Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kit mentenél meg az alábbi...

Kit mentenél meg az alábbi személyek közül, ha csak egy valakit lehetne? Miért?

Figyelt kérdés

Ha az alábbi személyek mind életveszélyben lennének és csak egy valakinek menthetnétek meg az életét közülük, Ti kinek segítenétek?


1.: Egy haverod, akivel sokat lógtatok és ökörködtetek együtt. Kedvelitek egymást, de nem sok mindent köszönhetsz neki.


2.: Egy goromba ismerősöd, akivel nem kedvelitek egymást, de egyszer már ő is megmentette a Te életedet.


3.: A példaképed, vagy egy olyan személy, akit mindenkinél jobban tisztelsz, szó szerint rajongsz érte.


4.: Egy nagy hatalmú, gazdag ember, aki sok pénzzel megjutalmazna a tettedért.


5.: Egy síró kisgyermek, akit nem ismersz.



Szörnyű egy ilyen helyzetbe belegondolni, de Ti kit mentenétek meg? Kit tartanátok a legfontosabbnak? Miért?



2021. jún. 17. 10:53
A kérdező szavazást indított:
1.: A haveromat menteném meg.
2.: Az engem nem kedvelő megmentőmnek segítenék.
3.: A példaképemet menteném meg.
4.: A gazdag, nagy hatalmú személyt menteném meg.
5.: A kisgyermeket menteném meg akkor is, ha nem ismerem.
25 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
Remélhetőleg a gyereket menteném meg. Elvben szerintem minden körülmények között egy gyereket mentenék meg elsőként, ha és ameddig nem a saját közvetlen családtagom a másik választás.
2021. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Egyszerre lennének bajban? Valószínűleg nem lenne időm mérlegelni, kapkodnék pánikban, és azt menteném meg akit épp sikerül, aki a legközelebb van hozzám fizikailag.

Rosszabb esetben pedig totál lefagynék és senkit nem sikerülne megmenteni.

2021. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Haveromat, egyértelmű. Idegen síró kölyök nem érdekel.
2021. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Elsőnek azt, aki olyan körülmények között van, hogy rászorul a mentésre, ugyanakkor esély van a megmentésére is. Akihez esélyed sincs hozzáférni, azért felesleges olyan ember életét is kockáztatni, akihez jó eséllyel hozzá férhetsz. Fontos tényező a felsoroltak életkora is, - mivel egy 70-hez közeli ember esetében esélyes, hogy hamarabb, ill. nagyobb mértékű károsodásokat szerezhet a várakozás ideje alatt, mint egy szemmel láthatóan jó erőben lévő férfi esetében.
2021. jún. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Mivan ha egyiket sem?
2021. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5.

Miért nem mentenéd meg egyiküket sem?

Illetve, ha a kisgyermek nem lenne ott, akkor kit mentenének meg azok, akik a gyermekre szavaztak?

2021. jún. 17. 12:22
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek kiesik a képből, akkor a 3-as lehetőséget szeretném. Mert ha a példaképem, akkor azt gondolom, hogy egy nagyon értékes és értéket teremtő életről van szó, ami nagy valószínűséggel mások számára is fontos. Vagy pedig az 1-est, mert úgy gondolnám, hogy érte pedig valamilyen szinten felelősséggel tartozom talán.
2021. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%

Egyreszt ez egy nagyon valoszinutlen helyzet. Masreszt az ember onzo alapjaraton es nem torodik az idegenekkel, eleg csak megnezned a varosi jarokeloket, ahogyan kerulgetnek valakit, aki rosszul van valamiert. Harmadreszt meg egy ilyen helyzetben a sajat eletedet is veszelyeztetned es alapveto oszton az, hogy magunkat vedjuk. Negyedik okom pedig az lenne, hogyha egyet megtudnek memteni, akkor a tobbi halalahoz ezzel hozzajarultam, mert oket is meglehetett volna menteni. Szerintem ez rosszabb a lelkiismeretemnek, mintha a sajat epsegem erdekeben nem jatszanam a host.


Megneznem, hogy a szavazok kozul tenylegesen hanyan mernek kockaztatni az eletuket mas eleteert, de szerintem nem sokan.

2021. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Én a pénzes csávót ha valóban ki fizet. Nagyon sokat fizessen. Utálok dolgozni.
2021. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként -noha egy kicsit off-, de attól a szellemileg károsult defektes lelkivilágútól had kérdezzem már meg, hogy mit lehet lepontozni azon -nem hasznos válaszként-, hogy én elsőként egyszerűen azt választottam, hogy a gyereket menteném meg. Nem zavar általában, ha lepontoznak, csak egyszerűen nem értem... az ilyen beteg köcsögöket viszont még vissza is rúgdosnám a veszélybe, nehogy megmeneküljenek, az biztos.
2021. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!