Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is zavarba jön az ilyen...

Más is zavarba jön az ilyen sokáig néző, nem válaszoló emberekkel való beszélgetésnél?

Figyelt kérdés

Beszélek hozzá, és csak néz. Majd kb 10 másodperc múlva válaszol.

Az ilyennek rettentő alacsony a vérnyomása, direkt csinálja, nehezen fogja fel, amit hall, vagy valami különleges stratégiai képesség a másik legyengítésére?

Megfigyeltem, sok felső vezető is így kommunikál.

De a napokban egy nagyra nőtt c. ember is így beszélgetett velem, nem hinném, hogy tudatos volt nála, de nagyon idegesítő volt.


2021. jún. 6. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy metakommunikációs eszköz, ritkán tudatos, inkább ösztönös. Vezetőknél, más domináns embereknél ez a hatalom mutatása, illetve megszerzése. "Kimért választ adott". Álld a tekintetét és ne sürgesd a válaszát, illetve te is várj a válasszal a szemébe nézve. Legyél te a dominánsabb :)


A lassú válasz pedig gyakran valóban a gondolkodás vagy a beszéd lassúságát jelzi. De akkor nem társul más domináns viselkedésekkel, mint a szembenézés.

2021. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Én szeretek ilyenekkel beszélni. Simán van olyan is, hogy hívásban beszélek valakivel online (kamera nélkül) és percekig csendben vagyunk.

Élőben is van, hogy lassabb egy válasz, mert valóban elgondolkodunk azon, amit felvet a másik. Sokkal jobb, mint folyamatosan ööö-zni vagy rávágni valami butaságot.

Ráadásul az, hogy nem kínos a csend, olyan otthonos érzést ad, úgy érzem, hogy az adott illető társaságában nyugodt lehetek.

2021. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, túlzott kontroll alatt voltam régen, mostanra meg bármit kínosnak élek meg emiatt.
2021. jún. 6. 18:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én bennük inkább egyfajta tudatosságot látok inkább, mert átgondolja abban a rövid hatásszünetben a gondolatait, a mondanivalóját, szerintem ez jó dolog, semmit lefikázandó...
2021. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a lassabban, megfontoltabban kommunikálókat, a csendet is. Nyugalmasabb.

De inkább az a gyakoribb a hétköznapokban, mikor valaki egyfolytában hadar, csacsog a semmiről. Szàmomra az a kellemetlen.

2021. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Esetleg kielvezi, hogy gyakorlatilag rabul ejt, mert hallgatsz es varsz. Tudat allatt is akar.
2021. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én olyankor mindig azt érzem, hogy nem ért velem egyet, és nem tudja jól reagálni - ez telik időbe.

Azt nem szeretem, amikor kiderül, hogy az égvilágon semmi közös nincs bennünk, és kínos lesz az egész beszélgetés. Onnantól kezdve viszont nem erőltetem. Akivel pedig nagyon jól kijövünk, azzal nincs kínos csend, természetesen vannak csendes pillanatok, nem kell mindig pofázni.

2021. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 teblxrd válasza:
Nekem van vagy 2 ilyen ismerősöm. Az egyik szerintem elszívta az agyát mert kérdezek valamit tőle és baszik válaszolni. :D Gyűlölöm az ilyet
2021. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!