Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért késnek...

Egyes emberek miért késnek mindig mindenhonnan?

Figyelt kérdés

Anyukámnak is és nekem is van egy barátnőm, akik sosem tudnak pontosak lenni.


Igazából az 5-10 perc az még hercegnői késének minősül. De amikor már 20 perctől 2 óráig terjedő késésről van szó...


Egyszer felbosszantottam magam. Mondtam barátnőmnek, hogy du.2 után bàrmikor jöhet, és ebéddel várom. Azt mondta, legyen 3 óra. Erre mondta hogy el kell menjen a patikába, és 5-re megérkezett. Azért ennyi időbe nyilván nem telik elmenni gyógyszert venni. De minden találkozónkról késik, pedig 10 percre lakik az belvárostól, ahol mindig beülünk valahová. Én ezt sosem mertem szóvá tenni neki, hogy néha picit kellemetlen ez nekem, mert csak havonta egyszer tudunk találkozni.


De komolyan érdekelne, hogy vajon a késés figyelemzavar oka, vagy valamiféle szociális szorongás váltja ki.



2021. jún. 26. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Jól írod,szociális szorongás általában.

Az ember onnan késik,ahová fél megérkezni.

2021. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Szimplán ennyire tartja a másikat és az idejét
2021. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Simán leszarja. Az ilyenek érdekes módon iskolából, munkából nem szoktak elkésni, de veled megtehetik, mert te nem szólsz érte.
2021. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát, én suliból rengetegszer elkéstem xD Egyetemen. De én depressziós voltam akkoriban. El is martam magam elől néhány embert, akiknek "ehhez nincs türelme", "nem szép dolog lógni", "mégis hogy gondoltad, hogy a közös projektben a részed leadás előtt 1 órával fejezed be". És a kutyát nem érdekelte az sem, hogy egyetem mellett dolgoztam, vagy hogy nem jöttem ki a 2 lakótársammal. Az ilyesmit sem egy kolléga, sem egy csoporttárs, sem a főnök, sem egy tanár nem nézi el.


Egy barát és a család talán igen, de meddig? Úgyhogy tudom milyen rémes ez, ha megbízhatatlannak tartanak és igyekszem odafigyelni.

2021. jún. 26. 16:29
 5/13 anonim ***** válasza:
De ha egyszer megbízhatatlan...
2021. jún. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, ha valaki megbízhatatlan; hanem ha be sem ismeri, hogy ez nem jó. Én próbálom belátni a hibáim is javítani rajtuk, az már más kérdés, hogy sokan nem adnak második esélyt. Az első benyomást elég nehéz felülírni, mert végső soron mindenki azzal barátkozik, akivel könnyen megy .
2021. jún. 26. 16:37
 7/13 A kérdező kommentje:
Én a barátnőmet nagyon kedvelem emberileg, de messengeren is csak lepkehálóval lehet összeszedni. Pedig amikor velem van, akkor jól érzi magát. De lehet csak ennyire kellek neki. Nem esik jól.
2021. jún. 26. 16:38
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem szociális fóbiám van,de én ilyenbe kifejezetten precíz és pontos vagyok.Hivatalos helyekre,vagy randikra mindig minimum 5 perccel előbb érkezem.De hivatalos helyre inkább negyed óra 20 perccel előbb.

Egy szociális szorongással küzdő embernek valóban sokszor nehéz rászánni magukat egyes dolgokra,vagy hajlamosak lemondani egy adott találkozót,viszont mellette nagyon nagy a megfelelési kényszer is bennük.Én ezért sem szeretek késni,mert jó benyomást szeretnék kelteni másokban.Na meg magam miatt is,hogy megfeleljek ezeknek a dolgoknak.Igaz,külön dicséret azért nem jár ha valaki időben érkezik,vagy pontos.Viszont ha késik általában nem tünteti fel őt ez jó színben.Egy szorongó ember pedig kerüli az olyan helyzeteket,ahol negatív hatás érheti.Úgyhogy vagy el se megy egy ilyen találkozóra,vagy ott van már jóval a megbeszélt idő előtt.

2021. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a faluban ezaz általános ès meg is szólnak, kapod a megjegyzèseket ha pontos vagy vagy elvárod a pontosságot. Főleg akkor ha percre pontosan èrkezel valakihez.
2021. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ennyire tart téged.
2021. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!