Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakivel hónapok/évek óta...

Ha valakivel hónapok/évek óta nem beszéltem, mit lehet válaszolni a "Mi újság" kérdésre?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben többen is felkerestek ilyen szöveggel facebookon. Többnyire azért szakadt meg a kapcsolat, mert nem szerettem volna velük beszélgetni. Most sem szeretnék. Nyilván ezért nem kerestem őket hónapokig vagy évekig.

Akkor mit lehet válaszolni arra,hogy "Mi újság? Régen beszèltünk". Nyilván magándolgokat nem mondok el mert nem vagyunk olyan kapcsolatban. Azóta történt sajnos családi tragédia. Azt sem fogom taglalni. Páromról nem fogok nekik mesèlni. A munkahely téma senkit sem izgat. Akkor meg van értelme egy felszínes jópofáskodásnak?



2021. jún. 13. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Hat szerintem ha nem talalkozol veluk eloben tobbet, akkor szimplan ne valaszolj nekik.


Egy beszelgetes ES kapcsolattal mukodik nem pedig vagy, 1*0 az 0 lesz, nem 1.


Ezzel igy nincs semmi baj.


Kulturalt, kedves modon meg nem hiszem hogy meg lehet irni hogy "nem akarok tobbet veled beszelni".


Szerintem mindenki veszi a lapot ha ignore-alod oket.

2021. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyelőre meg sem nyitottam ezeket. De a héten ő a harmadik ember aki felkeres. Fogalmam sincs honnan jutok most eszükbe.

Igazad van egyébként. Köszi a kommented!!

2021. jún. 13. 11:53
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Megvagyok, kösz.


semmi visszakérdezés, ebből előbb-utóbb le kell szűrnie értelmes embernek, hogy mi a helyzet.

2021. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3: Na ezt fogom alkalmazni!! Lehet bunkóság, de semmi kedvem velük beszélni. Utoljára a fősulin találkoztam velük. Fiúk ráadásul. Semmi közös téma.
2021. jún. 13. 11:55
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Lány vagy és fiúk írnak? Akkor valószínűleg azért mert csajoznának, és fel akarnak szedni. Csak mivel gyávák ismeretlen nőket leszólítani, vagy rájuk írni, ezért inkább kikeresnek olyanokat, akikkel régóta nem beszéltek. Hátha az adott hölgy (jelen esetben te) majd megörül, hogy ennyi idő után újra felbukkantak.
2021. jún. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5: Ha meg csak emiatt írnak, akkor főleg nem érdekel. Van párom.
2021. jún. 13. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nagy vonalakban le szoktam írni, hogy éppen mit csinálok, mit tanulok, hol dolgozok, kb 2 mondat. De én szívesen beszéltem eddig mindenkivel, aki írt így, nem jópofásodásnak vettem, tényleg érdekelt, hogy mi van velük. Mondjuk ezekben az esetekben eredetileg sem azért szakadt meg a beszélgetés, mert nem akartunk a másikkal beszélni, csak így alakult. Persze ha te nem akarsz velük beszélni és unalmas, tárgyilagos infót sem akarsz közölni, akkor írhatsz olyasmit, hogy semmi különös, megvagy, köszi és nem kérdezel vissza. Ebből a legtöbb embernek le kell jöjjön, hogy nem akarsz vele beszélni és nem is voltál udvariatlan, hogy nem válaszolsz.
2021. jún. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
#6, 5-ös vagyok. Akkor meg határozottan kell lekoptatni őket. Mert ha egy férfi csak úgy random ráír egy nőre, akkor egész biztosan nem barátkozni akar.
2021. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Kimondom, hogy nem csipem a small talkokat.
2021. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
100%

"Semmi különös, megvagyok."

És ne kérdezd meg hogy "és veled?"


Az ilyen emberek vagy csak udvariasságból kérdezik de amúgy szarnak rád vagy valami kell nekik tőled és jópofiznak mielőtt előállnak a kéréssel.

2021. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!