Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nem-vegánok azért ennyire...

A nem-vegánok azért ennyire előítéletesek és zárkózottak a vegánokkal szemben, mert félnek, hogy szembesítjük őket a tetteik súlyosságával?

Figyelt kérdés
Itt gondolok a környezet aktív pusztításáta és a sok száz ártatlan állat leölésére. Persze, ha a kutyájukról vagy macskájukról lenne szó, akkor rögtön nagyon védelmezőek lennének...

2021. jún. 11. 20:42
A kérdező szavazást indított:
Szeretnék vegán lenni
Soha nem mondok le a húsról
Nem vagyok vegán, de védem az állatokat
Elítélem a vegánokat
43 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
84%

A nem-vegánok azért ennyire előítéletesek és zárkózottak a vegánokkal szemben, mert azok kényszeresen és kötelező jelleggel szembesítjük őket a "tetteik súlyosságával".


És idegesítő, hogy élveznéd az ételt, ehelyett csak kapod a szent szöveget.

2021. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
60%
Persze, Magyarországon szokás kutyát/macskát enni, mi?
2021. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
45%
Az igazság néha kemény tud lenni. Nem vagyok vegán, de egyetértek azzal, hogy a húsevés és az állatvédelem nem fér meg egymás mellett.
2021. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nincs semmi bajom a vegánokkal. Én eszek húst és szerintem a közeljövőben nem is fogok róla lemondani. Majd, ha önállósodom, akkor lehet, mivek szerintem rengeteg finom vegán/vegetáriánus/peszkitáriánus étel van. Az is lehet, hogy csak olyan húst eszem majd, amit saját magam termelek és tudom, hogy jó körülmény között tartott állatokból származik.
2021. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan azért vagyunk előítéletesek, mert már a csapból is ez folyik, és ha valaki vegánnal beszélgetsz, nincs kb olyan 5 perc, amikor valahogy ne említené meg az egészet. A 99%-uk nagyon elvetemült aktivista, ez még abban is ellenszenvet kelt, aki egyébként alapból szimpatizálna a nézeteikkel (vegetáriánus voltam, amíg teherbe nem estem, szóval..).


Illetve nekem nagyon nem szimpatikus az a fajta kétszínűség, amit lenyomnak. Környezetvédelem címén elítélik az állattenyésztést, amivel még egyet is tudok érteni, de aztán két pofára zabálják az avokádót, ami kb a létező legkárosabb növény a világon, fél Amazonast amiatt vágják ki, hogy ezt az egyébként hót íztelen és undi állagú cuccost megtermeljék az utóbbi évek növekedett igénye miatt. De ez már nem zavarja őket, csak a csirkék, amiket levág a Juli néni, miután vígan kapirgáltak a hátsó kertjében. Na szóval hagyjuk már.

2021. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
33%
Húst hússal eszek,de vegán is vagyok,mert megeszem a paprikát is a szalonnához.
2021. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
93%

Azt hozzá tenném, az emberek nagy része alapból egyszerű mint a szög és csak a maga véleményét próbálja lenyomni a másik torkán függetlenül attól, hogy mit eszik.


Nyilván ebből jön, hogy sok vegán jön a lekezelő szentbeszéddel és ő ettől tartja többnek magát téged pedig kevesebbnek.


Ilyenkor nem is az állatokról szól a dolog, hanem önmagáról, hogy ő mekkora állatvédő te pedig mennyire nem vagy az.


De nem kell félteni a másik oldalt sem. Azt látom, hogy ha valaki vegán, vagy csak éppen nem eszik húst akkor rögtön elkezdik kóstolgatni, hogy miért nem, meg jönnek a "vegán e-vagy?" gúnyos mejegyzések, és elindul ugyanaz az okoskodás hogy "a hús az kell".


Nekem munkahelyi ebédnél volt ez.

Simán sajtos zsemlét ettem, egyszerűen mert azt kívántam, kenhető meg trappista sajttal. Erre jöttek a kérdések, hogy miért nem teszek bele húst, nem eszek húst, miért nem eszek, az kell, vegán vagyok? És mindez diplomás elvileg értelmiségi emberektől.


Miközben csak szimplán így volt kedvem enni, bármiféle "miért" nélkül.

2021. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
52%

Ja, persze, nyilván az avokádó miatt nyírják ki az őserdőket, még véletlenül sem legelőnek az állattenyésztéshez meg marihuanát termeszteni....na tényleg hagyjuk.

Amúgy attól, hogy vegán vagy, nem kötelező avokádót enni. Ahogy húsevőként sem biztos, hogy eszel mondjuk nyúlhúst.

2021. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
90%
7-es, amúgy a sajt az eleve nem fér bele a vegán étrendbe, csak a vegetáriánusba. :D Vegán az amelyik nem eszik sem húst, sem semmilyen állati eredetű terméket. Vegetáriánus az, amelyik húst nem eszik, de más állati eredetű terméket viszont igen.
2021. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
51%

8-as marha amazonaszon? tényleg mesélj még... a vágó állatoknak nem épp ideális az amazonasz szóval ezt engedd el!

a marihuánát nem tom de az állatokat igen! csirke marha kacsa malac nem épp ideális oda! azonban a ténslegesen legrosszabb avokádonak igen!


és kérdező milyen tettek súlyossága? nálad minden rendben? pont ezért nem szeretik sehol sem a vegánokat! mert kétszínű vakok!

a környezetet meg ott bukód amikor oksotelefont használsz...!!! tudod mennyire szennyezi a műanyag meg a többi cucc a környezetet amit a gyárak az alkotásuk után csinál! + mindegíik kínában készül meg laoszban meg stb olcsó helyen + repülő út ami még jobban károsítja! szemetelni szemetelsz? miért használsz műanyagot??? anyám szinte csak papír táskát használ! talán 1 évben max 3x műanyag szatyort amikor kifogy a tescoból hirtelen...

a dobozokat visszaváltod? minden tescoban lehet?


állatot meg lehet védeni akkor is ha nem vagy vegán! mert megint más ha az állatok rossz sorsban élnek vagy pedig fájdalmasan ölik meg őket! megint más amikor előtte jól megverik meg fájdalmasan nyírják ki mintha egy gyors tiszta "vágással" fájdalom mentesen!

mert ez a világunk ha mindenki vegán lenne akkor a föld még 3 milliárdot sem tudna eltartani nem hogy már lassan 8 milliárdot!!! az lenne szépen hogy durván lecsökkenne az emberiség 1 milliárdra vagyis jobban mondva éhen pusztulna veled együtt mert csak a milliárdosok fogják túl élni!


az meg a másik hogy akár hogy akarjátok bemagyarázni nincs meg minden táplálék fontos táplálék a nővényekben! az emberi evolució így fejlődött kész vége nem lehet megmásítani...

bizonyos aminosav ha meg benne van akkor meg olyan mennyiségben amit nem elegendő! az összes vegán kivétel nélkül csak is táplálék kiegészítővel bírja ki az életet és az összes le van fogyva! nincs izom egyiken sem! fizikai munkát nem is tudna végezni az meg elengedhetetlen egy társadalomban! arról ne is beszéljünk hogy nem egészségesebb csak más betegségekre lesznek fogékonyabbak! pl stroke!

2021. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!