Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek elmenjek most...

Szerintetek elmenjek most dolgozni?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok, proginfón fogok most nyáron végezni. Eddig sehol nem dolgoztam az egyetem alatt, mert a jó tanulmányi eredményekre akartam koncentrálni. Úgy terveztem, hogy a mesteri 2. félévében jelentkezek gyakornoknak valahova. Viszont most jött egy olyan lehetőség, hogy egy ismerős által betudnék jutni egy multihoz gyakornoknak a nyáron, jó fizetésért, és jó előrelépési lehetőséggel. Onnantól kezdve pedig heti 40 óra munka lenne, és kemény tanulás az első fél évben, hogy betanuljak mindenbe. Utána meg heti 20 óra mester mellett. Úgy érzem, ez egy igen jó lehetőség, hogy elkezdjek dolgozni.


Viszont: Úgy érzem egyből beleugornék a munka világába középsuli után. (Tudom, sokan vannak akik végig dolgoztak 16 éves koruk óta.) Én most itt arra gondolok, hogy nekem a középsuli elég rossz volt, nem sok mindent csináltam a kockuláson kívül. Aztán egyetemen mindent igyekeztem bepótolni, és elkezdtem ismerkedni, meg úgy általánosságban élni. Ez tartott másfél évig, amíg be nem jött a pandémia. Azóta otthon ülök. És úgy érzem ki vagyok éhezve az élményekre. Kimaradt másfél, év, ami nagyon sokat számított volna. Terveim voltak a nyárra, hogy nyaralni meg ide-oda megyek a barátokkal. Meg még úgy másfél évig csak lazán élvezni az életet. Viszont ha most elkezdek dolgozni, napi 8 órába, akkor ezt lehetetlen lesz összehozni. 5-kor fogok végezni, elmegyek edzeni, és feküdhetek le aludni. És ezt 40 évig. A hideg kiráz ettől. Főleg úgy, hogy elég későn kezdtem el kiélvezni a fiatalságomat. Pont akkor amikor kezdett is vége lenni.



2021. máj. 29. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem menj el,nincs olyan hogy túl korán kezdesz el dolgozni a saját karriereden
2021. máj. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha morgan stanley akkor ne
2021. máj. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell neked ott ragadnod 40 évig és kis biorobotként húzni az igát.

Most egy kis lemondás, de olyan tudásra, tapasztalatra tehetsz szert, amit a későbbiekben kamatoztathatsz.

Ezzel a szakmával nem kell ottragadnod. Informatikus a családban is otthonról dolgozik osztrák cégnek, 7 számjegyű fizetésért.

2021. máj. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az élet szépsége még ezután jön. A fiatalság nem az ész nélküli bulizásról szól. Barátokkal nyaralni meg ezután is el tudsz majd menni, nem kell lemondanod róla. Rohadt nehéz most munkát találni pályakezdőként, hiába vagy jó tanuló. Én is tavaly decemberben végeztem a BSc-n, és alig egy hete találtam állást. Vagy 40 helyre beadtam a jelentkezésemet, és jó, ha 10-ről visszajeleztek. Én nem hagynám ki a helyedben, ha biztos lehetőség.
2021. máj. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is hiba lenne kihagyni ezt a lehetóséget. Már csak a gyakorlat is sokat fog dobni az esélyeiden, ha nem is maradsz annál a cégnél.

A munka világa nem olyan szörnyű, mint leirtad. Igaz, hogy a legnehezebb részén kell kezdened, hogy suli mellett dolgozol, de az csak egy rövid, előre belátható időszak, amit ha kibírsz, utána mikor csak dolgozol és nem tanulsz mellette egyetemen, felszabadul egy csomó időd és energiád. Manapság senki sem megy az első munkahelyéről nyugdíjba, ez nem ennyire végleges. Meg fogod tudni teremteni az egyensúlyt a magánélet és a munka között.

Van az a mondás, hogy aki a múltba néz, az seggel megy a jövőbe :D

Ne a tini éveket sirasd, hanem élj a szuper lehetőségekkel és alakítsd jóra a jövődet.

2021. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!