Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen proli lakótárssal mit...

Ilyen proli lakótárssal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Barátnőm egy 4 szobás albérletben lakik, 3 másik barátnőjével. 2 barátnője tök kis kedves, aranyosak. Viszont a 3. barátnője egy világi paraszt. Ha felmegyek hozzájuk, egyszerűen nem tud viselkedni. Alapból fura, hogy lány létére Szevasz-t köszön, vagy pedig ilyen bólintós, melós Heló-t odaböfög nekem, úgy hogy rám se néz. Ha ott alszok barátnőmnél, és valami ok miatt ki kell mennem a közös helyiségbe és összetalálkozok a másik 2 bnőjével, semmi gond nincs, beszélgetnek, érdeklődnek irántam. Ez a 3. viszont levegőnek néz. Ha kijön és én is kint vagyok, rám se néz, szellemként kezel és cselekszik. Nagyon fura.


Ezek még mindig olyanok, hogy nem foglalkoztam vele. Viszont tegnap kint a konyhájukban meséltem egy kínos intim dolgomról a barátnőmnek. A barátnőjének nyitva volt a szoba ajtaja(nem vettem észre), és hallott mindent, és az egyik mondatom közepén kiüvöltött nekem egy ilyet, hogy "Balf*sz vagy tesó!". Barátnőm ezt nagyon viccesnek találta és nyugtatott, hogy ő ilyen, nem komolyan mondta, de engem nagyon felcseszett...


Rohadt idegesítő ez a proli viselkedése. Nem szeretném helyretenni, mert abból csak balhé lenne, azt meg nem szeretném... Valamiért amúgy a kezdetektől fogva nem vagyok szimpatikus neki, pedig még egy szót sem váltottunk. Ő 20 éves, és 3 évvel fiatalabb nálam, ráadásul egyetemen van... Mégis így viselkedik. Plusz jövőhéttől a mi házunkat újítják, így sokkal többet kell a barátnőmnél lennem...



2021. máj. 31. 17:15
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
16%
Hàt, ha velem valaki így beszélne ismeretlenben, hogy balfsz vagyok, meg köszönésképp egy cs-t dobna oda amikor én normálisan köszönök neki, akkor még jó, hogy leproliznám. Tanulhatott volna egy kis tiszteletet...
2021. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 Psylocyber ***** válasza:
88%
#41 az udvariatlan ember szerintem nem azonos a prolival, de az is igaz, hogy a proli az egy szleng, szóval kicsit szabadabban értelmezhető kifejezés :)
2021. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
78%

"Lány létére szavasszal köszön"

Édes Istenem, a világ nagy gondjai. :D Hajoljon meg uraságod előtt? Te vagy a vendég, könyörgöm, nem ő. xD

2021. jún. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim válasza:
79%
Kérdező te egy snob kis pöcs vagy erre nem tudok mit mondani.
2021. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim válasza:
74%
Magyarázhatod ahogy akarod, és hiába várod, hogy valaki sajnáljon, mert senkit nem érdekel a nyavajgásod.
2021. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

"Nem a vendégnek kell ezt megtenni, de alapvetően a vendégfogadónak illene egyeztetni a másikkal. Egyrészt mert elvárható, másrészt mert lehet az az 1 óra is zavaró."


Ebben teljesen igazad van. Viszont abban az albérletben a barátnőm is ott lakik külön szobában, neki is ugyan annyi joga van vendéget fogadni, mint a másik lánynak. A másik lány nem mondhatja azt, hogy ne jöjjön fel vendég, mert ő nem akarja, főleg úgy, hogy külön szobája van mindenkinek.


"Egyrészt simán közölném, ha zavar és megkérném őket, hogy máshol, más formában folytassák. Másrészt nyilván elvárnám, hogy megkérdezze a "lányom" hogy zavar-e ha átjön a barátja."


Most adtál igazat nekem. Ezt írom már mióta, megcáfoltál, majd leírtad ugyan azt. Azt mondod megkérnéd őket, hogy máshol, más formában folytassák. Szerintem is ez lenne az elvárt magatartás, hogy meg lehet azt szépen, normális ember módjára is beszélni. Nem pedig átordibálni ősember módjára. És ezt minden egyes alkalommal.


"Hát mégis hallotta, szóval de, úgy beszéltetek."


Fent leírtam, hogy kijön, szól, és a probléma megoldva. De szintén leírtam, hogy a lány is szokott rendszeresen zavarni minket. De afelett valahogy mindenkinek elsiklott a figyelme... Neki biztos lehet két embert zavarni egyszerre.


"Sértegetheted a válaszolókat, ettől még te vagy a farok a történetben."


Kettős mérce. Olvasd végig a kommenteket. A válaszok 90%-a indoklás nélküli elfogult sértegetés, anyázás felém. Minden magyarázat nélkül. Vagy azt lehet?

Az itteni kommentelők 95%-a random ideböfögött valamit anélkül, hogy értelmezte volna, hogy mit írtam le. Látták, hogy sok a sértegető komment, és gondolták felülnek a vonatra. Ezek alapján szerintem nem tévedtem sokat a válaszolók minősítésével. A legtöbb ember itt menthetetlenül sötét, buta.


Viszont az előző pár kommented tartalmas volt, lényegi dolgokra reflektáltál, már ezt is felüdülés volt olvasni ezen az oldalon. A kérdésemhez meg annyit, hogy néhány válaszoló véresen komolyan vette a kérdést, már-már félelmetes, hogy egy spontán gondolatmenet milyen indulatokat tud kiváltani egy anonim oldalon. Úgy, hogy full nem értették meg a kérdés tartalmát.

2021. jún. 3. 13:24
 47/51 anonim ***** válasza:
79%

"A másik lány nem mondhatja azt, hogy ne jöjjön fel vendég, mert ő nem akarja"


De, simán mondhatja. A lakás az ott élőké, akiknek előjoga van a vendégekkel szemben akár tetszik akár nem.


"Nem pedig átordibálni ősember módjára. És ezt minden egyes alkalommal."


Akkor ezek szerint minden egyes alkalommal zavarod a másikat és még mindig te vagy felháborodva... :D

2021. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

"De, simán mondhatja. A lakás az ott élőké, akiknek előjoga van a vendégekkel szemben akár tetszik akár nem."


A barátnőm mióta vendég a saját albérletében?


"Akkor ezek szerint minden egyes alkalommal zavarod a másikat és még mindig te vagy felháborodva... :D"


Jó, erre már nem tudok mit mondani. Ennél jobban nem lehetett volna kiforgatni a szavaimat. Mintha a falnak írnám amit írok, annyi értelme van. Nem fogja fel senki.

2021. jún. 3. 14:35
 49/51 A kérdező kommentje:
Pedig te voltál az utolsó reményem, aki tud is gondolkodni.
2021. jún. 3. 14:36
 50/51 A kérdező kommentje:

Mellesleg remekül látszik, hogy kikerested azt a részt, amivel tovább tudnál kötözködni... A válasz többi részét figyelmen kívül hagytad. És pont erről a jelenségről beszéltem. A kommentelők 90%-a végig ezt csinálta.


Tudom, hogy az emberek nagy része szórakozásból/unalomból csinálja ezt, és élvezi nézni, de hát kinek mi az igénye. A sok hülyének ennyi is megteszi. Túl sokat vártam ettől az oldaltól.

2021. jún. 3. 14:49
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!