Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért illetlen, ha valaki ezt...

Miért illetlen, ha valaki ezt csinálja? Mit jelent?

Figyelt kérdés
Amikor egyesek a nyelvükkel lefetyelnek a két ujjuk között. Ez mitől sértő? Vagy mire utalás? És miért csak a nőknek sértő?

2021. jún. 19. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Éljen soká Orbán Viktor
2021. jún. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Kis fantázia?
2021. jún. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez az illuminati titkos köszönése
2021. jún. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De komolyan írjátok le, hogy ennek van valami jelentése vagy utalása? Meg miért a nőknek megalázó? Férfiaknak nem szoktak ilyet mutatni?
2021. jún. 19. 00:23
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

Fogalmam sincs, mennyire ismert és népszerű a stand-up sztár, Trevor Noah. Töredelmesen bevallom, egyáltalán nem is hallottam róla, míg az életrajzi kötetét a kiadó a figyelmembe nem ajánlotta. Rövid internetes keresés után belenéztem néhány YouTube videóba, a pasas intelligensnek tűnt, gondoltam, adok egy esélyt a könyvnek. Most, olvasás után, pedig elmondhatom, hihetetlenül sokat tanultam a könyvből.


Trevor Noah Dél-Afrikában nőtt fel, az apartheid utolsó éveiben volt gyerek. A kötetet olvasva egyrészt csodáltam, hogy túlélte azt a gyerekkort, másrészt egy teljesen ismeretlen világra nyílt az ablak. No, meg kaptam sok gondolkodnivalót, többek között szülőségről, gyerekjogokról, történelemről, társas viszonyokról. Azt hiszem az elmúlt időszak egyik legfontosabb olvasmánya volt számomra a Bűnben születtem. Az elsőkönyves író kötetét előkönyves fordító, Huszár András kiváló magyarításával adja az Agave az olvasók kezébe.


A ma már az Egyesült Államokban élő humorista 1984-ben született, tehát élete első éveit az apartheid rogyadozó valóságában, majd a következő, a frissen elért szabadsággal nehezen gazdálkodó időszakban élte. Ebben az időszakban először feketének lenni volt nehéz Dél-Afrikában, aztán bizonyos fekete törzsekhez tartozni volt – ne szépítsük – szívás, de volt idő, amikor fehérnek lenni sem volt fenékig kakaó. Szegény Trevor viszont, fekete anya és fehér apa gyermekeként egy ideig nem is létezhetett volna, illetve a szabályok szerint árvaházba kellett volna kerülnie, amit akaratos anyjának hála megúszott. Mivel sem ide, sem oda nem tartozott, egész gyerekkora azzal telt, hogy különböző módszerekkel igyekezett belesimulni a környezetébe. Volt, hogy láthatatlanná próbált válni, de volt olyan is, amikor kihasználta, hogy számos nyelven beszél. Ez vált elsődleges taktikájává. Édesanyja főként önfejűségben és lázadásban volt bajnok, de valahogy mindig éppen annyira volt jelen a fia életében, hogy a slamasztikából kihúzza és jó irányba terelje.

2021. jún. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5, és ennek mi köze a kérdésemhez? :D
2021. jún. 19. 00:29
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Azt nem tudom. De ki kell tálaljak.. a kérdésedre a válasz.... A PINA NYALAST JELENTI:D
2021. jún. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
puncinyalás, a pasik többségének halvány lövése nincs, hogy kell jól csinálni
2021. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na végre köszönöm! :D Amúgy nekem is eszembe jutott, hogy esetleg ezt jelenti, de nem voltam benne 100%-ig biztos, szóval nem tudtam, hogy jól sejtem vagy tökre félreértem az egészet. :D

De akkor nem értettem félre, köszi 7-es és 8-as a választ! :D

2021. jún. 19. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!