Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a tisztelet? Kik azok a...

Mi a tisztelet? Kik azok a személyek, akik felé ezt tanúsítjátok? Kik azok az emberek, akik felé nem szoktátok alkalmazni? (Bármit ìrhatok, ami eszetekbe jut a témával kapcsolatban. )

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki udvarias, megadja mindenkinek a tiszteletet elsőre. Én minden felnőttel szemben tiszteletet tanúsítok, még akkor is ha megsem érdemlik,maximum magamban morgok ha olyan az illető...

A tisztelet adás a viselkedés megnyilvánulásán is múlik, illetve egyfajta tolerancia is.

2018. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a tiszteletet én adom, annak aki kiérdemli, kivívni v kicsikarni nem lehet..


a tisztelet kifejezése nálam az osztatlan figyelem és az érdeklődés..

2018. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt nem szoktam tisztelni aki ártott nekem.

Bírókat,hivatali személyeket,tanárokat,időseket,orvosokat(akik tényleg azok!) legtöbbször tisztelek,amennyiben normálisan beszélnek hozzám,mivel én is normális voltam velük.

2018. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megadom az alapvető tiszteletet a gyerekektől az utolsó hajléktalanig. Ez nálam abban merül ki, hogy idegenekkel ok nélkül nem vagyok bunkó, udvariasan válaszolok, ha kérdeznek, felnőttekkel magázódok, nem káromkodok, ha bemegyek egy üzletbe, köszönök, emberszámba veszek mindenkit a kinézetétől, származásától függetlenül, stb. Ha valaki ismeretlenül, így nyilván ok nélkül bunkón szól hozzám vagy nem megfelelően viselkedik velem, akkor ott véget is ér a tisztelet. Nem vagyok híve a "szemet szemért" elvnek (ha pl valaki kiabálva elküld a kva anyámba, akkor nem fogom túlkiabálni és mónika show-t rendezni), hanem inkább elkönyvelem magamban, hogy ezzel az emberrel nincs dolgom, távolságtartóan viselkedek és minimalizálom a kommunikációt, ha mégis kénytelen vagyok hozzászólni, akkor formálisan, mindenféle személyeskedéstől és érzelmektől mentesen igyekszem elintézni vele a dolgom.
2018. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utálom, aki erről beszél, hogy neki tisztelet kell, meg jár, stb. Erről nem beszélni kell, hanem úgy kell cselekedni, hogy az embertársainkat figyelembe kell venni, és ennyi elég. Nem kell mondani, hogy "mert én ezt meg azt meg amazt tettem/éltem át, így nekem kijár a tisztelet...", hanem normálisan kell élni minden félnek.
2018. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó:szóval te mindenkinek megadod ezt a fajta bánásmódot?

2018. aug. 1. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
5 vagyok: nem vagyok én sem tökéletes, de úgy gondolom, hogy minden ember=, így igyekszem eszerint ténykedni.
2018. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Annak jár tisztelet, aki megérdemli.

Van jó egy pár kisiskolás korú gyerek, akit jobban tisztelek, mint valamennyi idős embert. - Korra hivatkozva tiszteletet követelni nevetséges. Az, hogy megöregedhetett nem eredmény, hanem jutalom.

2018. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!