Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám elfogadni az...

Hogyan tudnám elfogadni az életemet, hogy nekem ez a sors jutott?

Figyelt kérdés

Hogy ne okozzon frusztrációt. Lassan 30 éves vagyok, férfi.


Amit nem tudok elfogadni az életemben:


-Nem fejeztem be a középiskolát, és szakmát sem csináltam --> ezen a jövőben sem tudok változtatni, ugyanis amelett hogy nagyon gyenge elméjű vagyok még szorongok is nagyon, tehát vizsgázni sem tudnék, ráadásul lusta is vagyok a tanuláshoz


-Soha nem volt barátnőm, és nem is lesz --> csúnya vagyok, alacsony vagyok (174 cm), a génjeimen nem lehet változtatni


-Nincsenek barátaim, és nem is lesznek --> hiszen nem vagyok érdekes, az életem unalmas, semmitérő, senki sem akar barátkozni egy ilyen lúzerrel, ráadásul utálok mindenkit, idegesítenek az emberek, az emberek 90%-a nem szimpatikus nekem, csak az állatokat szeretem


Nekem már félig-meddig sikerült elfogadnom, hogy ez az életem, viszont a környezetemnek még nem, például a szüleim folyton ezzel zaklatnak, hogy csináljak már valamit. Viszont az én életem már menthetetlen, még Szabó Péter sem tudna segíteni vagy egy pszichológus sem.


2021. jún. 13. 18:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Öngyilkos nem akarok lenni még egyelőre, mert elég sok sorozat van, ami még nem zárult le, és azért még érdemes lenne életben maradnom, hogy megnézzem a folytatásokat. Más motivációt most nem tudok egyelőre.
2021. jún. 13. 18:37
 2/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
86%

Ne hisztizz, változtass.

Attól hogy 30 vagy, még gyerek vagy agyban.

2021. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem is dolgozol? Mit csinálsz egész nap? 174 cm amúgy nem alacsony.
2021. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De dolgozom, árufeltöltő-pénztáros vagyok
2021. jún. 13. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

nem ez a sors jutott neked, hanem te akarod magadnak ezt a sorsot. egy folyamatos öngerjesztő spirálba vagy, ahol a negatív gondolataid rabja vagy lényegében. lehetne jobb munkád, ha elvégeznél egy esti érettségit legalább, de te már az elején kijelented, hogy gyenge elméjű vagy hozzá, meg szorongsz. nem akarlak elkeseríteni, de a valóságban egy estin mindenkit átrugdosnak egy kettessel. tudom, mert én is estin tettem le és én is szorongtam. konkrétan csak a leghátsó padban ültem csendben végig remegve kb, odafele és hazafele pedig az ájulás kerülgetett, mert annyira erős szorongásom volt. otthon aztán a tanulás sem ment könnyen emiatt, sokszor csak egy homályos valamit láttam magam előtt a tankönyv helyett, mert nekem nem csak társaságban jött elő a szorongás. mégis letettem (nyilván nem a képességemnek megfelelő jegyekkel, de meglett).


a barátnő is azért nem jön össze neked, mert már az elején kijelented, hogy alacsony vagy, csúnya és ezen úgysem lehet változtatni így meg se próbálod.

2021. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod elfogadni, akkor azt akarod hogy a leírtak meglegyenek, és inkább azért utálod az embereket, mert ez egyfajta menekülés a lehetséges elutasításoktól. Inkább elzárod magad mindenkitől, minthogy megint fájdalom érjen.


Jogod van úgy élni az életed ahogy akarod, akár barátok nélkül, de akkor nem kéne zavarnia mit mondanak a szüleid.


Lehet változtatni, csak el kell kezdeni. Te erősen szorongsz, szereted a sorozatokat, az állatok között jól érzed magad, akkor olyan irányba lenne érdemes elindulni, ahol élvezed a közeget és megnyugvást találhatsz. Ehhez kell legalább egy cél, ami motiválna folyamatosan.


1-2 példa: segíteni az állatokon, nevelni állatokat, tenyészteni, segíteni másokat a tartásukban; mivel befelé forduló vagy, az írás is jó irány lehet, akár forgatókönyveket, drámákat, állatos témájú anyagokat, stb..

2021. jún. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne legyél öngyilkos. Keress valami olyat ami igazán feldob, nem egy sorozat, változtathatsz a kinézeteden, személyiségeden, olvashatsz.
2021. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Öngyilkos biztos nem leszek, mert már annyiszor elterveztem, és annyiszor próbáltam, hogy már rohadtul unalmas lenni megint.

2021. jún. 13. 18:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Plasztikai műtét : önbizalom
2021. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Csak rajtad múlik, hogy változtatsz-e.
2021. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!