Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert lehet az oka, hogy a...

Miert lehet az oka, hogy a teljes nevemen hiv?

Figyelt kérdés

Szerintem tetszunk egymasnak, de sose a becenevemen hiv, pedig szinte mindenki igy hiv.

Nem ez a nevem de pl

Brigi-Brigitta igy ertem a teljes nevet


2021. jún. 17. 17:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Mi*
2021. jún. 17. 17:45
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Mert nem tudja, hogy zavar. Kérd meg, hogy a beceneved használja.
2021. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én barinőmet Dórázom. Megkérdezte, h miért nem Dórinak hivom. Fel sem tűnt, h nem becézem. Lehet vele is ìgy van. 19/l
2021. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Lehet tetszik neki a neved, szereti kimondani, vagy csak nem akar a tömegbe tartozni akik mind becéznek, ezzel is jelzi, hogy te is különlegesebb vagy a számára.
2021. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az jobban tetsizk neki, vagy jobban a szájára jön; tehát úgy pl adja magát ez, hogy ő automatikusan így hív. Vagy pl volt egy osztálytársam, Barbi, őt az anyja Barbarának hívta, a Barbi nevet talán az anyuka annyira nem szereti, vagy pl lehet, hogy a Barbi az neki a játékbaba. Vagy pl lehet, hjogy túl kislányosnak tartja, a Barbara az meg olyan elegáns. Amúgy a Barbit jobban szerette a csajszi, neki a Barbara az túl hivatalos volt; vagy olyan távolságtartó, vagy mintha kicsit haragudnának rá; de azt hiszem, egyszer mondta, hogy nem szereti, ha Barbarának szólítja, az anyja hívja mindig Barbarának; de tehát lehet, hogy pl teljes alakban neki az talán túl olyan "barátságtalan", szóval lehet,hogy pl tényleg túl távolságtartó; de tehát neki az anyukájának az tetszett jobban. Én is imádom pl a Barbara nevet; de én sem barbiznám, nekem az pl a játékbaba, és pont ebből adódóan túl kislányos, szerintem én Bara-nak hívnám. :) De tehát lehet, hogy pl fel sem tűnik neki, hogy téged pl Brigittáz; vagy pl van neki egy másik , régebbről ismert Brigitta nevű ismerőse; és ez a megszólítás van nála "beakadva"; tehát ez van nála a fejében; mert a másik Brigittát, akit már régóta ismer; így szokta meg.
2021. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*Amúgy lehet,hogy fullra tetszik neki a neved teljes alakban; és mondjuk jól esik neki kimondania. Lehet, hogy pl tök szép, dallamos, nőiesnek, kecsesnek, finomnak, "bársonyosnak" találja azt a nevet úgy teljes formájában. Lehetr,hogy pl a becézését nem is szereti, és meg se fordulna a fejében, hogy neked ez így nem jó esetleg, hogy te meg pont a becézett verzióját preferálnád. :):)
2021. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

1. Én utálom a becézést, csak azt szeretem, ha a rendes nevemen szólítanak.

2. Éppen ezért nem szoktam mások nevét sem elcsúfítani.

2021. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!