Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel motivaljam magam arra...

Lumia 532 kérdése:

Mivel motivaljam magam arra hogy vegre elmenjek dolgozni?

Figyelt kérdés
itthon lakom anyamekal jo ideje nem dolgozom de volt mar munkahelyem jelenleg a felretett penzembol elek. nincs semmi kedvem elmenni dolgozni. igenyeim szinte semmi nincs nem jarok sehova szinte nem is koltok semmit csak amire muszaj. ha elmegyek dolgozni es felre is rakok meg tobb penzt mi ertelme? ugyse tudok vele mit kezdeni befektetesekhez tok hulye vagyok ugy is az lesz a vege hogy amikor a rokonaim bajban vannak elkeregetik mit tudom en nem fizetik a szamlat hitelt vagy vmi tortenik ugy is muszaj vagyok adni kulonbem en leszek a szar szemet ember, eletcelom nincs igazabol elni sincs kedvem szoval mindig arra gondolok ezert minek dolgozzak? raadasul nekem a munkahelyre jaras igazi kinszenvedes szivesebben halnek meg nem szeretek en menni sehova se

2016. szept. 5. 15:40
1 2
 1/17 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Enned azért kell. És ha van egy minimális önbecsülésed, nem anyádon fogsz élősködni.
2016. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy legyen normális életed.

Emberek között legyél.

Legyenek barátaid, megismerj valakit. Legyen családod.

2016. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
de beilleszkedni se tudok sehova. legalabbis eddig meg sose tudtam
2016. szept. 5. 15:50
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy ha nem mész felkopik az állad és éhen halsz.
2016. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel. Majd szüleid eltartanak, amíg élnek, utána hajléktalan koldus leszel.

Ne csüggedj, ismerek olyant, aki 12 éve csövezik, neked is menni fog!

2016. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem dolgozol és nem is tanulsz, akkor mások szemében csak egy 0 vagy. Csajt nem akarsz például?
2016. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Erre mondják "élettelen" "tudat hiányos" "semmit tevő"

Tuti párod/szerelmed sincs. Hidd el az adna egy nagy löketet, hogy elköltözz s vele legyél saját keresettel.

Legalább van valami értelmes hobbid?

Nem akarsz valakit magadnak?

Esetleg ha értesz valamihez, akkor ahoz kötődő papírt letenni s abban a körben dolgozni?

Élni sincs kedved?- hát így nekem se lenne ha a fent írt dolgokból semmim se lenne. Nem bántásból, de az ilyen haszontalan embereket halálba kellene küldeni. Anyád lennék lehet elszidnám a picsudat, de durván noszogatnálak /kényszerítenélek dolgokra! A szüleid se normálisak, hogy csak így hagynak...

Visszatérve hobbihoz, ha van valami ami felkeltené az érdeklődésed keresni kell olyan szakmát ami hozzá fűződik s elmenni azon belül dolgozni.

Amúgy a semmittevés is lehúzza a testet, tompítja az agyat pl "mit csináljak magammal?" hasonló kérdések vannak az agyban.

Vegyél egy kondi-fitnesz boltba vitamin kapszulát (az olyanokba rengeteg vitamin van s jobb mint gyógyszertári) és kezd el megmozdulni sétálni/biciklizni. Ettől majd jobb lesz a közérzeted.

Nekem is volt suli után egy lengő-tengő évem, de én varrtam, rajzoltam, terveztem ruhákat-bútorokat, gépen kockultam s ott is pályázatokra neveztem tervezésekkel... Stb


Megha zavar mert zavar ha feltetted a kérdést itt s magadnak, akkor magadon vegyél erőt!

Először mozgasd tested,gondolataid.

Nézegess hobbikat, felkelti e az érdeklődésedet. S tovább kell löknöd magad.


Meg azért írhattál volna pár dolgot:

Mióta tart ez? Hány éves vagy? Srác vagy csajszi?


Megnyugtatlan az emberek 70%-a azt se tudja mi az amit igazán szeretne csinálni s megis élne belőle(ezek az emberek csak robotolnak).

Vannak azok akiknek elképzelésük van de szerencsétlenek + nincs a célig "menetrendjük".

S azok vannak legkevesebben akik elhatározottak, fokozatosan felépítik a céljaikat.

Bennem 21évesen alakult ki a cél, amin már évek óta gondolkodtam. (apám kiskorom óta üvöltötte a képemben: Mi az hogy nincs céltudatod?!")


Filozz egy sort s ha elfogadod: Jólvan megmozdulok az már sokat számít. Első sorban a közérzeted legyen helyén, hogy ne húzzon az ágy stb.

Hajrá! Ne legyél nyomi!

23-N

2016. szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Attól nem leszel jobb ember ha "party arc" leszel... Nekem sem volt az erősségem a beilleszkedés (jó de azért sem mert irritáltak a semmilyen témájú emberek pl ki hol bszott be /itta magát le stb)

Megtalálod a magad társaságát ha ki is mozdulsz.


Tanulj meg közvetlenül beszélgetni az emberekkel. Pl elmész s leállítasz valakit hogy mennyi az idő, útbaigazítás stb néha még a végállomáson is el tudok beszélgetni egy idegennel ha pl sokat kell várni.


Úgy nehezen megy ha zavarba vagy vagy nincs semmi téma/érdeklődési kör. Szóval még mindig önmagadat kell formálni mielőtt társaságon gondolkodsz.


Hidd el senkit se érdekel ha semmit nem tudsz mondani, de fordítva is unalmas lenne.

2016. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
srac vagyok pont annyi idos mint te hat nem tudom mi lesz engem semmi nem erdekel hobbim sincs mozgashoz meg lusta vagyok alig akarok kimenni a hazbol
2016. szept. 5. 16:48
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg míg minden pénzed elfogy, meg a kaja is. Meglátjuk ha éhezel akkor még mindig lusta maradsz-e. Ha igen akkor pedig mehetsz az utcára csövelni vagy megdöglessz.
2016. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!