Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kit mentenél meg az alábbi...

Kit mentenél meg az alábbi személyek közül, ha csak egy valakit lehetne? Miért?

Figyelt kérdés

Ha az alábbi személyek mind életveszélyben lennének és csak egy valakinek menthetnétek meg az életét közülük, Ti kinek segítenétek?


1.: Egy haverod, akivel sokat lógtatok és ökörködtetek együtt. Kedvelitek egymást, de nem sok mindent köszönhetsz neki.


2.: Egy goromba ismerősöd, akivel nem kedvelitek egymást, de egyszer már ő is megmentette a Te életedet.


3.: A példaképed, vagy egy olyan személy, akit mindenkinél jobban tisztelsz, szó szerint rajongsz érte.


4.: Egy nagy hatalmú, gazdag ember, aki sok pénzzel megjutalmazna a tettedért.


5.: Egy síró kisgyermek, akit nem ismersz.



Szörnyű egy ilyen helyzetbe belegondolni, de Ti kit mentenétek meg? Kit tartanátok a legfontosabbnak? Miért?



2021. jún. 17. 10:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Haveromat menteném. 🥺 A többi nem érdekel
2021. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Mindet, csak a bömbölő gyereket nem :D
2021. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%
Engem sem érdekelne a hisztis korcs..
2021. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam senkit semerre, szerintem ez egy teljesen szubjektív kérdés. Mindenkit sajnálnék közülük, ha meghalna, de szerintem én először a példaképemet menteném meg, utána pedig a nagy hatalmút. XD

Legalábbis most, józan fejjel így látom, de a kényelmes kanapén Gyakorizva senki sem tudhatja szerintem, hogy ott, abban a helyzetben mégis hogyan döntene.

Nyugodtan írhattok további válaszokat is, én kíváncsi lennék minden véleményre.

2021. jún. 17. 13:00
 15/18 anonim ***** válasza:
27%

Nem kell túlagyalni srácok, ez egy hipotetikus helyzet, tegyük fel mentenél, és mindenkit egyenlő eséllyel menthetnél. Semmilyen más körülményen nem múlna csak rajtad.


Én szerintem a haveromat menteném egy ilyen helyzetben, ő áll a legközelebb hozzám, az ő halálának a súlyát tudnám a legjobban átérezni, mert tudom milyen ember volt, milyen tervei, vágyai voltak, hogy nekem mit jelentett, és mit jelentett másoknak akik gyászolnák. Ezen felül szerintem ő az aki igazán az én segítségemre számítana, és nem hagynám cserben.


A goromba ismerős aki már egyszer megmentett lenne a második, de csak egyet lehet választani. De amúgy szerintem életem végéig lelkiismeretfurdalásom lenne hogy veszni hagytam aki megmentett. :D Csak az önzőség miatt menteném azt először aki nekem a legfontosabb.


A példaképpel nem is feltétlen ismerjük egymást igazán vagy tettünk bármit is egymásért.


A gazdag ember élete nem érdekel jobban csak azért mert pénzt adna. Imádom a pénzt, de úgy élni a sok pénzemmel hogy azért kaptam mert hagytam haverom meghalni. Okozna pár álmatlan éjszakát.


Ha hős lennék a síró kisgyereket menteném és veszni hagynék minden mást amihez kötődöm. Nem vagyok hős.

2021. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
38%
100%, hogy a barátomat, nem valami random idegent, legyen az akármilyen kisgyerek is.
2021. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A példaképem azért az, mert emberileg, spirituálisan magyon magasan lát. Jelenleg jézus az egyetlen példaképem, bár sok más bölcset is tisztelek.

A többi attól függ milyen személyiségük van, mennyi bennük a potenciál, hogy jót hozzanak a világra.

2021. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs garancia hogy a heverom viszont megmentene e, nem bízom az emberekben.

Az idegen gyerekek nem tudnak érdekelni, nem vagyok nagy gyerek kedvelő

Nincs példakèpem

Vagy a gazdag embert mentenèm meg vagy azt aki viszont megmentett engem is...

2021. júl. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!