Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekvállalás előnyei,...

Gyerekvállalás előnyei, hátrányai ? Van gyereketek, terveztek vállalni, vagy nem ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 8. 16:18
A kérdező szavazást indított:
Igen van gyerekem
Nincs gyerekem
49 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Én nagyon szeretnék gyereket cska sajnos nincs parom
2021. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem akartam, lett, nagy hiba
2021. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Én szeretnék majd, de még nem vagyok abban a korban.
2021. febr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs és nem is lesz. Anyai ösztön híján nekem nem lenne előnye és a gyereknek sem lenne boldog élete, ha olyan anyához születne aki zsigerből elveti a gyerekvállalást és teljesen más életutat akar magának.

Másoknak ettől függetlenül sok boldogságot, kiteljesedést okoz, bennük megvan a vágy, az ösztön. Nem vagyunk egyformák, élj és hagyj élni.

2021. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Én sem szeretnék gyereket, irtózom a gondolattól. Nem szeretem a gyerekeket úgy 10 éves korig, mert addig lehetetlen normálisan elbeszélgetni velük értelmes dolgokról. A sírás, hisztizés meg nem hiányzik az életemből, mindezt megkapom a csajomtól.
2021. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem is értem egyáltalán miért kell megmagyarázni, hogy nem akarunk gyereket. Csak és kész! Természetes dolog!!!!
2021. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
6: Nem kell megmagyarázni, ha nem akarod.
2021. febr. 8. 16:58
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Mi szeretnénk csak még nem sikerült.Egyszer csak összejön...🤔🤔
2021. febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Élettársammal úgy jöttünk össze, hogy egyikünk sem akar gyereket.

Belőlem teljesen hiányzik az anyai ösztön, bár gondoskodó vagyok, de a gyerekektől irtózom. Betegesen. Szépnek látok néha kislányokat és ennyi.

De semmit nem érzek. Semmit. Nem tudom milyen betegség ez, rengeteget bántottak gyerekkoromban más kölykök. Voltak traumáim is. Lehet amiatt, nem tudom.

A csecsemőktől undorodom és nem azért mert kakilnak meg hasonló.

+ arra gondolok, hogy belőlük is egyszer egy gyökér ember lesz.


Ezt most itt leírtam, de az életben nagyon előzékeny vagyok a kismamákkal, kisgyerekes szülőkkel, kisgyerekekkel. Próbálom tartani magam miközben a víz lever ahogyan merednek rám a kisbabák.

Már tinikoromban is ezt éreztem, az osztálytársnőim óbégattak, hogy jaj de aranyos kis pufók baba, amikor valamelyik tanár behozta a babáját.

Én meg slisszoltam hátra rettegtem, hogy a kezembe nyomják.


Most jön a poén.

Élettársam pár éve kijelentette, hogy ő bizony szeretne gyereket. Egyértelműen családja és környezete nyomására, hatására.


Évekig próbáltam magam rávenni, fejleszteni barátkozni a gondolattal, de egyszerűen nem megy.

Tényleg elnézést mindnekitől, aki imádja a gyerekeket, vagy van neki.


N

2021. febr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, nem is lesz.

Én csak hátrányát látom. Egy párkapcsolat, folyamatos együttlét már sok nekem. Egyedül érzem jól magam. Nem tudom elképzelni, hogy boldog, elégedett életem lehet, ha 24/7-ben valami másnak rendelem alá az egész életem, személyesem, egzisztenciám stb.

2021. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!