Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képes vagy a tisztelet érzésér...

Képes vagy a tisztelet érzésére (emberekkel kapcsolatban), ha igen milyen ember iránt érzel tiszteletet?

Figyelt kérdés
Lehet konkrét példa, lehet általános megfogalmazás is. Ha nem vagy képes tisztelni másokat, mi az oka?

2021. jún. 4. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A szerény, jó embereket tisztelem. A gőgöseket, akik elvárják, hogy végzettségük, vagyonuk miatt tiszteljék őket, azokat lenézem.
2021. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aki képes arra,hogy szándékosan,ok nélkül ne bántson másokat,még akkor sem,ha nehéz élete van.Talán ez a legfontosabb.
2021. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, de nem mindig van lehetőség kifejezni, mert akiket nagyon tisztelek sajnos elérhetetlenek, úgymond nagy emberek. Nagyon tiszteltem II.János Pál pápát,jó lett volna látni őt mikor még élt, járt is Magyarországon, de mivel még akkor gyerek voltam, erre nem volt lehetőség hogy láthassam őt. Nagyon tisztelem még Karikó Katalint mert kifejlesztett egy hatékony vakcinát a Covid ellen. Voltam Covidos, így nem volt kétséges kell a vakcina. Mivel felnézek rá és tisztelem őt ezért csak a Pfizert fogadtam el. Előadásait mikor hallgattam a hála, a tisztelet érzése volt bennem iránta,meghatottsággal.
2021. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tiszteletnek is több formája van. Ennek kifejezése is többféleképpen történhet.Létezik az alapvető tisztelet amit illik megadni másoknak.Része a viselkedés kultúrának.De amiről írtam van a tiszteletnek egy mélyebb értelmezése is amely csodálattal és/vagy szeretettel párosul. Amikor az ember ott lehet az általa mélyen tisztelt példaképe közelében és csak hallgatja őt, vagy fogja a kezét miközben csak rá figyel, szíve minden szeretetével. Én szeretem ezt a fajta tiszteletet kifejezésre juttatni csak kevés embert találtam rá méltónak. Sajnos.. Van egy családtag akinél ezt alkalmaztam, tisztelem őt s becsülöm. Amikor volt rá lehetőség akkor úgy beszélgettem vele hogy fogtam a kezét közben. Az érintés fontos számomra. Ez a szeretetnyelvem én így tudom és szeretem magam kifejezni, érzéseimet kifejezésre juttatni.
2021. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!