Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyek a leglázadóbb MBTI...

Melyek a leglázadóbb MBTI típusok és miért?

Figyelt kérdés
Akik hajlamosak lázadásra és hogy az miből fakad egy-egy típusoknál. Melyik a leglázadóbb típus, és melyik a legkevésbé lázadó és miért?

2021. máj. 29. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
A farkaskutya típusúak a leglázadóbbak
2021. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az .NT.-k többsége az.
2021. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Tág fogalom az hogy lázadás, ISTP és ESTP voltak az elsők amik nekem beugrottak de belegondolva kb bármilyen P és rengeteg J típusra könnyen rá lehet fogni hogy lázadóbb hajlamú. Akik egyértelműen nem azok azok az ISTJ és ISFJ.
2021. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Istp és és estp miben lázadók szted?
2021. jún. 1. 18:56
 5/9 anonim válasza:
100%
A kognitív funkciókból vezetem le. Az ISTP esetében Ti-Se, az ESTP esetében Se-Ti. Mindkét típus előbbre helyezi a saját logikus meggyőződését (Ti) a többiek érzelmeinél (Fe), és mindkettőnél erős az Se, amelyik felfedező, kísérletező, akár kalandos jellemmé teszi őket. Ez a két funkció párosítva szerintem valószínűbbé tesz egy lázadó hozzáállást. De ez elmondható lenne más funkció párokról is, ezért mondom, hogy nagyjából minden P típusra rámondhatnánk ugyanezt, és akár néhány J-re is.
2021. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. jún. 1. 21:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg talán inkább az xSFP típusokat mondtam volna. Szerintem a magas Fi-használók (ISFP, ESFP, INFP, ENFP) a leghajlamosabbak "elszabadulni", ami a személyes meggyőződéseik érvényre juttatását illeti. Pont azért, mert még csak nem is feltétlenül/nem kizárólag a logikájukra alapozzák azokat, hanem erőteljes emocionális kötődések fűzik őket hozzájuk. A Se meg a tipikus "már csak azért is/csak azért se" funkció, akikben túlmunkál, azok késztetést éreznek arra, hogy szabályt szegjenek (just for fun), mert akkor érzik igazán, hogy élnek. De biztos sokféleképpen össze lehetne állítani a képletet.
2021. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
INFP típus vagyok és határozottan lázadozó. De ez kb. minden magas Fi használóra igaz, mert nagyon erős a saját értékrendünkhöz való ragaszkodás plusz nem vagyunk racionálisak.
2021. júl. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
97%

INFJ vagyok és lázadó. Erős bennem az igazságérzet és szociális érzék. Valamint nem tűröm, ha dominálni akarnak felettem, ha dirigálnak. Nem ismerem el a hierarchiát, ellenszenves számomra a tekintélyelvűség.

Ez így már elég lázadó?

De alapvetően egy barátságos, élni éséli hagyni tipusú emer vagyok, amíg a határaimat nem lépik át.

2021. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!