Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg fogja lépni ezt a nagy...

Meg fogja lépni ezt a nagy változtatást, aki idős koráig nem tette?

Figyelt kérdés
Egy 60-as éveiben járó ember el szeretne költözni (eladni a pesti lakását és vidékre költözni). Pesten született, egész életében itt élt. Jellemzően maradi ember, szeret ismételgetni dolgokat (ugyanazokat a zenéket hallgatni, ugyanazokat az ízeket választani ételekben, stb.), eléggé megrögzött, tehát az újat és a változásokat mindig kizárta vagy figyelmen kívül hagyta az életéből, nem haladt a korral. Nem tudom, mi ennek a jelenségnek a neve (egyfajta autizmus?). Elintézni egyszerű dolgokat is mások segítségével tud csak elintézni. Már vagy 20 éve, hogy mondogatta, hogy el akar költözni vidékre. Aztán egy hosszabb időre felhagyott vele. Most viszont újra előjött és úgy tűnik, eléggé belelendült a ház nézésbe vidéken. A személyes érintettségem most mindegy, de aggódom, hogy mi lesz, ha tényleg elköltözik, ha tényleg megteszi. A kérdésem tehát: ha eddig nem tette és ilyen jellemzőjű ember, akkor meg fogja tenni, lehetséges, hogy mégis elköltözik így idős korára? Ha igen, akkor miért? Ha nem, akkor miért? Vagy ez is egy "pótcselekvés" nála ismételten, mint 20 éve? Hol olvashatnék utána ennek a jelenségnek?
2021. jún. 25. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem pótcselekvés még nem "jelenség". Nekem is vannak olyan vágyaim/terveim amiket évekkel ezelőtt találtam ki, csak anno vagy nem mertem, vagy nem tudtam megvalósítani őket. Ilyenkor mindig jegeltem az adott dolgot, de belül ugyan úgy motoszkált bennem a dolog és mikor lett lehetőségem megcsinálni akkor megcsináltam őket. Lehet, hogy 20 éve nem volt teljesen biztos magában és nem mert belevágni egy ekkora dologba, de mai szemmel már megmerné tenni. Szóval nagy az esélye, hogy most tényleg lefog költözni vidékre.
2021. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Autistának gondolni valakit, csak mert régi kedvenc zenéket hallgat,meg ugyan azokat az ízeket, azért elég meredek. Nem tűnsz valami okosnak a kérdésed alapján. Nem foglalkozz az ismerősöddel. Ő dolga, költözik-e vagy sem.
2021. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kapuzárási pánik. Úgy érzi, most van lehetősége utoljára arra, hogy megvalósítsa egy álmát. A közhiedelemmel ellentétben nem csak szex/szerelem formájában jelentkezhet, hanem bármelyik fiatalkori álomban, amit nem valósítottunk meg. És ugyanolyan károkat is okozhat, mert félelmetes a gondolat, hogy most utoljára van rá lehetőség és nem lesz soha többé, ezért szinte bármit és bárkit beáldoznak a célért.
2021. jún. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!