Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha versenyszituá...

Mit csináljak ha versenyszituációban nem tudok koncentrálni és jó erdeményt elérni?

Figyelt kérdés
A matematikához tehetségem van, de ezt eddig nem igazán tudtam megmutatni, mivel teszteknél, versenyszituációknál teljesen leblokkolok, konkrétan elfelejtek számolni! Hogyan tudnék ezen segíteni?

#matematika #teszt #szorongás #versenyszituáció
2021. jún. 22. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Kerüld a versenyszituációt.
2021. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De éppen, hogy hozzá szeretnék szokni, és meg akarom mutatni a tudásomat!
2021. jún. 22. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam 6-10 évesen. Sőt, simán el is sírtam magam, annyira féltem. Rengeteget jártam versenyekre különböző típusúakra (matek, sportból sokféle, zene, más tantárgyak) sokszor felléptem, így egy idő után megváltozott a hozzáállásom. 14 évesen már úgy mentem a hasonló versenyekre/vizsgákra, hogy "itt én vagyok a király" tudtam, hogy menni fog, és így is lett. Versenyszituációban azóta jobban teljesítek, mint normál esetben. Szóbeli esetén pedig mindenki azt hiszi, hogy van benne egy izgalomfaktor és amúgy jobb a teljesítményem, ez is plusz előny.

Megoldás: járj sok sok versenyre.

Nekem a rekordom nyolc nap alatt 6 különböző verseny. Ebből 3 OKTV volt, a többi sport illetve zene.

Sok sikert!

2021. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresd az ilyen helyzeteket. Pl. jelentkezz állásokra, ha nem is akarod megkapni.
2021. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Középsulis vagyok, szóval nem tudok jelentkezni állás interjúkra, de az ötlet nem rossz. A 2. válaszolóval teljesen egyet értek, én is gondoltam arra, hogy járnom kéne versenyekre de végül soha nem mertem elmenni, mindíg féltem tőle. Van akinek az izgalom, ilyen helyzetekben megdobja a teljesítményét, és sajnos van akinek lehúzza, mint például nekem. De igyekezni fogok, hogy minnél több ilyen szituációba keveredjek. Köszönöm a válaszokat! Amúgy milyen OKTV-ken vettél részt? Matek?
2021. jún. 22. 22:53
 6/8 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok.

Igen, volt köztük matek is, bár az sajnos nem ment annyira jól. Persze azért jól éreztem magam, izgalmasak voltak a feladatok, a továbbjutás közelébe is jutottam, de sajnos nem jutottam tovább. Elmentem a másik faktos OKTV-re is, bár arra csak azért, hogy abban a néhány órában is azzal a tárggyal foglalkozzak (az esélytelen volt, de utólag is úgy gondolom, hogy megérte). A harmadik OKTV-n a döntőben a top 10-ben voltam.

Igen, egy ideig én se mertem menni, de folyton beneveztek. Versmondó, házi csapatverseny stb stb. Megdicsértek, tudtam hogy miben vagyok jó, és szépen lassan egyre magabiztosabb lettem. Ott kezdődik, hogy mersz az osztály előtt felelni. Aztán egyre nagyobb közönség, plusz az, amit csinálsz olyan, amit szeretsz, legyen az zene, matek vagy bármi, szépen fokozatosan jobb lesz.

Amúgy szerintem menj OKTV-re. Sokra. Faktos tárgyakból, nyelvekből, plusz ha van még valami ami érdekel. A matek OKTV amúgy is 4-5 órás, teljesen kizárt végig izgulni. Még egy délutáni alvásra is van idő közben.

Ha még nem vagy 11-12-es, akkor javaslom az Arany Dániel matekversenyt, az hasonló az OKTV-hez, 6 feladat van talán és 4 órás. Ősszel van, jelezd a tanárodnak, biztos örülni fog és benevez, így nem kell ezzel is foglalkoznod meg kevesebb az esély, hogy meggondolod magad. Egyébként rengeteget más matekversenyt is van, pl a klasszikus Bólyai, Zrínyi, bár szerintem ezek nem annyira jók. Sok a feladat, és annyira nem tudnak így izgalmasak lenni. Legalábbis számomra. De menj nyugodtan mindegyikre, hátha tetszik. Van olyan is, amelyik egybe van kötve egy futóversennyel. Az izgalmas, bár én azon sajnos nem voltam. Bőven van miből válogatni. Oh és nézz utána a KöMaL-nak. Az verseny, de nem érezni rajta. Egy hónapod van rá, minden hónapban. Interneten keresztül lehet beküldeni. Nagyon jó feladatok szoktak lenni.

2021. jún. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért is jó lenne, ha hozzászoknál a versenyhelyzethez, mert az életben nem tudod elkerülni. Állasinterjú, projekt feladat előadása, esetleg pártalálás? Ezek mind mind streszhelyzetet teremtenek és a világ abból indul ki, hogy ezeket a köröket letudtad, tehát ezen problémázni már nem lesz frankó.


Most botorkáljál még nyugodtan a védett környezetben, ha lesz rutinod, akkor a felnőtt élet is könnyebb lesz.

2021. jún. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyleg jol megy a feladat megoldas, tehat nem a megertessel van gond, akkor esetleg ugy szoktathatod magadat a stresszes helyzetekhez, hogy idore oldod meg a feladatokat. Otthoni gyakorlas kozben, mered az idot, es megprobalod egyre rovidebb ido alatt megoldani. Igy talan egy kicsit tudod gyakorolni, hogy milyen nyomas alatt dolgozni.
2021. jún. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!