Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Feleségem gyesen van, én...

Feleségem gyesen van, én pedig teljes munkaidőben dolgozok, ez esetben az én nevemen kiváltott vállalkozói igazolvánnyal állíthatok én ki számlákat az ő termékeinek értékesítése után?

Figyelt kérdés
Ha jól értelmezem a törvényt, akkor nekem mivel heti 40 órás munkaviszonyom van, ezért nem kell adót / járulékot fizetnem, csak a tényleges vállalkozói kivét után. Illetve alanyi adómentesnek számítok mivel arányosítva az árbevételem nem fogja elérni az évi 5m Ft-t. Köszönöm a segítséget!

2016. júl. 4. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, nézd, a kutya nem fogja nézni, hogy azt a terméket melyikőtök állítja elő, szóval ha azt mondod, te csináltad, akkor árulhatod. Abban nem vagyok biztos, hogy nem kell fizetned adót meg járulékot, ennek nézz utána. Javaslom a KATA-s adózást, akkor havi 25 000-rel letudtad ezeket (de ezt ő is kiválthatja gyes mellé és neki is ugyanennyi).
2016. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te csak azzal a tevékenységgel kapcsolatban állíthatsz ki számlát, amelyre az adószámot kiváltottad.

Ha mind a ketten például kézműves termékek készítése, értékesítése tevékenységre váltottatok ki adószámot, akkor nem határolódik el élesen az, hogy nem Te, hanem a feleséged készítette azt.


Ezzel azért vigyázzunk!

2016. júl. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok4 Köszönöm a válaszokat:


- #1-s válaszoló: sajnos bevételünk / nyereségünk ezen olyan minimális (kb. 5e ft), hogy azt kívánom, bárcsak elérnénk a 25e Ft-t, hogy megérje a KATA :) De még csak most indult, és jött egy kisebb megrendelés, akik viszont kértek számlát.

-#2-es: Egyéni vállalkozóit múlt héten váltottam ki, azzal a TEÁOR számmal ami alatt ez elvileg fut (900301 - Egyéb alkotó tevékenység). Ez alapján úgy érzem erre az esetre is le vagyunk fedve.


Amik még kérdéseim lennének:


1. Ha el kezdenénk ezeket árulni pl. kézműves piacokon, akkor ha a számlát az én nevemre állítjuk ki, akkor jól gondolom, hogy nekem fizikailag ott kell lennem?


2. Ha ott vagyok, de a feleségem is ott van a pultban besegíteni, akkor ebből lehet baj? Pl. veheti úgy egy esetleges ellenőrzés, hogy ő az én alkalmazottamként jár el, tehát járulékot stb. fizetni kell utána?


Felkeresek amúgy egy könyvelőt, ha már megvannak a formalitások, csak szeretek előre tájékozódni.


Köszönök minden segítséget!

2016. júl. 5. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!