Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik sokan, ha magasab...

Miért hiszik sokan, ha magasabb értéket érnek el a mensa IQ tesztjén, akkor ők biztosan intelligensek?

Figyelt kérdés

Hivatalos hazai mensa iq teszten 125-129-es értéket értem el.


Kitöltöttem a Dán mensa iq tesztjét is, ott direkt időkorlát nélkül. Igaz, 20 perccel tovább tartott a teszt kitöltése!

Egy hibàm volt, így 135+-os eredmény jött ki.


Kíváncsi voltam, mert tudom, hogy nemcsak az idő, hanem a lelki állapot is kihat az intelligenciára.



2021. jún. 13. 14:04
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Azt is látom, hogy az intelligencia nemcsak a logikai képességről szól, nemcsak a mintafelismerésről, nemcsak a kombinációs készségről, amit ezek a tesztek mérnek.


Viszont az ezt jól kitöltő emberek, mégis elhiszik, hogy intelligensek!

2021. jún. 13. 14:09
 2/27 A kérdező kommentje:

Elvileg intelligensnek tartják magukat, de miért nem látják, hogy

az intelligens ember:


- élesen látja és kezeli a funkciókat

- jól látja a jellemzőket

- jó gondolkodási módszereket használ(lásd, értékelemzés, Pólya módszere, kérdés feltevés, lista módszer, stb.)

- érti, hogy a lelki állapot nagyon is hatással van az értelmére

- hibaelemzést végez

- felméri a lehetőségeit

- az eszközeit a célhoz mérten, a lehető legjobban válassza meg és használja fel

- stb.

2021. jún. 13. 14:17
 3/27 A kérdező kommentje:

Az iq teszt eredményei mögött inkább látom ezeknél az embereknél az egoizmust, lekezelő stílust, mintsem a mindenre kiterjedő értelmet, intelligenciát.


Tisztelet a kivételnek!


Valószínűleg még a mensa teszt sem ad pontos képet a mindenre kiterjedő intelligenciáról.

2021. jún. 13. 14:23
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Látom, jól elbeszélgetsz magaddal!:)


Kérdéseket teszel fel és megválaszolod, kinyilatkoztatsz, ...de legalább nem keveredsz vitába!


...és a nyitó kérdésedre:

Nyilván aki 135-öt ér el egy IQ teszten, az nyilván intelligensebb, mint aki 760-at.

(én csak 125-öt, de mentségemre szóljon, hogy 72 éves vagyok)

2021. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
*jav.: ...mint aki 60-at
2021. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ez nem arról szól, hogy magammal beszélgetek. Szimplán megosztottam a meglátásaimat.


Ahogy láttam, tapasztaltam. Ahogy tapasztalom.

2021. jún. 13. 14:29
 7/27 A kérdező kommentje:

Valamint bízom abban, hogy nálam értelmesebb emberek, akik elolvassák a meglátásaimat, újabb, hasznosabb válasszal tudnak szolgálni.


Mert a jelenlegi szintemen azt látom, hogy a mensa iq tesztje, nem a mindenre kiterjedő intelligenciát méri.


Élő példa a fizikus ismerősöm.

A szakmájában kiemelkedő, de az élet egyéb feladataiban nem boldogul. Vagy csak nagyon nehezen.

2021. jún. 13. 14:40
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A teszt megadott időkeretre mellett van standardizálva. Nem egyszerűen arról szól, hogy az átlagos ember mennyi feladatot tud megoldani, hanem, hogy X időn belül mennyit tud. És ehhez viszonyítják az értékedet.


Viszont ennyi különbség (125-129 vs 135) simán kijöhetnek a rendes teszteken is, nem mindig vagyunk ugyanolyan állapotban. Ennyi különbség teljesen reális. Én kétszer töltöttem ki a Mensa papíralapú tesztjét, egyszer fáradtan, utazás után 125-129 közöttire, 2 évvel később pedig 135+ lett az eredményem ideális körülmények között.

2021. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes hozzászólást.


Ahogy írtam is, a belső állapot kihat a teszt eredményére.


Bár hiába töltöttem ki a tesztet, illetve a fizikus ismerősöm is, nem látom nála a magas intelligencia jelét, ami segítené az életben való tájékozódást, eligazodást, boldogulást. Tény, a szakmájában jó munkaerő, de ez meg olyan, mintha szakintelligencia lenne.


Ezért is tettem fel a kérdést és írtam le a meglátásaimat a mensa iq tesztjével kapcsolatban, kedves 8-as válaszoló.

2021. jún. 13. 15:33
 10/27 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as válaszoló.


"A teszt megadott időkeretre mellett van standardizálva."


Zbigniew Pietrasiński ír arról, vagyis attól, hogy valakinek több idő kell egy adott teszt megoldásához, ugyan azt a szellemi színvonalat képes hozni, mint aki kevesebb idő alatt oldotta meg.


A ​helyes gondolkodás pszichológiája c. könyvében ír erről, ahol ugyancsak az intelligenciát vizsgálják, illetve ennek fejlesztési lehetőségeit.

2021. jún. 13. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!