Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én ennyire szr ember lennék...

Én ennyire szr ember lennék mert egészségügyi pályát választottam?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm, általánostól fogva a legjobb volt. Aztán 5 éve mikor érettségiztünk ő egyetemre ment( pénzügy-számvitel), de én nem mentem vele mert soha nem ment a matek, ennek ellenére nekem is jobb lenne az irodai munka. Én ápolónő lettem, utána fogászati asszisztens szakmát is kitanultam. Nekem ez tetszik, érdekesnek találom.

Aztán mikor különváltak az útjaink így a tanulás terén, akkor már nem is akart velem közös programokat, többször mondta, hogy menjek az egyetemre, ne ilyen szar munkát akarjak, mert mindenki lenézi az egészségügyi dolgozókat. Persze van sok olyan akit nem alaptalanul. Aztán utána mindig azon volt, hogy velem kiszúrjon, ráhajtott a kiszemeltjeimre, letagadta a párja előtt, hogy mi barátok vagyunk mert szégyellt engem. Közös képet se csináltunk soha mert a barátja nem tudhatta.

Még most is rosszul érzem magam, hogy ennyire nem vittem semmire, ő irodában én meg csak asszisztens vagyok a fogászaton. Szerintetek jogosan érzem rosszul magam?


2021. jún. 3. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

“Nekem ez tetszik, érdekesnek találom. “

Látod, pont ez a lényeg. NEKED tetszik, TE érdekesnek találod. Most komolyan, ezek után képes vagy barátnőnek nevezni az ilyet?


“...ne ilyen szar munkát akarjak, mert mindenki lenézi az egészségügyi dolgozókat.” Bezzeg ha valami baja lesz neki vagy egy hozzátartozójának, és el kell látni, rögtön nem olyan szar.


A barátnőd egy tuskó.


(Nekem a két legjobb barátnőm közül az egyik jogi egyetemen tanul, a másik pénzügyön végzett a corvinuson, én meg szintén “csak egy szaros ápoló” vagyok :D Mégis mindig mondják nekem, hogy mennyire becsülnek, és hogy milyen büszkék rám, ők ezt nem tudnák csinálni stb. )

2021. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzed magad jogosan rosszul, a barátnőd (azaz sosem volt a barátnőd) egy paraszt. Én is pénzügy-számvitel szakon végeztem.

Elárulom, hogy nem akkora nagy szám, mint ahogy a "barátnőd" képzeli.


Persze nyilván intelligencia kérdése, hogy nem nézünk le másokat.


Én sokra tartom az ápolókat, a mentősöket, a tűzoltókat, rendőröket stb. Baromi nehéz munkák alacsony fizetésért és mindig tiszteltem azokat, akik mások megsegítésére teszik fel az életüket.


Azt az idióta p.csát meg messzire kerüld el!

2021. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De kevesebbnek erzem magam ezért mert azért az emberek szemében mindig nagyobb ember aki irodában dolgozik és ő ezt meg is mondta nekem. A szüleim is oda akartak küldeni, de soha nem ment a matek, pedig mindig jártam matektanárhoz. Úgy meg nem lett volna értelme.
2021. jún. 3. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Döbbenetes, hogy egy barátnő véleménye ilyen hatással legyen rád!

Szüleid, nagyszüleid, testvéreid, más rokonaid gondolom nem néznek le emiatt.

Az én ismeretségi körömben inkább tisztelettel gondolnak az eü. dolgozókra. És ez már a járvány előtt is így volt.

És természetesen a legfontosabb, hogy te szereted csinálni.

Ezt a barátnőt meg építsd le. Fölösleges a lehúzó, megalázó viselkedését egy percig is eltűrnöd.

2021. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami proli keleti tempo, civilizalt ember ilyet nemcsak nem mond, nem is gondol. Neki az egyetem valami szappan, amivel lemossa magarol a port.
2021. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szakítsd meg a kapcsolatot azzal a barátnőddel, nem ér ennyit ez az ember. Ha te boldog vagy a munkádban szereted, érdekesnek találod, akkor jó helyen vagy, sőt örülj neki, hogy megtaláltad a hivatásod. Szerintem te nagyon szenvedtél volna pénzügy szakon főleg, úgy hogy nem is ment a matek. Az egészségügyi hivatás szerintem nagyon szép dolog, és mégszebb ha lelkes vagy. Egyébként a pénzügy szak nagyon sok stresszel jár, és valószínűleg nem szeretted volna ezt csinálni. Abszolút nem érzed magad jogosan rosszul, örülj hogy megtaláltad azt a szakmát amiben jó vagy, nem a barátnőd véleménye kell hogy mérvadó legyen. El kell őt felejteni.
2021. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5-el értek egyet, ez a szappanos allegória nagyon szép volt, használni fogom, sok ilyet láttam és találó. A barátnőd a tipikus proli buta picsa, ráadásul még közgazdásznak is bűn rossz, mert nem érti hogy a digitalizáció, az AI forradalom és az európai népesség demográfiája miatt a lehető legjobb választás most egy fiatalnak az egészségügyben elhelyezkednie.
2021. jún. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!