Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek miért kell annyit...

A nőknek miért kell annyit takarítaniuk otthon?

Figyelt kérdés
Én mikor egyedül laktam, akkor nem volt mit takarítani, mert nem rendetlenítettem. Anyáméknál meg mindig fut a ház, és a nővéremnél is (gyerek nélkül), de hogy miért és hogy? Minden tele tányérral és ruhákkal, és akkor mondják, hogy takarítani kell, sokszor órákig takarítanak. Én meg nem értem, hogy tényleg mit kell ennyit takarítani, mintha szándékosan rendetlenítenének be, hogy aztán nőhöz méltóan takarítani tudjanak. Más is ilyen, vagy csak a családom? Mert én ezt látom. Én eleve nem dobom szét a ruháimat, vagy nem hagyok szerte szét élelmet és kajás tányérokat, ha meg más van náluk is akkor elpakolom (férfiként), így később tényleg nincs mit takarítani, főleg nem óránként. Hetente vagy kéthetente porszívózni elég. Más meg nem tudom mit csinál, hogy lesz rendetlenség nők körül, férfi aggyal ezt nem értem meg.

2021. jún. 4. 16:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Na kedves elárulom neked ,ha egyedül él az ember könnyebb rendet tartani, ha már nem akkor 2,3,4,5 ember után kell rendet tartani,majd megtudod ha leaz párod.
2021. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem egyedül élnek. Amíg egyedül voltam én nekem sem kellett ennyit takarítani.. meg is lepődtem mikor összeköltöztünk és szembesültem vele mennyivel több a szennyes ruha..stb.. több emberre kell főzni, több tányér koszolódik.. neki a szakálla, nekem a hajam hullik.. stb
2021. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Hát én nem így látom. Anyám egymagában is folyton takarít, mindig azt mondja mindenre, hogy nincs ideje. Szőnyegeket ráz, vagy sepreget, vagy pakolgat, és teszi jobbra meg balra a dolgokat, mint egy mániákus. Ha nem takarít, biztos kap mást, főzni kell, mosni kell, vagy kertészkedni, neki már nincs ideje TV-zni sem meg semmi. A fiataloknak van ideje másra is, ahogy látom. Az idősebb asszonyoknál szokás ez csak, hogy folyton csak a házimunka? Valami megszokás lehet. Nekem nincs házimunkám, meg főzni vagy mosni sem kell órákon át, másnak eltűnődöm, hogy van ennyi dolga a ház körül.
2021. jún. 4. 16:38
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Hát mifelénk ez inkább fordítva szokott lenni. Az agglegény lakások, koli szobák és úgy általánosságban a pasik által "lakott" szobák, lakások szoktak szaladni, meg a férjeknek szokása széjjel hagyni mindent. Aztán meg egy napon át takarítanak, ha szökőévente egyszer házimunkáznak.


Persze nőkből is van pár ilyen a környéken, sógorom barátnője is olyan kis rendetlen. Ő elég gazdag családból jött, szóval megszokta gyerekként, hogy nem takarít és most kell átszoknia a normalitásra.


Mindenesetre általánosságban véve szerintem manapság már teljesen vegyes, nemektől független, hogy ki mennyire tud rendet tartani vagy mennyire logikusan közelíti meg a dolgot.

2021. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

Férfi vagyok, én is ugyanezt látom. A barátnőm minden házimunkát nehéznek tartott, panaszkodott miatta, amikor nem volt otthon én nyugodtan elvégeztem mindent. Ha meg öten élnénk otthon, pár tányér és pohár lenne, mindenkinek kötelező lenne maga után elmosni a tányért. Így mindenkinek a friss maradékot könnyű 1 perc alatt lemosni. A saját szobájukat takarítaná mindenki. Én anyám egész nap csinál mindent itthon, de megfigyeltem pár dolgot.


Olyan kajákat csinál, ami nagyon időigényes. Nem tanul meg jó, de könnyű kajákat készíteni. Nem a többiekre szól rá, hogy saras cipővel ne jöjjenek be, hanem mindenki után újra és újra feltörli a sarat ha bejön a konyhába. Rengeteg kacat van mindenütt, és mindig mások után pakolgat, ahelyett hogy megbeszélnék, mit hova kell tenni, és rendszereznék az egészet. Így éveken át egész nap csak takarít és pakol, én pedig ha 1 hétre átvenném az irányítást, rengeteg munkát tudnék megspórolni.

2021. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
70%
Anyud meg már idős ,ő íhy köti le magát. Én is mimdenap takarítok ,munka melett ,család melett,főzés mellett, mert muszáj,ha egy napig nem csinálom,másnap már olyan a ház mintha bomba robbant volna. :) Pedig én aztán rend mániás vagyok a férjemről meg a fiáról ez nem momdható el,ők a szennyest oda dobják ahol ép leveszik, a boxert meg a zolnit meg a szennyestartó elé.:) Na ezért van az hogy a nők mimdig takarítanak, tudod régen a nők ezért kapták a fizetést,ma már nem , hálátlan nőnek lenni,de ez van. :)
2021. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert a kedves férfi párjuk még ehhez is lusta. Holott ha egy házban lakik egy pár vagy család, akkor ugyan úgy dolga lenne a férfinak is kicsit rendbe szedni a kérót, nem csak egyedül a nőnek.
2021. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Én szeretem ha rend és tisztaság vesz körül és szeretek takarítani. Aki akar talál magának házimunkát..



Nehogy már még ez is baj legyen..

2021. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"a férjemről meg a fiáról ez nem momdható el,ők a szennyest oda dobják ahol ép leveszik, a boxert meg a zolnit meg a szennyestartó elé.:)"

Ötös vagyok. Na erről beszéltem. Mindenkivel meg kéne beszélni, mit hova tegyen, nem tűrni, hogy csak szétdobálják ahogy van.


"hálátlan nőnek lenni,de ez van. :)"

Szerintem nem. Ez csak egy áldozatszerep. Tegyél azért hogy hálásak legyenek neked.

2021. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

6-os,


párom is mindig szanaszét dobálta a ruháit, véletlen sem a szennyestartóba. Egyszer megjegyezte neki, hogy ezentúl úgy veszem, nincs rá szüksége így nyugodtan kidobhatom a kukába. Azt hitte nem mondom komolyan. Részben tényleg nem, mert nem kidobtam csak átvittem anyumékhoz azokat a ruhákat amiket a földön találtam majd mikor kereste, mondtam, hogy én szóltam :D Amikor kidühögte magát elárultam nyilván az igazat és visszakapta a ruháit de megtanulta, hogy nem hagyjuk szanaszét :D Nem kell beletőrödni ebbe, nem hálátlan nőnek lenni, csak nem szabad hagyni, hogy cselédnek nézzenek.

2021. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!