Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az hogy van hogy haza jön a...

Az hogy van hogy haza jön a drága testvérem és rövid időn belül az ölébe hullanak a dolgok? Másoknak meg nagyon sokáig kell azért dolgozni hogy legalább hitellel tudjanak venni egy házat. Ha már van egy gyerekem akkor előnyben részesülök?

Figyelt kérdés

Én meg örüljek hogy drága szüleimmel élhetek,ő meg a nagy BP városi életük után ide költöznek,természetesen pont egy babával,el hitetik az emberrel hogy ők csak ideiglenesen jöttek ide és venni szeretnének egy házat máshol,ezzel még semmi baj sem volt.


Régebben is mondtam nekik hogy a papa mindig azt mondta az lesz az én házam,meg is mutattam mindenkinek hogyan is tervezem a dolgokat,erre ők a terveimet is el veszik.

Mindig is én csináltam a papáéknál mindent,legyen az bármilyen feladat is,drága testvérem sosem járt oda,na jó évi 2x talán ha ott volt.


Ott kezdődött minden furcsaság hogy nem is nagyon érdekelte őket semmilyen ház,nagyon kevés házat nézetek meg,kb az egészre sz.rtak,mint ha már előre ki tervelték volna hogy mi is lesz valójában.

Világ életében drága testvérem ki jelentette hogy itt a környéken nem szeretne lakni.

Telt az idő,egyszer csak nagy nehezen megtudtam hogy a papa házát nekik adták a szüleim,mert hát más lehetőség nincs,de hogy is nem van,munkahelyet kell váltani és fejleszteni magadat ahol többet fizetnek,éh bérből tényleg nem lehet mit kezdeni magaddal és még mindig BP-n dolgozik ezért a pénzért.


Hitelből el kezdték csinálni egy kicsit a házat,most meg már a nevükön is van,olyan gyorsan történt hogy fel sem fogtam.


Ha már csinálok egy gyereket akkor mindent megkaphatok?


El volt terveztem mindent,hogy gyűjtöm a pénzt aztán gazda leszek,ott fogok élni és a környező földeket fogom művelni,nem sok földet szerettem volna csak pár hektárt amiből meg lehet élni.

Miért pont ott?

Mert ott minden adottság meg van arra hogy gazda lehettem volna:

-Fúrt kút,gazdaságos locsolás.

-Mezőgazdasági gépeknek hely, egy kis csarnokot építettem volna oda a gépeknek.

-Kert végében a földek amiket meg szerettem volna venni és jóban vagyok az otthoni öreg tulajokkal,így biztosan idővel meg tudtam volna tőlük venni,sokszor szó esett róla.

-Ház első részét ahogy már régen is mindenkinek el mondtam fogadó lett volna.


Erre tessék,az összes tervemnek vége.


Ők régen sem erőltették meg magukat,most sem teszik azt, állítólag ezért is kapták meg azt a házat.


Miért nem tudták legalább egy kicsit is megerőptetni magukat itthon?

Vagy ki menni külföldre és pénzt gyűjteni?


Én meg fogom erőltetni magamat,sajnos ez miatt mostmár külföldre kell mennem és az összes fiatal évemet fel kell áldozni az ő lustaságuk miatt.


Ennyi erővel lakhattak volna itt a szülőkkel,simán elfértek volna,á dehogy is lakjak velük én,de én akarok valamit kezdeni az életemmel ők meg nem,semmi tervük,lusták.

Eléggé padlón vagyok most ez miatt,tudom nem szép hogy panaszkodom,csak eléggé lehangoló az egész,hiszen hosszú ideje ez a tervem.

Én vidéki gazda szerettem volna lenni,ők meg inkább városika akik mindent is a boltban vesznek.


Valami pozitív energiát tudnátok adni?



2021. jún. 3. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán értem hogy a te sikertelenségednek mi köze van a testvéredékhez...
2021. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Az hogy a vidéki házat ők kapták meg,pedig ők világ életükben nem akartak ott élni.

Úgy volt hogy én fogok ott élni,mert én gazd akartam lenni.

2021. jún. 3. 12:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Szüleim azt mondták,én össze tudom hozni a dolgokat,meg tudok érte dolgozni,ha kell ki tudok menni külföldre de a testvéremék lusták,ezért kapták meg ők a vidéki házat.
2021. jún. 3. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Áhá. ez nyilván igazságtalan húzás volt szüleid részéről, de ennyi. Ha ők így döntöttek nem tudsz mit csinálni.
2021. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszed eszre, hogy a szuleid igazsagtalanok?

Amugy az adott szo sosem szamit, jogilag fele-fele eselyetek lett volna, de ha a nevere iratjak, akkor ok elfelejtettek, hogy krt fiuk van.

2021. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Most hogy belegondolok igaz.

Ezt mindig megtapasztaltam,mindig csak akkor érvényes igazán valami ha van róla papír.

krt fiúk? Ezt nem értem,ki fejtenéd?

Kretén szóra gondoltál? Ha igen köszönöm kedves szavaidat...

2021. jún. 3. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző a krt helyett azt akarta írni hogy két...

Nekem a tékozló fiú története jutott először eszembe, amikor olvastam a kérdést.


Te nem lakhatsz a tesóddal? Lehetsz gazda, mint szeretnél, és akkor neki se kell annyit dolgoznia a földön.

2021. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!