Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenkiből Bezzeg Pista/Pistá...

Mindenkiből Bezzeg Pista/Pistáné lesz, ahogy öregszik?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az emberek egy bizonyos kor után már állandóan a "bezzeg az én időmben" frázisokkal jön. Ez törvényszerű?

2015. jún. 18. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem igen :)


Van egy-két üdítő kivétel azért, de ritka.

2015. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Bezzeg az én időmben,ha ilyen kérdést tettem volna fel,már rég kipenderítettek volna a faluból!
2015. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem feltétlenül, bár 30 évesen azt mondom, hogy fiatalok közt dolgozok 18-22 évesek közt persze vannak öregebbek is 55+ de ugy kb tudom hogy ki hány éves és azoknak én is szoktam mondogatni :)

ugyh. én is ilyen leszek, de amugy van benne valami igazság is, mivel más értékrendszer szerint nőt fel egy X éves meg más egy X+1 X+2 éves, minnél későbbre megyünk vissza annál többet foglalkoztak a neveléssel, a szülőnek volt tekintélye, ezáltal hamar megtanulta és magáéva tette a szabad/nemszabad dolgokat, kialakult az erkölcsi tartás a gyerekben

ugyh. még egy 50 éves ember más értékeket képvisel és azt látja, hogy anno az apja anyja, megverte csak azért mert pld elcsent 10 évesen egy pogácsát és megette a ház mögött addig mostani generáció ahhoz képest mivel máshoz nem tud viszonyitani szemtelen mivel nincs senkinek ideje őket nevelni, többet megengednek maguknak, mig ő kapott egy pogácsáért akkora pofont, hogy a fal adta a másikat a mostaniak meg ellopnak 100 eur-t és nem büntetik meg érte,mivel a szülők nem válalják a büntetéssel járó felelőséget ezáltal a szülő nincs ráhatással a gyerekre és ezáltal nem néznek fel rájuk, nincs tekintélyük, és ha a szülőt leszarják akkor mit ér a tanár ? a rendőr ? stb. végülis a börtönben is van élet ...

monológom végéhez érve mégis csak megváltozott a véleményem és igen mivel nincs más viszonyitási alapjuk az embereknek csak ahhoz tudnak viszonyitani amit ők is megéltek

tanitani szeretnél akkor a leghitelesebb a saját példa amit általában nem 2 perce éltél meg hanem évekkel ezelőtt és képes vagy belátni a saját hibádat is a dologban akkor már igy kezded a mondatot bezzeg az én időmben

A HELYESIRÁS SZAKÉRTŐKET KÉREM JAVITSÁK KI A HELYESÍRÁSI HIBÁKAT ÉS POSZTOLJÁK ÚJRA HELYESEN köszönöm

2015. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen :)

Már én is észrevettem magamon, hogy "ezek a mai fiatalok" "amikor én fiatal voltam" :) Pedig még nem is vagyok olyan öreg, csak harmincas. Mi lesz majd később? :D

2015. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a világ változásai nem mindig a "jó" irányába mennek és az individualizmus terjedésével az együttélési normák is lazulnak, pláne, hogy a nevelés szempontjából alapvető kis közösség, a család is erősen bomladozóban van.
2015. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bezzeg az én időmben mások voltak a fiatalok mint most! de tényleg így van ! mert a világ változik de nagyon rossz irányba
2015. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mustafa


Gondolj bele, hogy amikor te voltál fiatal, akkor is ezt mondták az öregek :k

2015. jún. 18. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!