Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Én XY módon szeretnék élni,...

"Én XY módon szeretnék élni, mindenki más úgy él, ahogy akar. " Miért nem tud a legtöbb ember eszerint gondolkodni?

Figyelt kérdés

Leszámítva, ha valaki ártó dolgot tesz, az más kérdés.


Arra gondolok, hogy mindenki meg akarja mondani másoknak, hogy hogy éljen, mi A módja az életnek. (Természetesen a mindenki csak általánosítás volt, de nagyon sokan.) Én nekem sok mindenről megvan a véleményem olyan értelemben, hogy én azt nem tenném, vagy nem élnék olyan módon, de sosem szólok bele senkinek az életébe, főleg, ha ő azt láthatóan élvezi. Sok ember nem így teszi, és nem vagyok képes felfogni. Pláne, ha azt látja, hogy az illető boldog így, miért mondja, hogy majd ő segít neki, meg hasonlók. Nem rólam van szó, hanem általánosságban látok ilyen vitákat magam körül a világban, és szerintem nagy részük totál fölösleges. Az más dolog, ha neked valami kárt/fáradságot okoz, vagy árt neked vagy másnak.


2016. jún. 16. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
?????
2016. jún. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki meg van róla győződve, hogy ő a legokosabb, ő tudja a legjobban, és majd ő megmondja a tutit. A nagy okosságával ő segít annak a szerencsétlen idiótának, aki még arra sem képes, hogy a saját életét intézze. Sajnos én olyan közegben nőttem fel, ahol ez az alapállás - mindig mindent mi tudunk jól, mi csinálunk jól és majd mi megmondjuk hogy mit és hogy kéne. Nagyon küzdök ez ellen, de harminc év alatt belém ivódott annyira, hogy ez jön automatikusan :-( De legalább azt haladásnak érzem, mikor észreveszem magam, hogy most nem kéne beleszólni hogy más mit miért csinál:-)
2016. jún. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Pont ezen gondolkoztam én is.


Saját véleményem:

Az enyémbe beleszólhat bárki, lepereg rólam.

Amúgy idegesítő, de nem fogok változni, és az ó elvárásaik/vágyaik szerint élni.

Szerintem nem is lennék rá képes, mert fura és "szociálisan vak" személy vagyok. (És igen, aspergeres is - hivatalos diagnózissal, amit még gyerekként kaptam).

2016. jún. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*ó=ő
2016. jún. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Tudod én nagyon hosszú ideig úgy éltem, hogy mindig meg akartam felelni másoknak. Részben azért volt ez mert én is olyan közegben nőttem fel ahol mindig az volt a fontos, hogy "mit mond a szomszéd néni ha..." "mit mond a szomszéd bácsi ha.... stb stb". Aztán jött az a lázadó "korszakom" amikor elegem lett a szomszédnénikből meg bácsikból és a "falka" útját választottam. De most belátom, hogy ez sem volt az amit kerestem mert itt viszont ha nem feleltél meg a falkának akkor, ha nem is közösítettek ki de lenéztek, gyávának tartottak, kinevettek úgyhogy vagy betartottad a falka törvényeit és útjait vagy szenvedtél...hát nekem mindkettőben volt részem.

Aztán eljött az az idő amikor a saját utamat választottam és magányos farkas lettem :D, na ez a korszakom valamivel enyhébb volt mert itt nem kellett megfelelnem másoknak, nyakamba vettem a világot és kb 10 év alatt bejártam Európát az Atlanti óceántól a Fekete tengerig, dolgoztam, züllöttem és éltem az életemet. Aztán hosszú időre rá nálam is "bekopogtatott" a szerelem :D és megházasodtam és itt újra papucskormány alá kerültem.:D ...ne pisáld le a wécét, vidd le a szemetet, szedd össze a zokniidat, kilóg az inged, ne azt vedd fel hanem ezt stb stb stb, de ez valahogy az elejin tetszett is bevallom :D. Eltelt így még 10 év az életemből de még mindig nem úgy éltem ahogy szerettem volna mert ha az álmaimról beszéltem mindig lehurrogtak, ha nem a szüleim akkor az asszony.

Aztán mit ad Isten a középső gyerekem 12 éves lett és egy alkalommal elvitték lovagolni az osztályával ami nagyon megtetszett neki de annyira megtetszett,hogy követelte napi szinten a lóval való érintkezést....és ő általa jött el az én időm is. :D Ma már nem érdekel mit mondanak tanyát vettünk, lovat vettünk egy híján ötven évesen ha úgy szottyan kedvem cowboy kalappal farmerban cowboy csizmával fogom a wesztern nyergemet, felnyergelem a lovamat, belovagolok 8 km a kocsmáig,ki kötöm a lovat a kocsma elé, megiszok 2-3 jó hideg sört felülök a lóra és haza jövök és le@rom, hogy kinek mi a véleménye. :D Állatokkal élünk, reggeltől estig meló van, nem tudunk Balatonozni de :)....szabad vagyok és végre megvalósult gyerekkoromtól hordozott álom részecske, és nem érdekel, hogy ki mit mond. Tudom, hogy vannak sokan a közelemben akik kinevetnek, vannak sokan akik kibeszélnek, vannak akik értékelik amit csinálok, és vannak páran akik irigyelnek...de engem már egyik sem zavar, bagózok, köpök egyet és tovább lovagolok. :D Az asszony imád, a gyerekek imádnak mi a ló@asz kell még más a boldogsághoz!? :D

-Kár elpazarolni az életet mert abból csak egy van, ha másnak élsz akkor boldogtalan leszel! Élj magadnak és a mennyországot valósítod meg a halandó életedben. :)


Minden jót srácok!

2016. jún. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, ha lepisiled a wc-t, elöl hagyod a zoknit vagy rumlit hagysz, az pont a másiknak is rossz. De ez más téma, a feleségeddel együtt élsz, nem egy kívülálló.



Köszönöm a válaszokat.

2016. jún. 17. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!