Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van-e összefüggés a védekezés...

Van-e összefüggés a védekezés mértéke és a koronavírus elkapása és súlyossága közt?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy van-e valamilyen összefüggség aközött, hogy ki milyen mértékben vette komolyan a védekezést és hogy megfertőződött-e és milyen súlyosan.

Csak saját tapasztalat alapján válasszatok a felsoroltak közül, a hallottam olyan ismerőst, akinek az egyik barátjának a rokona így járt típusú válaszokat ne adjatok, mert akkor nem lesz korrekt az eredmény. Aki pedig trollkodni akar, annak ott az utolsó válaszlehetőség.



2021. ápr. 11. 09:44
A kérdező szavazást indított:
Komolyan vettem a védekezést, mégis nagyon beteg voltam.
Komolyan vettem a védekezést, de csak nagyon enyhék voltak a tünetek.
Komolyan vettem a védekezést, de eddig még nem kaptam el a koronavírust.
Nem vettem komolyan a védekezést, és komolyan beteg is voltam.
Nem vettem komolyan a védekezést és nem is kaptam el, vagy nem lettem betegebb mint egy szokásos influenza.
Már nem emlékszem, hogy komolyan vettem volna-e a védekezést, mert meghaltam covidban.
29 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Semmi rendszer. Nekem apukám rákos, sokat nem mászkál, de akkor orvos, kórház, tömegközlekedés, boltok. Egyáltalán nem vigyáz, nem szedte össze.

Lányom egyetemista, dolgozik is, figyelnek a párjával, nem szedte össze.

Kolléganő betartja, amit kötelező, két hete gépen van.

2021. ápr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát...

Komoly védekezés az, ami Kínában van. (hangfile)

[link]

2021. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hordom a maszkot, ahol kötelező, ez napi több óra maszkban létet jelent, teljesen szabályosan hordom. Fertőtleníteni amúgy is szoktam, már vírus előtt is, illetve mindig is mostam a kezem is. :) Ehhez képest a fiam hazahozta a suliból, elkaptuk, de nagyon enyhe tünetekkel zajlott le nálunk. Ismerek olyat, aki nagyon túlzásba vitte a védekezést. Ő is elkapta. Szintén enyhébb tünetekkel.
2021. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem minden esetben. Nálunk a tesóm "hozta haza", aki amúgy kerek perec megmondta, hogy ő sz@rik az egészre, nem érdekli ez a hülye vírus. Neki annyi baja volt, hogy 1 napig volt lázas, kb 2 napig nem érzett ízeket, meg bedugult az orra.

Viszont sajnos elkapta tőle az egy háztartásban élő édesapám is, aki 60 feletti krónikus beteg. Ő tartott a vírustól, miden óvintézkedést komolyan vett, mindenhol vigyázott, de tesóm ügyesen eltitkolta előle a tüneteit, és otthon sem figyelt arra, hogy szórja a vírust, így Apa sajnos beleesett.

Ő majdnem egy hétig magas lázzal feküdt, annyi ideig is alig tudott fenn lenni, hogy a fürdőbe kimenjen, minden tagja fájt. Most már szerencsére jobban van, de még mindig étvágytalan, az ízlése nem tért vissza teljesen, és fáradékony.


Tehát nálunk pont annál volt súlyosabb, aki amúgy jobban vigyázott.

2021. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4: Igen én is ezt tapasztalom, hogy pont azoknál súlyosabb a betegség, aki komolyan veszi a védekezést.
2021. ápr. 12. 08:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen.Én amit muszáj megteszek:maszk,kézmosás,kézfertőtlenítő de ennyi.Nem takarítok mindennap mániákusan szóval nem viszem túlzásba.Még nem kaptam el tudtommal mondjuk volt olyan hogy 2 napig furán éreztem magam de ennyi volt.Ittam Neo Citrant és pihentem
2021. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ember egymaga hiába veszi komolyan a védekezést, ha közben a vele együtt élő családtagjai nagy ívben tesznek rá. Több olyat is ismerek, aki saját maga nagyon vigyázott mert vagy alapból félt, vagy valamilyen alapbetegsége van. Viszont ő hiába tett meg mindent, ha a háztartás többi tagja renitens vírustagadó, és egyáltalán nem figyel oda.

Szerencsétlenek a saját otthonukban fertőződtek meg, pont ott, ahol a leginkább biztonságban kellene lenniük. Mindezt a felelőtlen családtagok jóvoltából.

2021. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7


Több ismerősnél volt ugyanígy.

Illetve az egyik hiába igyekezett betartani, mivel ügyfelekkel foglalkozott elkapta, s hazavitte.

2021. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krwkco ***** válasza:
66%

#5: "Igen én is ezt tapasztalom, hogy pont azoknál súlyosabb a betegség, aki komolyan veszi a védekezést."

Bár egymáshoz képest mozognak, nem a farok csóválja a kutyát.

Azok vigyáznak jobban magukra, akik koruknál vagy betegségeiknél fogva veszélyeztetebbek. A 60 éves apa nem azért lett betegebb, mert előtte védekezett, hanem azért, mert 60 éves volt.

A fia azért úszta meg könnyebben, mert fiatalabb volt és a fiatal korosztályoknál statisztikailag enyhébb a lefolyás.

Nem így logikus?

2021. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen korfüggő de sokszor nyilván számít.Inkább szerencse kérdése ahogy én látom.Szomszédom idős apja elkapta és kórházba is került de lélegeztetőre nem szorult és utána átvitték egy tüdőszanatóriumba ahonnan a héten engedik ki de házi ápolásra szorul még azért és be volt oltva
2021. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!