Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ostobaságot csináltam, hogyan...

Ostobaságot csináltam, hogyan léphetnék túl rajta?

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve nem mentünk sehova a férjemmel és mindig tartottuk a maszkviselést, a hullámok csúcspontjain még vásárolni sem jártunk, hanen rendeltünk, nehogy hazahozzunk valamit a nagyszüleimnek.


Anyuméknak le kellett utaznia vidékre egy munka miatt egy hétre és addig mi vigyáztunk volna a nagyszüleimre, akik már nem képesek az önellátásra.


Múlt héten azonban mi elmentünk egy ismerősünk szülinapi bulijába és elszaladt velem a ló, eredetileg azt mondta, hogy kb. nyitott helyen nagy ablakokkal lesz, de rossz volt az idő és nem nyitották ki az ablakokat. Majd ittam egy kis alkoholt és valahogy az összes gâtlásom feloldódott és ahelyett, hogy a tervek szerint leléptünk volna egy óra után, hajnalig ott maradtunk bulizni és táncolni. Akkor ott nagyon jól éreztem magam, de egy hét múlva belázasodtam.


Annyira bűntudatom van, hogy ilyen ostobaságot csináltam és nem tudom, hogy mivel tehetem jóvá. Nagyon dühös vagyok magamra és teljesen értéktelennek érzem magam, hogy egyszer kérnek tőlem valamit és helyette elmegyek bulizni. Hogy lehet feldolgozni ezt a bűntudatot?



2021. máj. 30. 12:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

tehát azért van bűntudatod, mert vigyáznod kellett volna a nagyszüleidre, de nem ment, mert lebetegedtél.

csak én nem értem, hogy mit kell ezen drámázni? megbetegedtél, kész, nem tudtál ott lenni, megoldják máshogy.

ha tudnád mennyi mindent kell átszervezni még az életben, mert valaki belázasodott/eltörte a lábát/begyulladt a füle/elment az összes hangja... szerintem itt lenne az ideje, hogy szétnézz kicsit a való világban, a laptopodon kívül, és látnád, hogy működnek az ilyen dolgok... valaki kiesik valamennyi időre, beáll más a helyére. sírás és dráma nélkül. (a felsorolt összes probléma az elmúlt hétben került elő a közeli rokonságban+a munkahelyemen, de valami csoda folytán nem állt meg az élet, és senki nem követett el harakirit valamiért, amiről nem tehet)

2021. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
amúgy ezt nem értem, ha a nagyszülők élnek még tíz évet, akkor ti még tíz évig nem mentek sehova, és ültök rettegve a lakásban, egyedül, besavanyodva, mert a végén még elkaptok egy náthát???
2021. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy tényleg nem kellene, hogy bűntudatom legyen miatta.
2021. máj. 30. 17:09
 14/15 A kérdező kommentje:
#12 Nem feltètlenül otthon ülni, de a koronavírus a éneklős/bulizós helyzetekben terjed a legjobban. Elég nagy különbség van egy sörözés és egy jól sikerült házibuli között, ahol órákon át teli tüdőből énekled a dalokat, miközben egy fülledt tánctéren egymástól 20 centire táncoltok. A férjem tesójáék leléptek a táncolás előtt és nekik semmi bajuk.
2021. máj. 30. 17:16
 15/15 anonim ***** válasza:

Kicsit régi a kérdés, de.

Annak már nincs értelme, csak tanulság szempontjából, hogy egy beoltott fertőzött személy egy vele EGY HÁZTARTARTÁSBAN ÉLŐ személyt éppen olyan eséllyel fertőz meg, mint egy nem beoltott személy. Sokáig vannak egy közös légtérben, stb. hosszasan lehet magyarázni, nem az ujjamból szoptam, valami komolyabb cikket olvastam erről valamikor rég. Amikor én voltam covidos, akkor otthon szobafogságban voltam, az evőeszközt, tányért nem adtam ki, hogy az idős anyám elmosogassa, nem is találkoztam vele, az ajtóm elé a székre tette le a kaját, és bekopogott. kb. csak vécére stb. mentem ki, amikor anyám a szobájában volt, akkor is maszk volt rajtam és fertőtlenítettem előtte a kezem... A zsepijeimet egy zacskóban gyűjtöttem...


Így megúszta. Neki négy oltása volt, nekem három, de azért pár napra leterített így is egy kicsit. Anyám beteges, gyenge immunrendszerű, ezért volt a nagy óvatosság. Szerencsére megúszta.


Ami a másik felét illeti, megértem a bűntudatodat, hogy egyszer kérnek meg valami fontosra, és te bulizni mész meggondolatlanul. Az alapkérdés, hogy ezt hogyan tehetnéd jóvá... Talán levonod a tanulságot, és megtanulod, hogy mi a felelősség. Nem a szavak számítanak, hanem a tettek.


Remélem, nem kapták el a nagyszüleid, és továbbra is jól vannak. Ha elkapták, akkor bizony annak a tudatával együtt kell élni.

2022. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!