Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki úgy él a ahogy akar...

Mindenki úgy él a ahogy akar ha másoknak nem àrt vele ?

Figyelt kérdés
Én mindenkinek meg adom a tiszteletet kedvességet, de nem èrdekel senki élete senki dolga, ha a csaladban valaki meghal aki távoli mondom részvétem de semmi tobb élem az életemet (szex, pia, cigi, szerintem ez a magan ugy) nem érdekel senki problémája elete mindenki oldja meg , ez helyes igy szerinted ?
2021. jún. 3. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ameddig nem reklamoznak gusztustalan dolgokat, addig helyes (szerintem).
2021. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha otthon drogozol akkor a te dolgod,ha nyilvánosan akkor már nem,mert akkor veszélyeztetsz masokat.
2021. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Alapnak jó, de nem lehet mindig ebből kiindulni. Mondok egy egyszerű példát: Összeesik valaki az utcán. Akkor az a helyes, ha azt mondom, hogy "nem érdekel senki problémája elete mindenki oldja meg"? Nyilván nem.
2021. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, felelősek vagyunk egymásért, nem csak egymás mellett fekvő kövek vagyunk, hanem emberi társadalom. Minél több az egészséges és boldog ember, annál virágzóbb az élet, szóval például ha valaki le akar ugrani a tetőről, én nem kerülném ki, hogy ez az ő dolga. És az a jó, ha mindenki segít, ha lát pl. segítségre szoruló öreg nénit a zebránál, stb. Ha valakinek van miből (pénz, idő, energia, figyelem) segítenie, az segítsen, és ez terjedhet, mint az ásítás.


Szoktam hallani zenéket, amiknek központi témája, hogy engem nem érdekel senki, foglalkozzon mindenki magával, én így vagyok tökéletes és ne szólj bele. Szerintem ez önző dolog és rossz hatással lehet a fiatalokra.

2021. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"szex, pia, cigi, szerintem ez a magan ugy": oké, magánügy, de:

a cigivel, ha közösségben műveli az ember, akkor rendszerint nem figyeli, hogy ki nem dohányzik, így veszélyezteti a másikat is;

Pia: ha lerészegedik az ember, igencsak ön-, és közveszélyes tud lenni...;

Szex: ha minden nő kell neki, vagy állandóan megcsal mindenkit, vagy valami ferde hajlama van, máris megdől a teóriák...

2021. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Mert az átlag embernek kevés az önismerete, hiányos, beteg elméje van. Ez csak akkor lehetne mondható, ha mindenki teljes tudatossággal istent szolgálná.
2021. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igyekezni kell nem ártani másoknak,ez így van.Másrészt meg kicsit kettős dolog amit kérdezel,mert ha önmagadat adod,azzal is árthatsz másoknak,még ha nem is tudsz róla,mivel ha a másik embernek mások az érdekei,abba beletaposhatsz a tiéddel.Például ha olyan emberrel szexszel akinek van valakije(nem tudom,hogy így van-e csak írtam egy példát)
2021. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!