Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nem tartja tiszteletbe...

Anyósom nem tartja tiszteletben a kérésünket az unoka nevelésével kapcsolatban, érzelmileg zsarol, mindenen megsértődik, mindent elvár, de ő nem segít, nem tudom mit tehetnék?!

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 3 éves lesz és anyósommal a kapcsolat sajnos egyre nehezebb.

Szerencsére vagy sajnos nem lakunk közel egymáshoz,majdnem 1 óra a távolság autóval,ezáltal nem tehetjük meg,hogy minden nap odautazunk,csak,hogy láthassa az unokáját.

És itt kezdődik a probléma...

Én egy eléggé önállő anya vagyok,sajnos rá is vagyok,voltam kényszerülve,ugyanis férjem rengeteget dolgozik,anyukám nem él,anyósék pedig nincsenek a közelben.Segítségem az első pillanattól kezdve nem volt,de soha nem panaszkodtam,pedig az első fél év rettenetesen nehéz volt a kisfiammal.(hasfájás,kórház,aztán a fogzás,stb...)

A lényeg,hogy bár anyós szerette volna látni az unokáját,nem erőltette meg magát,hogy eljöjjön segíteni,viszont azt elvárta volna,hogy hetente akár többször is elautózzunk a gyerekkel,csak,hogy egy kicsit láthassa az unokáját.Ha véletlenül el is jött hozzánk nem érdekelte a napirendünk,ő épp akkor akart sétálni vele,amikor kedve volt (csak akkor volt el a babakocsiban,amikor aludt),mindenben bennem kereste a hibát,azért sír a gyerek,mert éheztetem,azért nem alszik,mert rossz helyen van az ágy,mert nem illóolajozok,mert én mindent rosszul csinálok stb...Amikor hulla fáradt voltam meggyanúsított,hogy depressziós vagyok,pedig csak hónapok óta 1-2 órát aludtam egyhuzamban...

Ezeket csak azért írtam le,hogy az előzmények által jobban meg lehessen érteni a helyzetet.

Kisfiam sokáig nagyon anyás volt,nem is fogadta el anyóst legalább 2 éves koráig,aztán szerencsére ahogy nőtt,úgy változott ő is,már sokkal barátkozóbb,a mamát is nagyon megszerette.

Ennek örülök is,nem is ez a probléma.

Sajnos anyósom egyre csúnyabban viselkedik.

Nem bírja elfogadni,hogy nem lathatja az unokáját minden nap,hetente 1x így is találkoznak.Mivel a férjem sokszor hétvégén is dolgozik,nem tudjuk megoldani,hogy állandóan menjünk hozzájuk,ő pedig elvárná,hogy egyedül vigyem el a fiamat.Mondtuk neki,hogy nem,mert a kisfiam rosszul van az autóban,nagyon nehezen viseli az utat,inkább olyankor jöjjön el ő.Megkaptam,hogy hogy képzelem,hogy ők 60 évesen ide fognak autózni,nálunk nincs udvar,itt nem lehet szabadon játszani,mi magasan lakunk,ők nem tudnak feljönni a lépcsőn...Hívogat telefonon,bőg,hogy mi eltiltjuk tőle az unokáját,miért költöztünk olyan messzire,ő a 3 év alatt sosem vigyázhatott rá egyedül.(ha elmegyünk hozzájuk együtt megyünk,egy kis faluban laknak,hova menjek el,hogy ő egyedül unokázhasson?),ő pedig ha véletlenül eljött hozzánk mindig az utolsó pillanatban szólt,véletlenül sem úgy,hogy esetleg tudjak tervezni valamit,hogy esetleg én is gyerek nélkül el tudjak intézni valamit.

Állandóan kesereg,panaszkodik,nem tartja tiszteletben,amit kerünk tőle,egyfolytában eteti a gyereket,hiába kértem,hogy ebéd előtt fél órával ne adjon neki csokit,stb...de már ott tartunk,ha megérkezünk,akár reggel 9-kor is képes húslevessel etetni,addig amíg a gyerek rosszul nem lesz.

A legroszabb az egészben,hogy elkezdett a gyerekkel üzengetni.

Mostanában kisfiam nehezen jön haza bárhonnan is,sokszor sír,hisztizik,hogy még maradna.Anyósom ahelyett,hogy segítene,még buzditja a gyereket,hogy aludj itt a mamánál,kérd meg anyádat,hogy engedje meg,hogy itt aludhass,amikor meg nemet mondok,akkor en vagyok a rossz a gyerek szemében es anyósom ezt direkt csinálja.

Probáltunk beszélni vele,férjem is,en is,hogy ne csinálja,de csak megsertődik es folytatja tovább.

Mondtuk neki azt is,hogy nem fogjuk elvinni a gyereket,az volt a válasza,hogy a gyerek mennyire szeret náluk,ha mi nem engedjük majd jól elszökik hozzájuk...

Lehet régimódi vagyok,de nem szeretném 3 evesen,hogy ott aludjon tőlünk olyan messzire úgy,hogy nem töltött el velük 1-2 oránál többet,ráadasul ezt meg is kellene beszélni,nem ugy,hogy semmivel sem készülök,nincs nalunk a gyereknek meg egy valtóruhája sem.

Már nem tudom mitevő legyek,mert a gyerek szereti,de nem tartja tiszteletben a keresünket.

Mit mondhatnék neki,hogy megértse végre a dolgokat

?Szerinte mi rosszul neveljük a gyereket,mi rossz helyen lakunk és nem egyszer véletlenül fültanúja voltam,hogy a gyereket buzdítja olyan dolgokra,amiket nem engedünk meg neki.(amikor számon kertük rajta letagadta)

Mit tehetnék?

Olyan tanácsra lenne szükségem,ami megoldható is...Előre is köszönöm!


2017. júl. 17. 14:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

1. Elmondod neki utoljara h mik a szabalyok

2. Nem veszed fel mindig a telefont, ha zsarol azonnal leteszed a telot - ezt elore mond neki !

3. Ha elore megbeszeles nelkul jon nem engeded be

4. Nem viszed a gyereket csak havi 1x ha akar valamit elmegy hozzatok az ELORE megbeszelt idoben!

5. Ha a gyereket akarja hasznalni ellenetek azzonnal beszuntetni a kapcsolatott vele ! Es ezt elore mondani neki !

2017. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Na hát tudod mikor engedném össze az anyóssal a kisfiút. Az a baj, hogy ti is csak mondjátok a szankciókat, de tettek nincsenek. Én nem látogatnám meg, az biztos, zsarolhatna amivel akar. Főleg nem mondva csinált ürgyekkel. Egyszerűen túl kényelmes ahhoz, hogy ő menjen. És hogy azért vigyétek, mert szereti az unokát? Ha szeretné, akkor nem hangolná ellened, gusztustalan. Te 3 éve probálkozol ö meg sz@rik bele... álljatok végre a sarkatokra.
2017. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

Mint amikor az USA fenyegeti Oroszországot az meg pont leszarja :DD

Legyél már egy kicsit akaratosabb. A te gyereked, a te életed, és látod hogy egy gonosz, manipulatív szemétláda az anyós. Védd meg a gyereked.

2017. júl. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%
Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha ottalszik pár napot, és akkor unokázhat egyedül egész nap.
2017. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%
3 évesen már akár több napot is ott lehetne a mamánál. Nem lesz ettől semmi baja, csak nem fog a te nyakadban lógni állandóan. Hamarabb megszokik majd az óvodában is.
2017. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én alapvetően kerülném a konfliktusokat,de nagyon elegem van már abból,hogy nem tartja tiszteletben a kérésünket és a gyereket bolondítja.

Lehet,hogy semmi baja nem lenne,ha ott aludna,de szerintem ennek nem az a módja,bogy indulás előtt a síró gyerek alá még tenni a lovat,hogy mondd meg anyádnak,had aludj a mamánál,amikor a gyerek nem ott aludni akart,hanem meg játszani.(akkor ha a gyerek hisztizik valamiért,rögtön engedünk neki?)

Ezt normális helyeken meg lehet intelligensen beszélni,de nálunk csak a játszmázások vannak.

Az,hogy ő kényelmes és várja,hogy mi oldjuk meg,hogy a gyereket odafuvarozzuk,utána jöjjünk haza,majd ismét vissza a gyerekért és vissza,csak mert egyedül akar unokázni,de amikor nekünk kellene valamit elintézni egyszer sem jut eszébe,hogy esetleg segítene.

Azt meg nem is irtam,hogy mindenért engem hibáztat,bármi legyen is az,mai napig megjegyzéseket tesz arra,hogy a gyerek ebéd után alszik.(amikor átálltam a napi 2x alvasrol 1-re,akkor az volt a baja,hogy nagycsoportos koráig 2x kellene aludni),amikor már csak 1x alszik (igényli is),akkor az a baja,hogy miért...

Ugyanez az étkezéssel,nem fogadja el,hogy masképp is lehet.

Hiába mondjuk el neki,csak a sértődés,de semmi sem változik.

Megy a vita,aminek pedig a gyerek issza meg a levét.

Az a baj,hogy a gyerekkel csesznék ki,ha nem engedném találkozni vele,mert igényli a társaságát,nem akarom elvenni tőle a nagymamát,mert tudom,hogy milyen fontos ez,de így nem lehet viselkedni.

És nekem ebből a patt helyzetből van elegem.

És abból is,hogy nekem van lelkiismeretfurdalásom,holott szerintem nem várható el senkitől sem,hogy minden héten kötelezően meg kell jelenni a nagyszülőknél.

2017. júl. 17. 15:40
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
Anyós vagyok ! 4 unokám van sokszor vagyok náluk, de ők is nálunk. Már 10 hónapos koruktól nálunk aludtak 1-2 éjszakát. Mostmár 1- 7 évesek 1-2 hetet vannak nálunk.Ha náluk vagyok, akkor kb 1 hetet.El sem megyek tőlük,már azt kérdezik , mama mikor jössz ?Igyekszem nem beleszólni a nevelésükbe.
2017. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
Én nem tudom hol élnek egyesek. Egy 3 éves gyereket biztos nem adnék oda több napra úgy, hogy autóval egy óra hossza távolságra van tőlem.
2017. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Kár, hogy eddig is részt vettél a játszmázásában. Az a sanda gyanúm, hogy én is hasonló helyzetben leszek, bár az én gyerekem még szerencsére elég kicsi ahhoz, hogy ne értse mi folyik körülötte. Szerintem én azt fogom csinálni, hogy leírom egy lapra a szabályokat. (Vérig fog sértődni, az tuti, de nem érdekel.)

Pl.

1. 9-kor a gyerek reggelit eszik, nem húslevest.

2. Ha nem beszéli meg veletek előre, hogy ott alszik a gyerek, akkor nem kezdheti el telebeszélni a fejét.

3. Ebéd előtt nincs csoki.

Stb.

Ha egyet megszeg, 1 hétig nem megy oda a gyerek. Ha kettőt, akkor kettőig. Ha tizenkettőt is sikerül neki egy nap alatt, akkor 12 hétig.

Biztos, hogy idegbeteg idiótának leszek kikiáltva, és az is, hogy a fenekét a földhöz fogja verni kínjában. Egyszer ilyen módon csak felfogja, ha már normálisan felnőtt emberek módjára nem megy. Plusz majd ha hisziztik, szépen megmondom neki, hogy kértem már normálisan is, nem egyszer. Ugye? Nahát akkor. Választhat.

2017. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Keményíts már be egy kicsit. Te vagy az anyja,te döntesz. Ha ez nem tetszik, nem kell látogatni.
2017. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!