Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek miért kell annyit...

A nőknek miért kell annyit takarítaniuk otthon?

Figyelt kérdés
Én mikor egyedül laktam, akkor nem volt mit takarítani, mert nem rendetlenítettem. Anyáméknál meg mindig fut a ház, és a nővéremnél is (gyerek nélkül), de hogy miért és hogy? Minden tele tányérral és ruhákkal, és akkor mondják, hogy takarítani kell, sokszor órákig takarítanak. Én meg nem értem, hogy tényleg mit kell ennyit takarítani, mintha szándékosan rendetlenítenének be, hogy aztán nőhöz méltóan takarítani tudjanak. Más is ilyen, vagy csak a családom? Mert én ezt látom. Én eleve nem dobom szét a ruháimat, vagy nem hagyok szerte szét élelmet és kajás tányérokat, ha meg más van náluk is akkor elpakolom (férfiként), így később tényleg nincs mit takarítani, főleg nem óránként. Hetente vagy kéthetente porszívózni elég. Más meg nem tudom mit csinál, hogy lesz rendetlenség nők körül, férfi aggyal ezt nem értem meg.

2021. jún. 4. 16:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
19%
:) nem ismered azt hogy hálatlan dolog nőnek lenni? Egy nőnek mindig van dolga. A ház a nőé,a ház körüli munka a férfié.:) Habár a fűvet is én vágom általában könyörgök egy ideig utána inkább megcsinálom,a szerelések dettó.A férjem így nevelték hogy a nők dolga minden, ő a fiát szintúgy így nevelte, érdekes a közös gyerek tudja minek hol a helye,meg ő imád takarítani ,szokott is segíteni. :)
2021. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
54%

Ja és arra válaszolva, hogy mi mindent lehet hosszan takarítani. Nem mindenki él ám összkomfortos lakásban, vagy egyedül és az igények is változóak lehetnek.


Csak, hogy írjak konkrét példákat, én kézzel mosom a ruháink többségét, csak a nagyon kényes darabokat viszem el tisztítóba, mosógép meg nincs. Na most ez által akár egy nap is el tud menni mosásra, nem olyan, mint a mosógéppel, ahol ugye csak megnyomsz egy gombot azt csókolom. Ugyanígy porszívónk sincs, seperni kell helyette Mosogatni is kézzel szoktunk, minden étkezés után, aminél általában 6-10 ember jelen van ergo nem kis munka.

A főzésnél meg nem mindegy, hogy mit főzöl, mert bár a rántotta hamar megvan, a rakott krumpli már nem. Meg ha nem mirelitet használsz, akkor pl. a szilvás gombóc is hosszadalmas meló, hogy haladás tésztát és egyebeket ne is említsek.


Szóval lehet, azért tesznek-vesznek folyton, mert mások az igényeik, mint neked.

2021. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Minél többen vannak, annál több a dolog. Esznek, gyűlik a mosatlan, szennyes halom, vasalni való, koszos a kád, wc, akaratlanul is behordja az ember a lábán a koszt, amit aztán papucs ide-oda, szét van hordva. A ruha is "porzik", tiszta szösz a parketta meg a polc is poros lesz.


Hát ezért.

2021. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
10es ezt én is próbáltam,csak én a szemük ellőtt dobtam a kukába,utána egy ideig a szennyesbe rakták,majd eltelt 2hónap és kezdődött minden előlről.:)
2021. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

14


Hat ha újrakezdi akkor őt repítem nem a ruháit 😅

2021. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

"10es ezt én is próbáltam,csak én a szemük ellőtt dobtam a kukába,utána egy ideig a szennyesbe rakták,majd eltelt 2hónap és kezdődött minden előlről.:)"

Akkor elölről kezded te is a tanítást... Addig amíg nem csinálják meg jól. Te vagy az, aki magára vállalja a munkát másoktól.

2021. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%
Persze magamra vállalom,mert ha nem csinálnám megenne a retek minket.
2021. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Biztos olyanok mint a húgom. Annyi mosatlant gyárt hogy étteremben nincs annyi szerintem. Be hordja a sarat meg ilyenek. Már nagy nehezen sikerült beidomitani hogy néha mosogasson maga után de előre sajnálom azt aki majd feleségül veszi. Néha eltakaritja a saját mocskat és akkor elszólja magát mindent én csinálok, ki takarítottam. Nevetséges. Én ő miatta utáltam meg a mosogatast annyit mosogattam már helyette eddigi életemben. Férfi létemre ráadásul. Szóval biztos hasonlóak azok is akikről te beszélsz mert ha valaki rendszereto akkor nem kell bele szakadni a takaritasba. Szerintem.
2021. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Sajna mondjuk van aki túlzásokba esik. Egyszer vendégségben voltunk ismerősöknél, aztán ahogy végeztünk az evéssel vitte a tányérokat és rögtön el is mosogatta a házigazda felesége... Miért nem ért volna rá akkor miután elmentünk, azt nem tudom.
2021. jún. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha azonnal mosogat akkor könnyebb sokkal mintha ott hagyja pár órára. Frissen könnyebb meg gondolom jobb túl esni rajta.
2021. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!