kommunikálok ott kollégákkal, partnerekkel. Ha megnyitom az alkalmazást vagy böngészőben az oldalt, akkor van hogy egyből bedob egy privát beszélgetésbe valakivel, és neki azt mutatja hogy láttam az üzenetet, még akkor is ha nem volt időm elolvasni, egyből bezártam... :/

2021. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

#15 nem ertek egyet. Szamtalan olyan helyzet adodhat amikor el kell vegezni egy adott feladatot. Bevasarlas , fozes, edzes, ezernyi dolog es kotelesseg lehet

Van hogy massal vagyok egyutt es latom hogy ir valaki (bunkosag mas jelenleteben nyomogatni a telefont).

Volt mar h az edzes elott az oltozoben vettem eszre hogy valaki irt, lement az edzes hazaertem es akkor valaszoltam.

Ez nem ennyire egyszeru hogy nem erek ra akkor nem is erdekel..

2021. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

17


Amiket leirtal okok azok mind azzal egyenloek hogy nem erdekel a masik es helyette csinalsz valami mast mint hogy beszelgess vele.


Lehet takarozgatni ezekkel hogy "felelosseg", "bevasarlas", "szarnom kell", "faradt vagyok", ezzel lehet magadat nyugtatod, de a masikat nem fogod meggyozni ilyenekkel.

2021. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

#12

De igen, értem - én általánosságban írtam, te pedig egy kitalált extrém szituációval akartál belém kötni. A kitalált extrém szituáció esetében persze hogy igazad van, de szerintem a kérdezőt inkább a nagy átlag érdekelte. :)

2021. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

19


A nagy atlag szereti azt mondani maganak hogy "elfoglalt voltam" es szarni bele a masiknak legalabb annyit hazudni hogy "tenyleg elfoglalt voltam".

2021. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!