Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jövőhéten temetésre megyek,...

A jövőhéten temetésre megyek, de nagyon félek, hogyan küzdjem ezt le?

Figyelt kérdés

A temetésen végleg elbúcsúztunk tőle, valóságossá teszi, hogy elment és nem jön vissza, ezért félek. Félek, hogy nem fogok ezzel megbírkózni és fáj, hogy nem jön vissza, mert ez a gusztustalan covid elvette tőlünk.


Állandóan ideges vagyok és elkezdtem aggódni a temetésre való eljutás miatt, mintha csak keresném a kibúvót, hogy ne kelljen elmennem.


Nem akarok végleg elbúcsúzni tőle.


Próbáltam megbeszélni ezt édesanyámmal, de azt mondta, hogy felnőtt vagyok és ezt felnőttként kell kezelnem és, mint egy felnőtt, elengednem őt és igaza is van.


Hogy tudnám ezt lazán kezelni?


2021. jún. 18. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz,szembe nézni az elmúlással . Nekem mindég az jut eszembe mikor temetésre megyek,hogy ő már ott van ahová én kerülök majd .
2021. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Izé...

Lehet, hogy túl naiv kérdés lesz ez a részemről, de miért lenne kötelező elmenned a temetésre, ha ennyire nyomaszt a gondolata is?

2021. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem!

Szerintem menj el a temetésre. Tudom, nagyon nehéz, meg minden, de szerintem segít a feldolgozásban, a tényleges elbúcsúzásban, és hogy magadban lezárd, és így benned "jó helyre kerüljön".

Régebben nem nagyon értettem én se hogy minek a szertartás csak azért hogy kb az embernek jobban fájjon, meg direkt olyan emlékeket hoznak fel, amiket én már nem akartam felhozni, mert minek a múlton gondolkodni, meg hogy mi hogyan volt. Az én fejemben az volt, hogy az illető akkor már "alakot váltott", nem tűnt el csak "átalakult" és így létezik tovább. Innen jött, hogy akkor a szertartásnak nem sok értelmét láttam. Aztán az idő előrehaladtával rájöttem, hogy akármennyire nehéz is ott lenni, segíti azt, hogy az ember saját magában jó helyre tegye azt a lezárt életet, és kapcsolatot.

Sok erőt és kitartást!

2021. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra hogy biztosan nem szeretné hogy rosszul érezd magad, nem örülne ha így látna téged. Amíg emlékszel rá, a vele megélt dolgokra, esetleg mesélsz róla másnak, addig sose megy el teljesen. Nehéz lesz, de az idő megteszi majd a hatását, kitartást.
2021. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! <3
2021. jún. 18. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!