Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit szoktatok válaszolni a...

Mit szoktatok válaszolni a "mi újság?" kérdésre közeli/távolabbi ismerősöknek?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam egy távolabbi ismerőssel. Persze rákérdezett mi újság velem, de nem igazán tudtam mit mesélni, és kezd ez kínos lenni. Ugyanez szokott lenni a szomszéddal. Nekik van 2 kisgyerek, folyton kicserélnek mindent a házban, ezekről van mit mesélniük. Általában mindig akkor találkozok velük ha munkából jövök haza. Nekem nincs gyerekem, nem vásárolok folyton, max a barátnőimmel járunk el néhány helyre. Viszont így semmi témám. A barátaimmal meg tudok beszélni személyes dolgokat, de ismerősökkel lassan semmit nem tudok beszélni. Vagyis ők mesélnek, én meg kínosan hallgatok.

Ti mit válaszoltok a "mi újság" kérdésre?


25N


2020. jún. 12. 17:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

"Minden fa.sza veled mizu? Velem is."

ennyi, utálom a miujság, hogy vagy kérdéseket.

Munkahelyen ha hosszabb szabi van pl, akkor a munkatársam hálisten nem pont a mizu dumával jön. Hanem, voltatok e valamerre hétvégén? Mit csináltatok? Hogy telt a szabi? Kb ilyen kérdések, és erre lehet normálisan válaszolni

2020. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
"Minden rendben, köszi, veled mi újság?" Ennyi, ezt a kérdés általában egy udvariassági szófordulat és nem azt jelenti, hogy állj neki elmesélni az életed.
2020. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

- Mi újság?

- Semmi különös! Veletek minden rendben?

2020. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Oké csak akik ezt kérdezik, ők tényleg el szokták mesélni mi a helyzet velük.
2020. jún. 12. 18:07
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

akkor max eltudod mesélni hogy legutóbb épp mi történt veled, ami számodra valamilyen szinten érdekes.

Pl velem se sok történt az utóbbi napokban, csak annyi h ki akarnak rúgni mindenkit melóhelyről.

De nyilván semmi kedvem ezt ecsetelgetni másoknak. Igy ha megkérdik mizu, max el tudom mesélni, hogy voltam ma lidlibe, főztem ma, vettem pár cipőt nagyon olcsón, azt ennyike.

2020. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
Hát meséld el te is. 25 éves vagy baxus, hacsak nem vagy ertelmi fogyatekos, kepesnek kell lenned ezt a keedest megvalaszolni.
2020. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Kulfoldon az elso dolog, amire rajon az ember, hogy nem illik ra valaszolni. Vagyis, koszonom jol.
2020. jún. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Semmit. Utálom ezt a kérdést, meg a small talkot is. Úgysem érdekel senkit a válaszom, csak tapintatos akar lenni
2020. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A közeli ismerőseim tudják, hogy utálom ezt, a távolabbiakkal meg úgyis akkor beszélek, ha fontos közlendőm van, ignorálom a kérdést és mondom, amit szerettem volna, vagy ha ő akar mondani valamit, akkor arra rákérdezek.
2020. jún. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azt szoktam válaszolni ami történt velem mostanában, azért kérdezik...


Például ma bútort raktam össze.

2020. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!