Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel tudom magamat motiválni?...

Mivel tudom magamat motiválni? Néha majd szétrobbanok a rengeteg cselekvési kedvtől és energiától, máskor meg nem igen tudok koncentrálni.

Figyelt kérdés

Tanuláshoz, szellemi munkához, sporthoz kellene a lendület. Mivel maga a sport is segít a dologban, az pipa. Koffeint fogyasztok, igyekszek felosztani az étkezésem 4-5 alkalomra egy nap (kis adagokkal nyilván), és alszok is naponta 6-8 órát. A gond az, hogy sokszor már minden bajom van ha csinálni akarok valamit, ami mondjuk azzal jár, hogy egy nap 7-9 órát a számítógép előtt kell ülnöm (nem játszok, értelmes dologról van szó).


NEM KELL (!) olyan válasz, hogy pihenj többet és társai, ez a legtöbb amit ki tudok hozni a napjaimból, nincs más alternatíva, de nem magyarázom miért, nem az a kérdés.


A lényeg, hogy praktikákat szeretnék kérni, úgy mint a zöld tea, a kávé, a mozgás, a meditáció, és ezek társai.


Ha jól tudom, a dopamin felelős a motivációért. Léteznek dopamingyógyszerek (vagy más teljesítményfokozók), amik nem fekete vagy szürke területen állnak jogilag? A piracetámról mi a véleményetek?


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat, mindenkinek adok zöldet aki hasznos dologgal járul hozzá a megoldáshoz!



2020. ápr. 2. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Hello, a koffeinnel az a problem, hogy ahogyan van felszálló, doppingoló fázisa, úgy van leszálló fázisa is, csak ezt nem nagyon erőltetik a közbeszédben, meg talán nem is ismerik.


Állj le a koffeinnel, két hetet adj magadnak, aztán meglátod mi a helyzet anélkül.


Inkább pszichésen próbáld magad motiválni, az nem zavarhatja össze annyira a biokémiádat és mellékhatásokat sem okoz.


Értékelsz belátásod szerint, számomra nem lényeges ez.

2020. ápr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Zöldet kaptál mert jó válasz, köszönöm :)

A gond az, hogy koffeinfüggő vagy 8 éve, és abszolút a részem lett. Köszönöm hogy szántál rám időt!

2020. ápr. 2. 18:49
 3/5 A kérdező kommentje:
Le tudnék szokni nyilván, de az a két hét most döntő lenne (és rossz irányba borulna minden akkor, ha még annyi lendület sem lenne az első napokban)
2020. ápr. 2. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hataridök adnak lökest igy mindent utolso pillanatra ütemezek be

Valamint pl tanulas elött kézen àllàs, hogy piros legyen a fejem :) frissit

Aztan megàllàs nelkül nyomni. Azaz egy könyvet A-Z ig. Plusz segit a hangos tanulas(felmondom)vagy tablara firkalom amit tanulok (vizualis minden jobban beepül)

Hatterzajok(zene) nincsenek mert azok csökkentik az agykapacitast koncentraciot (ki van mutatva agyterkeppel)ha valamivel foglalkozok kizàrok minden mast hogy abbol az egyböl a maxot kihozzam.


A sportot pozitiv elmenyekkel kötöm össze azaz soha nem görcsöles es soha nem eröltetem hogy mindig pozitvra asszoxialjak es ne negativra. Tetszetösse teszem magamnak pl nekem tetszenek a fittnes videok es olyan mintha masokkal ugralnék ra, vagy kitalàlok en edzestervet es agyalok videon is. Mihelyst ugy kezdenék neki hogy uristen lett egy uj hàjhurkàm le kell dolgozni, onnanstol munka lenne az edzes, "kötelezö",es csak megutàlnàm vagy max 3 napig tartanék ki.

Alapvetöen törekszem arra hogy mindent örömmel csinaljak vagy ne is kezdjek neki mert az elöbbi elöbbre fog vinni es fejleszt, de amivel vért izzadok, az nem vezet sehova.


Hasznos lenne a napirendet tartani fix idöszakokra beosztani es tartani hogy mikor minek van itt az ideje. Es rendszert vinni a napokba hetekbe, az eletbe. A sok apro mozzanat berögzül automatikus lesz es semmin nem fogsz görcsölni agyalni igy elötte. Mint a kave nalad. Gondolom reggel mar félszemmel fözöd. Nos ugyanilyen robotüzemmodba betaplalhatsz mindent igazabol csak ismetelgetni kell mint egy robot. Ugyanazt mindig kb ugyanakkor.

2020. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Négyes, nagyon köszönöm a válaszodat!

Ambientet szoktam hallgatni tanulás közben, de nagyon meglepett, hogy még az is zavaró lehet. Azt viszont képtelen vagyok kiiktatni, nem tudok csendben tanulni, mert gondolkozni kezdek. Ha van valami búgás a fülemben, akkor tudok koncentrálni. Vagy ha jegyzetet írok, az is beválik.


Célkitűzések, határidők jelen vannak nálam sportban, tanulásban. A kondicionálással próbálkoztam már, viszont akkor arra is jobban rá fogok gyúrni a saját érdekemben. Tanultam róla, majd most kiderül, hogy hogyan lehet hasznosítani a gyakorlatban.


Egyszer végeztem magamon egy placebo kísérletet (elég hülyén hangzana így nem írom le mi volt az) de eszméletlen hatást értem el vele néhány nap kondicionálás után, így tudom, hogy nekem működik a bebeszélés, és az önmagamnak való "hazudozás" napokon keresztül.


Hálás vagyok a válaszért, köszönöm!

2020. ápr. 2. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!