Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van a mai fiatalok egy...

Mi van a mai fiatalok egy részével, hogy egy csavart nem tudnak becsavarni?

Figyelt kérdés

Hogy létezik, hogy egy 20+ éves fiatalember nem tud csavarozni, emelni, csomagolni, teljesen életképtelen? Gyári munkahelyen találkoztam ilyennel. Ezek mellett teljesen zárkózott, félénk. Az ilyen fiatalok, hogy fognak a lábukra állni, önállókká válni, ha nem lesz már mellettük szülő? Ti tapasztaltatok már ilyet?


N/40



2021. jún. 27. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
19%
Most majd sokan nekem ugranak, ebben biztos vagyok, de alapvetően nem volt baj a kötelező sorkatonai szolgálattal. Tudom, hogy rengeteg olyan dolog volt benne, amelyre semmi szükség nincsen, de ugyanakkor mégis hozzá tudott tenni egy férfi jelleméhez, ahhoz, hogy ne legyen annyira életképtelen, mint sok mai 18-20 éves "férfi". Nem általánosítok természetesen, sőt, régebben is volt, aki csak idiótább lett a katonaságtól, de ugyanakkor nagyon sok pozitív példát is látok az ellenkezőjére.
2021. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy a fizikai munka nem megy neki, az egy dolog. Nem kényszerül rá mindenki gyerekkorában, vagy nincs lehetősége, hogy ezeket megtapasztalja, megtanulja, így béna, nem értek vele egyet, de ez van, ez a kisebb gond. Ha valaki félénk, zárkózott (introvertált esetleg), még az sem feltétlenül probléma, nem kell mindenkinek a társaság közepének lenni.

Ellenben ha már annyira életképtelen, hogy nem tudja a saját életét menedzselni, önállóan gondoskodni magáról, az már gáz. Meg lehet tapsolni a szüleit.


A sorkatonaság nettó baromság, nem attól lett férfi valaki. Én már nem voltam, mégis az én generációm is tud normális felnőtt lenni és a maradi férfiúi tipikus területeken is helytállni. Ismételten szülő felelőssége.

2021. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
84%
Na akkor most tisztázd kérdező, hogy a mai fiatalok egy részével (azaz kb. 1,5 millió ember egy részével) van bajod (ha igen, akkor mekkora részét ismered, hogy ennyire tudod mit tudnak és mit nem tudnak: 1milliót? félmilliót? szazezret? ezret?), vagy egy darab 20+ évessel, akivel ez a tapasztalatod?
2021. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim válasza:
93%

Egyrészt ha egy olyan világban élünk, ahol (hozzáteszem jogosan) megkérdőjelezi a társadalom, hogy a rakott krumpli fozo képességeitől vagy az elvégzett házimunka mennyiségétől lesz valaki igazi no, akkor nehogy már abban merjük valakinek a ferfiassagat hogy most akkor össze tud szerelni egy polcot vagy sem.


Masreszt pedig manapság nincsen olyan szinten magára utalva az ember, hogy mindent magának kelljen hogy elvegezzen, igénybe lehet venni szolgáltatásokat. Múltkor fel kellett furnom a plafonra egy viszonylag nehéz cuccot alberletben. Vehettem volna furot-letrat-miegymást és megprobalhattam volna magam is, de mivel nem voltam biztos benne hogy nem fog az én megoldásommal leszakadni, inkább kihivtam 10 ezer forintért egy szerelőt. A munka el lett végezve én pedig nagyobb nyugalommal ülök alatta. Kevésbé kene férfinak éreznem magam mert nem én csináltam meg?

2021. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
87%
Majd megtanul, ha szüksége lesz rá. Én pl. kb. 23 éves koromig nem tudtam, hogy kell csekket befizetni, mert addig sosem kellett. Aztán megtanultam.
2021. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
3%
Mert mindenki diplomát akar, azt hiszik azzal mennek majd valamire. Aztán uúgy munkanélküliek mint a 8 általános végzettségűek. Ők előbb is találnak munkát mint egy agyondiplomázott. 8 általánossal rendelkező ha jó erőben lévő férfi, akkor elmegy az építőiparba mindenesnek. Diplomás meg kitörölheti a sehjaját. Tisztelet a kivételnek!
2021. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
88%

Hehe :) Na igen, a kérdezőnek az a férfi, aki be csavarni egy csavart, de ha valaki azt írná ki, hogy "a mai nők egy része miért nem képes megfőzni egy egyszerű rakott krumplit se" vagy "a mai npk egy része még ki se tudja takarítani a lakást rendesen", akkor ő lenne legjobban felháborodva.

Meg akkor is ha egy pasi nem tud megjavítani egy mosógépet, egy TV-t, nem tudja megmondani, hogy mit hogyan csináljon a telefonján... vagy nem tudom hol van nála a határ és mitől férfi a a férfi és mikor nem az.

2021. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 A kérdező kommentje:
Azért valljuk be elég gáz, hogy csavarozni nem tud, de önállóan semmit sem tud 20+ évesen valaki megcsinálni egy egyszerű betanított munkát. Amit számítógépen kellett csinálni az is nyögve, nyelve ment csak. Azért írom, hogy fiatalok egy része, mert eddig akikkel találkozhattunk azok között voltak totál életképtelenek és elgondolkoztató, ha egyedül kéne élnie (mert sokan egyedül élnek, bármennyire is furcsa) mit csinálna? Szomszédot kér meg?
2021. jún. 27. 13:30
 9/87 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem kérdezed meg tőlük, ha ennyire érdekel?
2021. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
69%

Azért valljuk be gáz, hogy valaki még főzni se tud nő létére 20+ évesen valaki. Még receptből se. A takarítás is csak nyögvenyelősen ment csak. Akikkel eddig találkoztam, azok ilyenek voltak, tehát logikus, hogy a mai nők ilyenek.

Ez így rendben lenne szerinted?

Találkoztál 3-4 fiatallal és ebből levontál következtetést egy teljes generáció egy részére. Mégis mikor van szüksége egy 20+ éves fiatalnak csavarozgatni bármit is? 20+ évesen általában még tanul, szüleinél vagy kollégiumban lakik, egyik helyen se kell csavarzogatni semmit. Képzeld jhokat terelni se tudnak! Most nem felháborító?!

Majd ha saját lakásba költözik és ott szerelnie kell, akkor megtanulja, vagy hív szerelőt. Miért lenne alapkövetelmény a 21.században az, hogy bárki csavarozgasson? Mikor kellett neked csavarozgatnod bármit is huszonévesen?

2021. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!