Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek introvertáltból...

Szerintetek introvertáltból tudok magamból extrovertáltat csinálni?

Figyelt kérdés
Mindig sikerül, de kell hozzá kb 3 feles. Elő tudnám hozni azt az énemet, ha dolgozok rajta?
2021. ápr. 19. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán. és az alkohol pont nem jó út..

egy kicsit javítana a zárkózottságodon az önismeret, azaz a terápia

2021. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De gondolom, aki vérbeli introvertált az alkohol hatására se lesz a társaság középpontja. Vagy lehet valami trauma ért?
2021. ápr. 19. 14:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vérbeli introvertált vagyok, és hidd el, belőlem is csinál extrovertált a pia. Bárkiből tud. De ez hosszútávon engem le is fáraszt, plusz nincs szándékomban alkoholistává válni.
2021. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tepfal ***** válasza:
100%

Az alkohol nem megoldás. Könnyen lehet, hogy nem introvertált vagy, hanem szociális szorongásod, vagy egyéb mentális problémád van, ami miatt nem tudod elengedni magad, csak ha az alkohol lebontja a gátlásaidat.

Én pl. többnyire introvertált vagyok, ami azt jelenti, hogy sokszor arra vágyom, hogy egyedül, vagy max. 1-2 emberrel legyek, és nagyon nehezen viselem azokat az embereket, akiknek folyamatos közlési ingerük van, egyszerűen mert ez engem nagyon fáraszt, jobban szeretek elmélyedni egyedül, vagy kevés emberrel. Ezen nem változtat semennyit az, hogy mennyit iszom, ha iszom akkor csak azt érem el, hogy gátlástalanul megmondom az embereknek, hogy menjenek haza, ha egyedül akarok lenni, vagy én kivonulok a társaságból.

Szóval szerintem inkább azon kellene gondolkoznod, hogy nálad miért lehet ez, akár egyedül, de inkább pszichológus segítségével, nem pedig az alkoholhoz fordulni segítségért, mert hosszú távon nagyon rossz lesz, ha annyira összeköti az agyad az alkoholt a társasági élettel, hogy enélkül már nem tudod majd élvezni.

2021. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikor 13 évesen (életemben először) megittam 3 pohár pálinkát az unokatestvérem ballagásán, úgyanúgy haza akartam menni, mint előtte (mindig is utáltam az ilyen eseményeket), szóval szerintem ez max attól van, hogy hiszel benne...
2021. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5, 6-os köszi. Ti igazi introvertáltak vagytok. Én nem akarok inni, csak írtam, hogy alkohol hatására előjön az extrovertált énem. Kb félévente egyszer iszok. Csak kérdés volt, h akkor mi vagyok valójában? Vagy fele-fele?
2021. ápr. 19. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint sok fajta változást elő lehet idézni a természetben, csak nehéz az irányt kontrollálni. És az alkoholhasználattal is elő lehet ezeket segíteni, de a terápiáscélú kábítószerhasználattal általában az probléma, hogy olyan dolgokra is ajtót nyithat az ember, amiket az ellenségeinek szokott kívánni... Mint írtam, különféle praktikák vannak erre a célra, de hosszú távon arra kellene törekedni, hogy berögzüljenek a kívánt viselkedésminták és a segédeszközöket pedig elhagyd. Vannak más módszerek - amiket magam nem ismerek - és az alkohollal kapcsolatban én óvatosságra intenélek...
2021. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenkiből ki lehet hozni az extrovertaltat.

6 A pia úgy hat hogy ha szomorú vagy, akkor valszeg csak szomorúbb leszel. De ha jól érzed magad, akkor mégjobban fogod tőle.

Nem az az igazi introvertált, aki nem szereti az embereket és a társaságot is mindig kerüli, ez maximum szocfóbiás, de nem introvertált.

2021. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tepfal ***** válasza:
#9 szerinted mi a különbség az introvertált és az extroveltált között? Én eddig úgy gondoltam, hogy introvertált az, aki inkább befelé forduló, elmélyülő típus, akinek kevésbé van folyamatos igénye a társas kifejezésre, míg az extrovertált személy valaki, aki kifelé forduló, sok és intenzív társas érintkezést igényel, jobban érzi magát társaságban, mint egyedül. Ez szerintem nem azt jelenti, hogy egy introvertált soha ne vágyna emberi kapcsolatokra, vagy akár ne lehetne bizonyos társas eseményeken nagyon is “extrovertált”, csak hogy nem igényli 0-24 az emberi társaságot. Szerintem jó példa a tesóm meg én, ő extrovertált, folyamatosan kommunikál, ha egy szobában tartózkodik valakivel, folyamatosan beszél hozzá, ha nincs ott senki, telefonon hív embereket, ha pedig tényleg nincs más, megy a háttérbe a tv folyamatosan. Én ezzel ellentétben kifejezetten rosszul kezdem magam érezni, ha nem tudok egyedül időt tölteni. Nekem pl. elég rossz az, ha valahova többnapos látogatásra megyünk, hogy nem tudok elkülönülni, kicsit egyedül, a saját gondolataimmal lenni. Mi a párommal sokszor ülünk a szobában csendben, mert egyikünk sem igényli, hogy folyamatosan kommunikáljunk, akkor is, ha nincs igazán mit mondanunk. De ettől meg pl. ha van egy szülinap, mindketten ugyanolyan nyitottak vagyunk, ugyanannyit csevegünk, stb.
2021. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!