Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit vinnétek magatokkal, ha 2...

Mit vinnétek magatokkal, ha 2 hétre Bécsbe mentek Budapestről?

Figyelt kérdés

Váratlanul kell indulnom, még ma de délutánig dolgozom, nem lesz időm készülni.

Nem a világvége, de nem szeretnék hazajönni mert valamit itthon hagytam, mert az sok ezer forint, ugyanakkor ott se szeretnék olyasmit megvenni, ami ott drágább.

Ugyanakkor ami ott is hasonló áru mint itt, azt egyszerubb lesz majd ott megvenni.

Érdekelne minden amit vinnétek, max nem mindent szedek össze abból amit leirtok.

Ne törödjetek azzal, hogy amit felirok az nekem nem biztos, hogy kéne, 50 éves férfiként pl. tampon biztos nem kell, s biztos van sok olyasmi is amit egy 20 éves férfi felir majd, de nekem nem kellene.


2021. jún. 8. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
telefontöltő, fogkefe, váltás alsó (eggyel több mint ahány napra mész) borotva, sampon tusfürdő, törölköző, fogkrém, pár alap gyógyszer aszpirin, ilyesmi ha szedsz valamit az is pulóver, hosszúgatya laptop pár filmmel ha egyedül mész, póló, némi euro
2021. jún. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hova ès hogyan mész? Mármint vonattal/autóval és szállodába/ismerősökhöz/munkásszállás?
2021. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Vonat vagy busz, egy ágyat kapok ott, kaját már nem.
2021. jún. 8. 10:57
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor azt szoktam átgondolni, hogy hogy néz ki egy napom.

Hogy miket használok, onnantól kezdve hogy felébredek.

Reggel elmegyek készülődni, ezért már be is ugranak a piperék. Tusfürdő, fogkefe, fogkrém, dezodor, sampon, fésű, satöbbi. Minden ami a tisztálkodáshoz kell. Akkor utána ugye törölköző, aztán ruhák.

És így tovább, átgondolom hogy egy átlagos napon mikre szokott szükségem lenni.

2021. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszert biztos, hogy ott vennék, ugyanúgy vannak üzletláncok, mint Magyarországon, árban sem rosszabb, bankkártyával lehet fizetni sok helyen, így kp-t sem érdemes sokat vinni.

Én csak személyes holmikat vinnék, egy úti gyógyszercsomagot, ami bármikor kellhet (allergiagyógyszer, széntabletta, fájdalomcsillapító...), meg ha valamiből nem mindegy, mit használok és nem tudom, hogy ott kapható-e (nálam pl. a fogkrém ilyen).

2021. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Érdekes én ugy tudtam, hogy ott az élelmiszer joval drágább. Akkor ez téves infó?
2021. jún. 8. 11:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyógyszert is hanyagolnám, annyit vinnék, amennyi amúgy is egész nap nálam van (=fejfájás ellen valami, mert én fejfájós vagyok, de ha valaki allergiás, akkor értelemszerűen azt). Mondjuk nekem még életemben nem volt szükségem széntablettára, ezért itthon a lakásban sincs, plusz ugye Bécs nem a világ vége, ahol mindenféle vírustól bármikor ránk jönne a szapora.


Kaját annyit vinnék, ami egy napra elég. Amúgy se tudod most, hogy van-e ott vízforraló vagy ilyesmi. De egy kisebbfajta kést bepakolnék (zsemlét felvágni meg ilyesmi), meg ha van sok helyed, akkor egy műanyagtányért ill. műanyagevőeszközöket, de ha ott veszed meg ezeket, az se vág földhöz, kb. ugyanannyiba kerül ott is, és nem biztos, hogy kell. Konzervnyitó nem kell.


Triviálisnak tűnik, de vigyél személyit meg a védettségi papírodat.

2021. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6, Bécs nagyjából ott mozog árban, ahol Budapest. Persze az étterem valamivel drágább, de egy löncshúskonzerv alig.
2021. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kaját nem érdemes vinni! Kb. ugyanazon az áron megkapod az aldi-lidl-billa-stb-ben, mint itthon. Az #1 listája kb. megfelelő - mintha nyaralni mennél.... annyi cucc legyen a neszeszerben.


Könnyen ellenőrizheted az élelmiszerek árát, minden boltláncnak van online felülete is. Szerintem még az étterem se jóval drágább... Múlt héten voltunk kint, 10-12 EUR áron egy teljesen jó színvonalú étteremben is kapsz Wiener Schnitzelt krumplisalátával... 4-5 EUR egy krigli sör. Itthon ennél nem jelentősen olcsóbb egy normális helyen.

2021. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, és ne felejtsd el az online regisztrációt, a QR-kódosat! Gyakorlatilag csak azt kérték a határon kifelé.
2021. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!