Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha bárkinek...

Miért van az, hogy ha bárkinek is említem a gyerekvállalásos elképzeléseim, akkor mindig én vagyok rossznak kihozva?

Figyelt kérdés

Jó, még fiatal vagyok, 11. osztályba járok, viszont így is előkerült a téma, akár kommunikáció, akar önismeret órán, vagy csak a barátok közt, vagy családba ez a távoli jövő gondolat.

Én aszerint élek, hogy én szeretném más embereknek szebbé tenni az életet, ha csak tehetem. Viszont annyira nem vonz a pátkapcsolatosdi, eléggé magányos típus vagyok, nagyon ritka az a személy, akinek jól viselem a társaságát elvonulás lehetősége nélkül.(Kolis tapasztalat)

Igazából a gyerekvállalásról kapcsolatos vélekedésemet is meghatározza ez. Inkább a kösz nem felé hajlok, de ha neadj isten meggondolom magam, akkor inkább az örökbefogadás mellett döntenék. Na ha valaki nem gondolta tök eretnekségnek a gondolataim addig, hogy valszeg nem akarok gyereket, akkor az, amint meghallja, hogy ha meggondolnám magam, akkor is valószínűleg az örökbefogadás mellett döntenék részt, na az kiakad. Mindig megkapom, hogy dehát aki gyereket akar annak ki KELL próbálnia a szülést, meg anyám is megszült engem. És kb ilyen megjegyzések.


Miért ilyen fura, ha valaki inkább örökbe fogadna egy gyereket? Egyáltalán miért ítélkezik ezen a környezetem?


2021. jún. 3. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Üdv a klubban! 29 vagyok és semmi kedvem szülősdit játszani. Nem igazán szeretem a gyerekeket, 1-2 órát elvagyok velük, de aztán menjen vissza az anyjához, apjához. Undorodom a pelenkázástól, el sem tudom képzelni, hogy egy gyerkőc a cickóimon csüng. Azt is gyűlölöm, mikor mások is simán előkapják a szottyadt mellüket és rögtön mellettem eteti a porontyot. Visszataszítónk tartom a terhes nőket, szegények úgy néznek ki, mint a vízilovak, a szüléstől pedig egyenesen irtózom. Persze, tisztában vagyok vele, hogy én is így születtem, én is így ettem, de nem tehetek róla, egyszerűen így gondolom és kiráz tőle a hideg.

Azon kívül, hogy elengeded a füled mellett és nem foglalkozol ezzel, mást nem nagyon tudsz tenni. Én már 10 éve hallgatom az anyósomtól, hogy szeretne unokát. Egyszer biztos lesz neki, de biztos nem én fogom megszülni 🤣

2021. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Sokan nem tudják túltenni magukat a fajfenntartás ősi ösztönén, és ha azt hallják, hogy nem lesz gyereked, szól a fejükben a riadó, hogy itt van valaki, aki nem akar hozzájárulni a fajunk túléléséhez. Annak ellenére is, hogy már a túlnépesedés veszélyeztet minket.

Van aki egyszerűen szereti magát jobbnak érezni, hogy bezzeg ő megtette a "kötelességét", akkor te mégis hogy képzeled, hogy kibújsz ez alól.

Olyan is van, aki irigyli, hogy te jól érzed magad így is, miközben ő szenved a családjával.

2021. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Átérzem. Sajnos az ember vagy megszokja az állandó bsztatást, vagy elköltözik remetének.

Én csak arra vagyok kíváncsi, vajon mi lehet az az életkor amikor végre feladják. (Bár biztos lesz aki majd 65 évesen is megtalál, hogy sose késő...)

Sokak szerint az élet egyetlen értelme a szülés lehet.

2021. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Én örökbefogadni sem akarok, utálom a gyerekeket, a visítozást, hisztit, tiszteletlenséget, lemenni egy szellemi fogyatékos szintjére és gügyögni, üngyürübüngyürü, az meg nekem sem hiányzik, hogy bevállaljam a kockázatot, hogy tönkremegy az altestem vagy a hasam lesz csúnya a császár miatt. Tényleg soha sem tudhatjuk, mi lesz, szóval nem zárom ki, hogy meggondolom magam, de ez biztosan nem a traktálástól fog végbemenni.

Egyébként örökbefogadni szerintem szép cselekedet. Elvégre biztosítasz egy nehéz sorsú, netán elhagyott, bántalmazott gyereknek egy szerető otthont, ami neki addig nem adatott meg.

2021. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Én is pont így vagyok. Nekem az a kedvencem, amikor azzal jönnek, hogy "van róla fogalmad, mennyire bonyodalmas procedúra az örökbefogadás???" Mintha kihordani és megszülni nem lenne az. Én mondjuk még nem láttam senkit, akinek az örökbefogadástól romlottak el a fogai, lett cukorbeteg vagy szakadtak szét a szövetei de mindegy.
2021. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Abszolút semmi gond az elképzeléseddel, de még annyira fiatal vagy (ezt most nem degradáló értelemben) , hogy még 10x meg fog változni a gondolkodásod, nehéz egy ennyi idős fiatal kijelentéseit készpenznek venni, még akkor is ha van reláció és megfontoltság abban, amit mondasz. Én is így gondolkoztam mint te ennyi idősen, aztán most sem vagyok öreg (25) de a környezetem meg az engem ért hatások, iskolák, munka, párkapcsolat, barátok stb. Annyit formáltak rajtam, hogy már teljesen másképp látom, sőt, menet közben 3x is változott az elképzelésem ezzel kapcsolatban, meg nyilván sokminden más sarkallatos kérdésben is. A középiskolás lét amiben most vagy, az egy burok, itt még könnyen ragaszkodik az ember elvekhez, de amint innen kikerülsz, nagy eséllyel meg fog változni ez is. De ha nem fog, akkor hajrá, szerintem egyáltalan nem gondolkodsz rosszul erről. A környezeted majd megérti később idővel.
2021. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sunshinedoll ***** válasza:
És mi az indokuk arra, hogy ki kell próbálni az anyaságot vagy a szülést? Miért kéne? Hogy összeomoljon a vaginám? :D
2021. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Most mi rosszat írtam? 🤔

Ja, hogy nem vagyok a childfree mozgalom tagja, és nem gondolkozom szélsőségesen, mint ti? Jó, akkor “fúLy gYeRek, RóSz GyErEk, neszŰjél” (amúgy nem is mondtam, hogy szüljön, de mindegy...tök rendben van, ha valaki nem akar soha, a lényeg, hogy lehessen szabadon eldönteni :D. Inkább csak arra reagáltam, hogy a környezete miért nem veszi teljesen komolyan egy 11. Osztályos félig gyerek meggyőződéseit)

2021. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

6-os,

Csak iszonyatosan unalmas és nevetséges már ez az ÚgYiS mEgGoNdOLoD mAgAd.

Miért tenné? Nekem is ezt mondták, mikor kamaszkoromban kijelentettem, hogy nem lesz soha gyerekem. Most 30 környékén meg úgy csinálnak, mintha marha meglepő lenne hogy nem akarok gyereket továbbra se.

Miért ne lehetne komolyan venni?

Nem tudom, neked miről mi a véleményed, de nem tudom neked hogy esne, ha kb. soha senki nem venné komolyan, csak közölné hogy majd úgyis meggondolod magad és kész....

2021. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hol olvastad, hogy biztos meggondolja magát. De nagy eséllyel fog még a világnézete változni sok tekintetben, de írtam is, hogy ez nem rossz elképzelés, lelke rajta, majd ha kitart emellett akkor a környezete megszokja idővel. Persze vannak nagyon komoly tizenévesek, akik nagyon tudják, mit akarnak, már 9.-ben pontosan megmondják, mivel fognak foglalkozni felnőttként, lesz-e gyerekük és mikor, mennyi, mikor hova fognak utazni, mikor vesznek házat, stb. és tartják is magukat a menetrendhez, minden pont úgy is lesz. De azért valljuk be, ez a ritkább. Az jó, ha a kérdezőnek vannak meglátásai ennyi idősen, és éretten gondolkodik. Van olyan is, aki ugyanennyi idősen mindenképp nagycsaládban gondolkozik, majd a huszas éveiben rájön, hogy nem akar egyet sem. Szóval én nem degradálnám, ha egy tini kijelenti azt hogy ő mit szeretne a távoli jövőben, de belül lenne olyan gondolatom, hogy “na, erre még visszatérünk később”. Mindenféle káröröm meg “na én megmondtam” nélkül persze. Es nincs gyerekem, nem is szeretnék téríteni sem senkit, meg ilyesmi, csak arra akartam rávilágítani, hogy akár a családos lét elképzelései is dugába dőlhetnek és átmehet cf-be az aki tiniként családról álmodozott, és ez bizony fordítva is igaz, hozza az élet a dolgokat és kész. Nem kell ennyire fekete-fehérben gondolkozni, de itt mindenki más ezt teszi, úgy látom.
2021. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!