Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre inkább úgy érzem, hogy teljesen értelmetlen dolog szociális kapcsolatokat (barátságok, párkapcsolat, esetleg házasság, gyermekvállalás) kötni, vagy akár egy kisállatot örökbefogadni, ugyanis ezek a dolgok teljesen múlandók. Vegyünk példának egy macskát, aki már egészen kölyök kora óta veled van. Nagyon sokat játszottatok együtt, órákat töltötettek el egymás társaságában, vár téged, aztán a teremtő/isten/univerzum úgy dönt, hogy egyik napról a másikra elveszi tőled. Már nem hallod a hangját, már nem látod az alakját, eltűnt; örökre.


Mi értelme van így ilyen múlandó kapcsolatokat kialakítani? Ugyan ez a helyzet az emberekkel is, csak itt sokkal durvább módon. Évtizedes barátságokat, vagy akár az igaz szerelmet szakíthatja el tőled a halál örökre, akiket már nem látsz viszont, vagy éppen kihűlnek a barátságok, kihűl a szerelem, és eltávolodtok egymástól.


Mostanában a tanulásba temetkeztem bele, és egész jól megy. Érdekel amit tanulok, és tudom, hogy ez a tudás - még ha fel is kell idéznem - velem fog maradni egészen a halálom pillanatáig. Bármikor levehetem a könyvet a polcról, vagy rákereshetek valamire az interneten, esetleg a könyvtárban.


Depressziós lennék? Nem történt a családomban sem a környzetemben haláleset.


22/F



2021. jún. 5. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Barátkozz meg a gondolattal: minden múlandó, az élet is. Tedd fel magadban a kérdést: ha megöregedsz, ki fog rád vigyázni? Idős emberként eléggé kiszolgáltatottá válsz majd, főleg, ha nem lesz senki, aki gondozzon.
2021. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Honnan vagy benne olyan biztos, hogy a tudás veled marad? És ha beteg leszel, alzheimer kóros, demens, vagy szimplán történik veled egy baleset és mindent alap dolgot újra kell tanulnod?
2021. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg olyan magas kort már nem fogok megérni, hogy amiatt kéne aggódnom, hogy teljesen kiszolgálatott leszek fizikailag vagy mentálisan a világnak. Ha azonban ez bekövetkezne, vannak menekülési opciók(öngyilkosság)
2021. jún. 5. 22:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még nem nevezném depressziónak, az ember egy idő után feltesz magának ilyen kérdéseket, hogy mi értelme van bárminek. Ha eljutsz az egzisztenciális nihilizmusig, akkor két út áll előtted, az élet értelmetlenséget vagy az előnyödre fordítod, vagy csak passzívan létezel. Én úgy gondolom, hogy nem szabad azért félni az elkötelezettségtől, mert véget ér, és fájdalmat okoz, hanem építkezni kell a belőlük merített szép emlékekből és tapasztalásokból. Végső soron semminek sincs értelme, azonban jobb kiélvezni a dolgokat, amíg lehet, mielőtt elpusztulunk.
2021. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Te talán örökké fogsz élni? Hát, nem. Ez egy ilyen rendszer. Reálisan kell gondolkoznod. Itt, a Földön ez a természetes. Élj át minden pillanatot, mert különben később bánni fogod.
2021. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság pedig nem megoldás. Semmire sem.
2021. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6:


Teljesen egyetértek. 🤝

2021. jún. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!