Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen proli lakótárssal mit...

Ilyen proli lakótárssal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Barátnőm egy 4 szobás albérletben lakik, 3 másik barátnőjével. 2 barátnője tök kis kedves, aranyosak. Viszont a 3. barátnője egy világi paraszt. Ha felmegyek hozzájuk, egyszerűen nem tud viselkedni. Alapból fura, hogy lány létére Szevasz-t köszön, vagy pedig ilyen bólintós, melós Heló-t odaböfög nekem, úgy hogy rám se néz. Ha ott alszok barátnőmnél, és valami ok miatt ki kell mennem a közös helyiségbe és összetalálkozok a másik 2 bnőjével, semmi gond nincs, beszélgetnek, érdeklődnek irántam. Ez a 3. viszont levegőnek néz. Ha kijön és én is kint vagyok, rám se néz, szellemként kezel és cselekszik. Nagyon fura.


Ezek még mindig olyanok, hogy nem foglalkoztam vele. Viszont tegnap kint a konyhájukban meséltem egy kínos intim dolgomról a barátnőmnek. A barátnőjének nyitva volt a szoba ajtaja(nem vettem észre), és hallott mindent, és az egyik mondatom közepén kiüvöltött nekem egy ilyet, hogy "Balf*sz vagy tesó!". Barátnőm ezt nagyon viccesnek találta és nyugtatott, hogy ő ilyen, nem komolyan mondta, de engem nagyon felcseszett...


Rohadt idegesítő ez a proli viselkedése. Nem szeretném helyretenni, mert abból csak balhé lenne, azt meg nem szeretném... Valamiért amúgy a kezdetektől fogva nem vagyok szimpatikus neki, pedig még egy szót sem váltottunk. Ő 20 éves, és 3 évvel fiatalabb nálam, ráadásul egyetemen van... Mégis így viselkedik. Plusz jövőhéttől a mi házunkat újítják, így sokkal többet kell a barátnőmnél lennem...



2021. máj. 31. 17:15
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt szeretném mondani, hogy hangosan felnevettem a leírásodon. 😂😂 Amúgy te is nyithatnál felé, mert te vagy a vendég. Ha meg nincs kedve beszélgetni, akkor hagyd.
2021. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 Salilala ***** válasza:
100%
Ha a csajnak nincs kedve megjátszania magát, és érdeklődve leállni beszélgetni egy a lakásába besétáló idegen, egomán fiúval, miközben egyáltalán nincs kedve/energiája/ideje hozzá, szerintem nem feltétlenül kell hibáztatni érte a saját lakásában. Azzal meg, hogy beszólt a nagyon "intim"beszélgetésetekbe, csak finoman figyelmeztetett, hogy amúgy az egész lakás hallja, miközben neki lehet épp voltak az nagyobb problémái is (mint azoknak, akik ilyen kérdésekkel bombázzák ezt az oldalt).
2021. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
26%
Azért nem értem miért tàmadjátok így a kérdezőt.Igen,létezik egy első benyomás,mi nem láttuk a csajt,ő látta párszor,lehet tényleg flegma vagy bunkó.Nem azt várja el,hogy körülötte forogjon a világ,de létezik egy alap kultúra.Nem tudsz ellenne mit tenni,viselkedj mindenkivel normàlisan, amúgy meg ne törődj vele.Elég gyakori a 20 éves lányok körében,hogy felveszik a leszarom/laza/menő vagyok stílust,valószínűleg mindenkivel így viselkedik,csak te érzékenyebben reagálsz rá.
2021. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 Psylocyber ***** válasza:
100%

#33 ha nem szimpatikus valaki akkor én pl kifejezetten kellemetlenül érezném magam, hogy a saját lakásommal a seggem alatt ott b*szom a rezet egy nála, nyilvánvalóan zavarva őt és a f*szomon lévő csomóról beszélgetek olyan hangerővel az ő lakásában, hogy az ő is hallja.

Mi van veletek baszki milyen ember az ilyen... hogy nem fogjátok fel, hogy ez a kultúra teljes hiánya, ráadásul még ő prolizza le a lányt.

2021. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Uh, milyen sz*rcunami indult itt be kéremszépen, egy ember elkezdte, és a többi is jött folytatni... Ilyenkor aztán nagyon okos mindenki...


Na de, öntsünk tiszta vizet a pohárba. Olyanokat írtok már itt, amit ti találtatok ki, és bele se írtam a kérdésembe... Mondjuk itt szerintem a fele ember el se olvasta már a kérdést, csak ideírt valamit. Leírom még egyszer, másmilyen kontextusba a kérdést, mert szerintem elég csúnyán félreértettétek az egészet. Ez kicsit az én hibám is, nem gondoltam bele, hogy laikusként teljesen máshogy jön le az egész.


Akkor a fő rész amin kiakadtatok: A barátnőm főz, én mögötte ülök. A konyha ajtó csukva volt, hogy ne menjen ki a zsírszag. Beszélgetünk. Normális hangnemben, én sem üvöltök és ő se. Ez ment egy 40 percig kb. Aztán rátértünk az "intim" témára. Semmi gusztustalanról, vagy nagyon bennfentes szexuális infórol nem volt szó. Egy fél évvel ezelőtti, rosszul elsült szitumat meséltem el neki. Viszont úgy belemerültünk a beszélgetésbe, hogy tényleg nem gondoltam át, hogy ezt nem a konyhába kéne. De a barátnőm se szólt semmit rá, és ő is mesélt ilyet magáról, úgyhogy egyáltalán nem tűnt fel a dolog. És amikor befejeztem, akkor üvöltött ki nekem a barátnője, full random. És mondhattok akármit, tudom, hogy én ott csak egy vendég vagyok, de számomra az nem normális viselkedés, hogy kiordibálok valamit egy random vendégnek a házban, (aki ráadásul mással beszélget), akivel még nem is beszélgettem... Mindketten beszélgettünk a bnőmmel, nem voltunk hangosak.


A többi része a történetnek: nagyon furcsa dolgokat csinált az a csaj, mikor én ott voltam náluk, ezért próbáltam mindig elkerülni, és ha tehettük, akkor hozzánk felmenni inkább. Többször megesett, hogy mikor a barátnőm szobájába voltunk, és pl. csókolóztunk az ágyon, akkor a barátnője random berontott kopogás nélkül a szobába, és elkezdett valami full értelmetlen dolgot magyarázni bnőmnek. És ez azért elég zavaró, főleg ha többször is megesik. Plusz a bnőmmel már többször rajtakaptuk, hogy hallgatózik, kukucskál... Engem ezek azért eléggé zavarnak.


Néhány random hülyeség, amit nem tudom honnan szedtetek, de válaszolok rá:


- Nem várom el, hogy bárhogy is viszonyuljanak hozzám az ott élők. A másik két csaj tök barátságos, és ők nem csinálnak ilyen fura dolgokat. Mellesleg, ha annyira zavaró lenne ott a jelenlétem, akkor gondolom, hogy jeleznék ezt valahogy, és a másik két lány semmi ilyet nem mondott/ csinált, sőt. Konkrétan azt is megkérdezik, hogy ne főzzenek-e nekem is.

És tudom, nem vagyok mindenkinek szimpatikus nem is várom el. De ha valami nem tetszik neki, akkor miért nem jön ki pl. és mondja? Miért kell odaordibálni?


- Nem fogok odaköltözni, nem várom el, hogy hozzám alkalmazkodjanak. Havi 2-3x vagyok csak ott 1 éjszakát így is. Nem tudom ezt honnan vettétek. Az én útvonalam kb. a bejárati ajtó, és bnőm szobája között van. Nagy ritkán konyha meg wc, ennyi. Mindent a barátnőm engedélyével és vele csinálok ott, pont azért, hogy ne legyen balhé. (Wc-t nyilván nem)


- Nem, nem ennyiből áll az életem. Tipikus gyakori betegség, hogy mindenki azt hiszi, hogy a kérdezőnek a kérdés körül forog az élete. Volt egy szabad 40 percem, és pont ezeken gondolkoztam, hogy vajon miért viselkedik így ez a csaj. Ennyi. Semmi extra.


- Nekem nincs semmi bajom azzal a lánnyal. Kb. hidegen hagy, mikor it ls miért csinál. De azért hadd nevezzem már úgy ahogy akarom a viselkedését. Mert kb. semmit nem tettem ellene, és mégis minden ok nélkül már jó ideje próbál nekem/nekünk keresztbe tenni. Nem értem, hogy miért nem tudja megkérdezni vagy megmondani kulturált módon, ha valami problémája van, és miért kell ezt így kinyilvánítani. Illetve lehet, hogy ezek nem olyan nagy dolgok, de már 2 éve megy ez folyamatosan, és azért elgondolkozik rajta az ember, hogy mi az oka ennek.


Remélem most már tiszta egy két dolog. Aki ezek után is csak szitkozódik, csinálja, ha neki jól esik. Jól fel lett kapva ez a kérdés, egyáltalán nem akartam belőle ekkora ügyet csinálni. Sokan magukra ismertek a proli szóban vagy a lány viselkedésében biztos...

2021. máj. 31. 22:15
 36/51 Psylocyber ***** válasza:
16%

nna, csak sikerült megemberelned magad és rendesen leírnod, hogy mi történt.


Az internet egy veszélyes hely tesó :) itt nem úgy van, hogy mi kitalálunk mindent, itt vér fog folyni, ha hibázol :D remélem mindketten tanultunk belőle valamit

2021. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
82%

"Azért nem értem miért támadjátok így a kérdezőt."


Én sem értem miért van támadva valaki aki azonnal őrjöngve prolizza a másikat csak mert tetszik neki valami... :)

2021. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
76%

"számomra az nem normális viselkedés, hogy kiordibálok valamit egy random vendégnek a házban"


Én továbbra is azt mondom, amit eddig. A vendég az VENDÉG, legyen már tisztelettel az ott lakókkal szemben. Alapból ilyen fajta lakóközösségben vendégnek akkor illik ott lenni, ha az a másik, ott lakó feleket nem zavarja.


Nyilván itt nem ez a helyzet.


Egyszerűen zavaró, amikor a kedves vendég pofázását kell egy órán keresztül hallgatnia annak, aki az otthonában van és marhára nem kíváncsi rá.


Színezheted a történetet akárhogy, prolizhatod a válaszadókat, attól még ez így marad.

2021. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

"Én sem értem miért van támadva valaki aki azonnal őrjöngve prolizza a másikat csak mert tetszik neki valami... :)"


Amúgy itt ki őrjöng? Csak úgy kérdem. Az őrjöngés kicsit máshogy néz ki.


38#


Elolvastad egyáltalán végig a választ? Egyszerűen nem hiszem el, hogy még mindig van valaki, aki képtelen felfogni azt, amit leírtam.


"Én továbbra is azt mondom, amit eddig. A vendég az VENDÉG, legyen már tisztelettel az ott lakókkal szemben. Alapból ilyen fajta lakóközösségben vendégnek akkor illik ott lenni, ha az a másik, ott lakó feleket nem zavarja." Jéézus isten, neked se sok emberi kapcsolatod lehet ember.


Ebben mi volt a tiszteletlenség? Az, hogy a barátnőm felhívott magához egy másfél órára? Nem magamtól megyek fel a barátnőmhöz... Ha téged valaki meghív vendégségbe, akkor végig kérdezgetsz minden ott lakót, hogy figyelj már, zavar ha itt leszek 1 órát?


"Egyszerűen zavaró, amikor a kedves vendég pofázását kell egy órán keresztül hallgatnia annak, aki az otthonában van és marhára nem kíváncsi rá."


Egyrészt: ha neked a lányodhoz átmenne a barátja egy órára, akkor te kizavarnád, mert nem akarod 1 órán keresztül hallgatni a pofázását? Vagy milyen gondolkodásmód ez? Illetve szintén leírtam, hogy hol történt a beszélgetés, és milyen körülmények között, és azt is, hogy nem úgy beszélgettünk, hogy azt mindenki hallja. Nem vetted figyelembe, vagy nem fogtad fel. Ezek után teljesen felesleges bármit is írnom, mert a kanos agyatok rá van állva egy a történetben szereplő nőre, fel se fogjátok azt amit olvastok. Úgyhogy igen, a viselkedésed teljesen ráillik egy Kétbites prolira. :)

2021. jún. 1. 16:01
 40/51 anonim ***** válasza:
94%

"Ha téged valaki meghív vendégségbe, akkor végig kérdezgetsz minden ott lakót, hogy figyelj már, zavar ha itt leszek 1 órát?"


Nem a vendégnek kell ezt megtenni, de alapvetően a vendégfogadónak illene egyeztetni a másikkal. Egyrészt mert elvárható, másrészt mert lehet az az 1 óra is zavaró.


"te kizavarnád, mert nem akarod 1 órán keresztül hallgatni a pofázását?"


Egyrészt simán közölném, ha zavar és megkérném őket, hogy máshol, más formában folytassák. Másrészt nyilván elvárnám, hogy megkérdezze a "lányom" hogy zavar-e ha átjön a barátja.


"nem úgy beszélgettünk, hogy azt mindenki hallja"


Hát mégis hallotta, szóval de, úgy beszéltetek.


Sértegetheted a válaszolókat, ettől még te vagy a farok a történetben.

2021. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!