Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A dopamin hogyan működik...

A dopamin hogyan működik pontosan?

Figyelt kérdés

Olyasmit ólvastam, hogy a dopamin felelős a motivációmért, szóval ha számokban lehetne magyarázni a dolgot, akkor míg mondjuk a tanulás 1dopamint, edzés 2dopamint, míg a mobilozás 3dopamint biztosít, akkor szívesebben telefonoznék,mint sem edzek, mert az nyújtja a szervezezemnek a legtöbb dopamint? És a telefonozás miatt nincs kedvem edzeni, meg tanulni, mert a telefonozás több dopamint biztosít számomra?

Vagy hogy lehetne ezt jobban körül írni?


2021. jún. 1. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól írod szerintem, ha egyszerűsítesz. Én se vagyok annyira jártas benne, de:

Van egy tárházad, dopamin tárház. Ha telefonozol, nagyon sokat vesz el, magas dopaminod lesz, mintha kokaint szívnál. Akkora dopamint okoz, hogy ha ülsz és nem csinálsz semmit, vagy tanulsz utána, akkor a tanulás és az ülésben semmi örömöd nem lesz, mert a több dopaminhoz szoktál hozzá. A maszturbálás pl. nagyon sokat vesz el. Ha nem maszturbálsz, nem telefonozol, akkor a tanulás, edzés sokkal többet fog adni, és sokkal több kedved lesz hozzá.


Én csináltam olyat, h semmit nem csináltam, és már maga az ülés, a séta is nagyon nagyon kellemes volt. Többet éreztem belőle, mint azelőtt.

2021. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul értelmezem.


Szóval van egy dopamin tárházam, amiben van napi bizonyos mennyiségű dopamin.

És a szervezetem azokhoz a dolgokhoz vonzódik leginkább, ami a leg több dopamint veszi el?

2021. jún. 2. 00:19
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Az ösztönöd igen. A dopamin olyan, mint a boldogság. De a telefon például mesterséges, hamis boldogság. Nem elégít ki igazán, de annak az érzetét kelti. Ezért káros, mert nem ad igazi boldogságot, de mégis nagyon sokat vesz el tőled. Egy edzés nagyon egészséges és jó.


A szervezeted, TE MAGAD vonzódsz ahhoz a legjobban, ami a legtöbb örömérzetet nyújtja. Ha tudatosabb vagy, akkor észreveheted a hamis boldogságot is. Pl. figyeld meg magad edzés után, és facebookozás után. Előbbinél sokkal elégedettebb leszel.

2021. jún. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És mi van abban az esetben, ha elfogy a dopaminom? Akkor unaassá válik minden?
2021. jún. 2. 00:22
 5/12 A kérdező kommentje:

Tegnap este ujra telepítettem a telefonom, és semmit nem töltöttem le rá, még 1hétig legalább így akarom hagyni.

Csak gyakorikérdéseket, meg oktató jellegü oldalakat/videókat nézegetek.

Elkezdtem rajzolgatni, és az edzésben is sok örömöt leltem, elmentem sétálni, és jól éreztem magam.

Viszont volt 2olyan órám, mikor szó szerint szenvedtem... halálra untam magam, és egyszerűen nem tudtam mihez kezdjek magammal, mert nem tudtam ki találni, hogy mi az ami le tudna engem kötni... végül bekapcsoltam a tv-t, de szerintem nem volt jó ötlet, mert ugyanannyira káros mint a telefonozás...

2021. jún. 2. 00:26
 6/12 A kérdező kommentje:
4-edikre: Unalmassá*
2021. jún. 2. 00:26
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor vannak olyan dolgok amik dopamint vesznek el, azok amik boldoggá tesznek.

De mi ad akkor dopamint, amiből ezek elvesznek?

2021. jún. 2. 00:30
 8/12 anonim ***** válasza:

"És mi van abban az esetben, ha elfogy a dopaminom? Akkor unaassá válik minden?"

Igen. Ah írtad, unalmassá válik, szorongsz. Ezek elvonási tünetek.

"mert nem tudtam ki találni, hogy mi az ami le tudna engem kötni..."

Ezen át kell menni. Valami jóval foglald le magad ilyenkor, idővel elmúlik, és nem fogod érezni.


"De mi ad akkor dopamint, amiből ezek elvesznek?"

Alvással, pihenéssel töltődik újra úgy tudom. Illetve, ha egy dolgot csinálsz sokáig, akkor is el tud "fogyni", ezért jó váltogatni a tevékenységeket. Pl. Túl sokat beszélgetsz valakivel, idő után megunod a beszélgetést, másra vágysz.

2021. jún. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm!


A szerelem is hasonló képen működhet, csak ha a telefonozás 3, akkor a szerelem vagy 10dopamint is termelhet.

Ezért olyan nehéz a szakítás, mert ekkora dopamin veszteseg után, nehéz vissza szokni a 2dopaminos edzéshez például

2021. jún. 2. 00:44
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor röviden:

Az alvás/pihenés dopamint termel.

A szervezetem azokhoz a dolgokhoz vonzódik leginkább, ami a legtöbb dopamint veszi el. Szóval ha dopamint vesz el valami, akkor dopaminom lesz?

2021. jún. 2. 00:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!