Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Veletek volt már úgy, hogy...

Veletek volt már úgy, hogy több energiát fektettetek be egy kapcsolatba mint a másik fél?

Figyelt kérdés
Pl.A beszélgetések mindig a másikról szóltak,jobban ő töltődött belőlük.Jól esett neki a figyelem amit neki szenteltetek,igényt is tartott rá.Ha távolodtatok hiányolta a beszélgetéseket,de önmaga miatt még ha nem is úgy állitotta be.Mindig ti mentetek helybe az adott személyhez,felköszöntöttétek személyesen születésnapján,ő meg még egy sms-t se volt képes küldeni.Ti hogy oldjátok meg az ilyen helyzeteket?Jó ideje távolságot tartok az illetővel.Zárolom a beszélgetéseket.Mostmár a nem legközelebbi ismerős kategóriába helyeztem.Nagy ritkán évente 1-2 alkalommal megiszok vele egy kávét,ha olyan a kedvem,hétköznapibb dolgokról elbeszélgetek vele.De nem teszek lépéseket az irányába,ha van jobb társaság program még azt a kevés az alkalmakat is ejtem vele.Nincs születésnapi,ünnepnapi köszöntő többet.

2017. dec. 29. 17:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én közeledtem felé, de elutasított. Nem osztott neg magáról semmit, egyszavas válaszokat küldött nekem. Nagyon rosszul esett mert ezáltal magamat kezdtem gyűlölni, ezzel a viselkedéssel a személyem vált értéktelenné, akitől csak megszabadulni akarnak...

Tehát Kérdező ellenpélda is akad.

2017. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak ilyen volt. Ezeket az embereket szépen sorban leépítettem, nem leszek senkinek a lelki szemetesládája, vagy ingyen pszichológusa. Most senkim nincs, de már nem is vágyok rá. Magamtól mindig megkérdezem, hogy hogy vagyok, és válaszolok is rá. Nem egy év múlva, hanem rögtön.
2017. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Van benne valami amit írsz kedves 1-es válaszoló.Ha belegondolok én is szűkszavúbb lehettem az illetővel.Csak nehéz olyna emberrel beszélgetni aki csobogó patak,ömlik belőle a szó.A másik ember meg kevesebb szóeszközzel él.Meg löki el a másikat a mondanivalójával.De az is lehet az illető szemállyel nem voltunk kompatibilisek egymással barátság szempontjából,nem tudtunk egy hullámhosszra kerülni.Nem mindenkivel tapasztaltam ezt.
2017. dec. 29. 17:19
 4/26 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: az ingyen pszichológus dolog ismerős.A lelki beszélgetés nem jár automatikusan mindenkinek.Azt azokkal érdemes folytatni ahol kölcsönös a dolog,ez érezhető egy baráti kapcsolatban.Még akkor is ha az egyik személy annyira bele van ragadva a dologba,hogy van olyan alkalom amikor jobban csak ő beszél.De azzal,hogy figyel rád,elgondolkodik a dolgon együtt gondolkodok,keresitek a megoldást tartalmassá válik az együttlét.
2017. dec. 29. 17:25
 5/26 anonim ***** válasza:
Velem meg nem volt ilyen.
2017. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Rendszerint ilyen vagyok, ezért nem tartok ilyen téren sehol. Mindig olyanba futok bele, akit nem kell 100%-osan szeretni, hanem megelégszik a 70%-al is.

Sokszor a szeretet fájdalommal jár.

2017. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen mindenkivel előfordul az élete során. Én egy idő után besokallt és megmondtam neki a véleményem. Még ő volt felháborodva. Ha tehetem, lezárom a kapcsolatot, ha olyan, hogy mondjuk a munkatásad és kénytelen vagy elviselni a létezését, akkor igyekszem annyit kommunikálni vele, amennyi muszáj
2017. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló:igen ilyenkor még ők vannak felháborodva.Nem mondtam semmit az illetőnek,de tisztában van a helyzettel ezt érzem a szavaiból.Csak az a gond,hogy ha új esélyt adnék a barátságnak folytatna a cinikus húzásait,parasztkodó magatartást.Erre nincs szükségem vannak tiszteletteljes,jó barátaim nem vagyok az ilyen emberre rászorulva.Bosszanto tud lenni, hogy a másikat ennyire hülyének nézi.
2017. dec. 29. 20:33
 9/26 anonim ***** válasza:
"Az a gond ha új esélyt adnék a barátságnak...." igen, ez tényleg gond lenne..
2017. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Mivel volt már rá példa utana ha nem is azonnal de néhány honap múlva megint jöttek a szemétkedő húzások.Némelyik ember kb.két hónapra becsüli a másik intelligenciáját utána folytatja a játszadozást mintha a másik addugra már elfelejtette volna amit tett.
2017. dec. 29. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!