Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Intovertáltból lehetek extrove...

Intovertáltból lehetek extrovertált?

Figyelt kérdés

Igazából nem is biztos, hogy intovertált vagyok, inkább nem merek megszólalni. Félek, hogy valami hülyeséget mondok, vagy épp nem hallanak meg, mert halkan beszélek. Pluszba szégyenlős is vagyok, ami emellé nem kellene nagyon. Nagyon változtatni szeretnék ezen, csak nem tudom hol, merre kezdjem el. Társaság van, ahol jól érzem magam, de ott se merek nagyon beszélni.

Ha bárki tud bármi segítséget, az ne tartsa magában.



2021. máj. 30. 16:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Ne akarj megfelelni másoknak, merj hibázni, és ne érdekeljen, hogy más mit gondol. Egyből fogsz tudni beszélni.
2021. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

En szemely szerint nem hiszek abban hogy az ember meg tudja valtoztatni magat ugy hogy a sajat elveinek mond ellent.


Ha megis meg tud valtozni ahhoz valami nagyon nagy dolognak kell tortennie.


Szoval szerintem roviden nem.


Bar ha meg nagyon fiatal vagy es sok jo er teged veletlen vagy nem veletlen, akkor lehet mashogy fogsz allni felnott korodban a dolgokhoz.


De ha felnott vagy es onbizalomhianyos meg felenk, visszahuzodo, stb..., azon nem lehet valtoztatni.


Le lehet tagadni, ugy lehet tenni mintha nem olyanok lennenk, el lehet hazudtolni magunknak, de 20 - 25 eves koraban es afelett az ember ne varjon mar nagy valtozast.

2021. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha attól félsz, hogy hülyeséget mondasz, akkor először figyeld meg, hogy azok hogy beszélnek, akikre hasonlítani akarsz. Ha ők is mondanak olyanokat, amiktől te félnél, hogy jajj hülyeség, akkor megfigyelheted, hogy nekik nem lesz belőle hátrányuk, akkor neked miért lenne. Így csökken a félelmed.


De amúgy igaza van az elsőnek, meg kell lassan szokni, hogy nem baj, ha hibázol.

2021. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem jelenti azt, hogy introvertált vagy.
2021. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Én valamelyest átváltoztam introvertáltból olyan emberré, akinek van önbizalma, és extravertált is (de ugyanúgy jól elvagyok magamban most is).


A következő, nem teljesen tudatos lépések segítettek a huszas éveimben:

-egy időre kiköltöztem külföldre, távol a szülői háztól, és eltartottam magam, megálltam a helyem kint, utána itthon se éltem többé mama-hotelben.

-olyan hobbikat találtam, amiket egyrészt nagyon élveztem, másrészt megügyesedtem, ill. fizikailag megerősödtem bennük.

-nyelveket tanultam


Vámos Miklós mondta valahol, hogy ő az élete első felében magának való volt, majd a másik felében kinyílt. Szóval változhat az ember.

2021. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
#2 attól mert nem hiszel benne, még lehetséges.
2021. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

6


Az ember nem fog a sajat elveivel szembe menni.


Szerinted miert van annyi valas meg rossz kapcsolat? Mert olyan konnyu megvaltozni?


Depressziosok egy resze miert oli meg magat? Mert olyan konnyu megvaltozni?


Hozzateszem hiszek benne: "Ha megis meg tud valtozni ahhoz valami nagyon nagy dolognak kell tortennie."

2021. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Van baráti köröd, velük szerintem beszélgess többet. Vagy énekelj, olvass fel, egy csomó lehetőség van :)
2021. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

A változásra való hajlam és a változás is te vagy saját magad. Tehát aki azt mondja, hogy olyanok vagyunk amilyennek megszületünk, és az soha nem fog változni, az bolond.


Ha egyszerűen te jobban szeretnél extrovertált lenni és jobban élveznéd azt az életet, képes vagy ez irányban változni, akkor ez mind-mind te vagy ugyanúgy. Akkor is te leszel, ha sikerül a változás, hiszen te érted el és így érzed magad jól.

2021. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

A traumának az ellentéte kell hogy megtörténjen benned, ami semlegesíti a traumát, úgy nevezett pozitív trauma, ehhez először fel kell ismerned, hogy miért vagy olyan amilyen, mi okozta, és miután ez megvan, nem legaradni és rágódni rajta hanem építeni magad


Egy felismerés, rádöbbenés valamire amit eddig nem láttál

2021. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!