Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon félek a haláltól....

Nagyon félek a haláltól. Hogyan tegyem helyre a gondolkodásom ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Vannak olyan dolgok az életembe, pl családi kapcsolatok amit mindenképp helyre szeretnék hozni mielőtt meghalnék. Még csak 20 éves vagyok de nagyon félek a haláltól. Eddig is volt, hogy eszembe jutott mikor egy korombeli ismerősöm halt meg, de most a vírus kezdete óta konkréntan halál félelmem van. Eszembe jut, hogy nem törvényszerű, hogy mindenki idős korában fog meghalni.

Mikor lehetett sem nagyon “éltem” amit nagyon bánok már. Ez miatt és még sok más miatt van bennem olyan érzés, hogy még nagyon nem szeretnék meghalni.

Nagyon szerencsés vagyok, mert senki nem halt még meg akit nagyon szerettem volna és nagyon közel álltam volna hozzá.

Hogyan tudnám ezt az egészet elengedni és egyszerűen csak beletörődni, hogy akárkivel akármelyik pillanatban megtörténhet?



2021. máj. 30. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A haláltól mindenki fél egészséges formában - talán csak a nagyon öregek, vagy a sok szenvedéssel járó betegségben szenvedők nem - ez természetes dolog.

Viszont ha nálad ez ebnormális méreteket ölt, akkor kénytelen vagyok most én is azt mondani - pedig nem szoktam - hogy sokat segítene, ha felkeresnél egy pszichológust!

2021. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

persze haláltól mindenki fél... te tudod az öregedés rosszabb főleg úgy hogy egy kalap szar volt az életed + még maga tehetetlen öreg is leszel nehezen mozogsz emésztesz a fizikai és még akár a szellemi képességeid is nagy mértékben csökkenni fognak valamint akár a "tisztaságodat" sem fogod tudni szabályozni... rá leszel másra utalva ha szerencsés vagy!

akár melyik pillanatban nem fog megtörténni...

ha tudományosan nézzünk habár a jövő nincs köbe vésve szabad akarat van de számokkal bizony ki lehet számolni a történéseket csak tudni kell mindenről hogy mennyi tömegű és milyen sebességű... és bumm tudni fogja a dolgok menetét! pl egy fa levél le hullása sem véletszerű ahogy táncol a szélben hanem full fizika! a levegő aerodinamikája a fa levél szél ellenállása a sebessége és tömege ahogy a gravitáció hat rá!


szóval nem bármelyik pillanatban hanem abban a pillanatban fogsz megdögleni ":DDD :P

kár ezen aggódni... ne halaszd holnapra azt amit ma is megtehetsz javítsd ki a kapcsolataidat

2021. máj. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ...Laci ***** válasza:

Kedves Kérdező! Hívő vagyok, ebből a szempontból beszélek. Persze, hogy félsz attól, amit nem ismersz. Mert nem tudod, mi következhet az élet után. Talán a véleményed szerint semmi.


Ennél a pontnál, tekintettel a félelmeidre, de egyébként is, miért nem próbálod megismerni Istent? Beleértve persze a halál utáni létre vonatkozó dolgokat?


Nem gondolom, hogy ez menekülés a valóságtól, ahogy sok ateista gondolja. Inkább az a menekülés, ha mindig félelemben élsz attól, ami úgyis bekövetkezik.

2021. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hallottam olyan történeteket, hogy valaki belevetette magát egy hömpölygő folyóba - túlélte, és állítása szerint azóta nem fél a haláltól; van, aki tudatmódosítószerekkel érte el ezt... Gondolkozz el azon, hogy mitől is félsz pontosan - sokfajta választ lehet adni, ami egy kicsit megnyugtathat, attól függően, hogy mitől is félsz.
2021. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy Horatius mondta: „Halandó létednek tudatában élj.“ Tudatosítani kell magunkban, hogy bármikor meghalhatunk, szeretteink is bármikor meghalhatnak, el kell fogadnunk, hogy mint minden élőlény, mi sem vagyunk "kivételezettek". Ebben a tekintetben érvényesül az egyenlőség minden létező között.


"Az utolsó felhő is eloszlik,

S az égbe tűnnek a madarak.

Ülünk együtt, a hegy meg én,

Míg végül csupán a hegy marad."

Li Taj Po (701-762)


Napi fél óra meditáció szerintem tudna segíteni neked a halálfélelem leküzdésében. (kezdésnek valami irányított meditáció lenne szerintem célravezető)


Írtam ezzel kapcsolatban egy rövid irományt: [link]

2021. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!