Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolják azt a mai...

Miért gondolják azt a mai fiatalok, hogy külföldön olyan könnyű boldogulni és tárt karokkal várják Őket?

Figyelt kérdés

Én ugye USA-ban élek, DE az én férjem amerikai, akit itt ismertem meg Magyarországon. Szóval nekem könnyebb volt zöld kártyát intéznem, bebizonyítani, hogy miért akarok menni, bemutatni a közös képeinket, a bevándorlási hivatalnál válaszolni a kérdésekre,amiket feltettek, hogy nem álszerelmesek vagyunk-e?

Plusz a férjemnek voltak kapcsolatai, barátai (IT szektorban vezető), hogy elhelyezkedjek és volt hol laknom is. És ugye egyedül sem éreztem magam, mert az Ő barátai lassan az enyémek is lettek. Az amerikai angolban is segített. De már eleve volt egy jó erős középfokú nyelvtudásom, mikor kimentem és ígyis voltak érthetetlen szlengek számomra. És ami nem mellékes, sok amerikai dolláromba került azért ez a letelepedési ügyintézés és procedúra is. De volt félretett pénzem is, mivel itthon jól kerestem diplomásként.


Szóval ezt tekintve, mivel még bennem is bennem volt a bizonytalanság, mikor kimentem, pedig volt "hátterem"...szóval nem értem miért gondolják a mai fiatalok, hogy csak rájuk vár a nyugat nulla háttérrel?


Innét is sokak hazamennek, mert nem jön be a számításuk vagy hazaküldik őket, mert sem szakmailag, sem nyelvtudásilag nem boldogulnak.


Tényleg kíváncsi vagyok a válaszokra, mert nem olyan egyszerű, mint, amilyennek látszik.



2018. jan. 24. 10:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
27%

Azért, mert a magyarokba (gondolom elsősorban a szocializmus miatt) "bele van kódolva" a NAGY AMERIKAI ÁLOM, ott kolbászból van a kerítés, ott mindent lehet, van Levi"s, McDonalds (már itthon is :D ) és ott minden olyan "rózsaszín" :-)

Mivel Amerika messze van, a realitásokat meg nem szokás figyelembe venni - hát ezért.


Az első ledöbbenés akkor szokott következni, amikor kiderül, hogy csak a repjegy min. 130-150 ezer ft. :-)


De nehogy azt hidd, hogy ez csak Amerikára vonatkozik: a minap valaki kijelentette, hogy Ő Spanyolországba akar költözni. Totál reális válaszokat adtam: beszélek spanyolul, idegenvezettem kint, több spanyol csoportnak a tagja vagyok , s amikor leírtam néhány dolgot, jól lehúztak. (ott a kérdésnél a 2-es vagyok)

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__9096414-spany..

2018. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
72%

Ja, és Anglia ugyanez:

semmi tájékozódás, semmi ismeret, semmi szakma,de mennének (tisztelet a kivételnek). Nyelvet nem beszél, nem tudja, hol lakna, mennyibe kerül a szobabérlés, csak "ottbiztosanjólmeglehetélni".

Aztán amikor kiderül, hogy pl. Londonban egy 6 nm-es szoba is milyen drága, akkor jön a koppanás.

Meg majd úgyis adnak szállást. (vagy igen, vagy nem - persze lehet szerencséje)

2018. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
72%

Mert tisztességes országba még akkor is megéri kimenni ha tudjuk előre hogy a kezdet jóval nehezebb is lehet. Én az 50 évemmel nem számítok mai fiatalnak, de szándékomban áll az angol nyelvet úgy megtanulni hogy odakinn méhésznél dolgozva a méhészetet is megtanulom munka közben. Pedig piacképes diplomám van, mégsem fogok korrupt ország alkatrésze lenni. A tisztességes élet mindig jobban megéri hosszú távon, még ha a kezdet nehéz is.

A szocializmusban ment a gyárakból való lopkodás, ahogy ma is a közpénz lopkodása. Lett belőle élhető ország? Lettünk olyan ország mint Svájc vagy a sakndináv országok?

Tudod mit mondott édesapám 92 évesen a halála előtti napokban? Szívből megbánta azt hogy nem ment vissza Németországba ahol háborúkor dolgozott egy tanyán. Mivel a magyarság erkölcsileg a béka segge alatt áll. Még azt is hozzá tette hogy nehogy itthon maradjak, hanem keressek tisztességes társadalmat.

Egyik ismerősöm szintén 50 évesen ment ki innét. Igen, először csövezett néhány hetet Olaszországban. Majd fémdetektoros aranyrög kereső lett Ausztráliában. Már ekkor boldog, szabad és elégedett volt. Mert sikeres volt benne, hisz Romániában is csinálta a diktatúra idején, ahol lakott. Aztán elvett egy milliárdos üzletasszonyt. Ha itthon maradt volna akkor ma is a 30 négyzetméteres garzonban lakna az anyjával. Plusz a vegyészmérnöki diplomájával kapná a tróger munkákat például építkezéseken. Árulja már el valaki hogy mi okból kellett volna itthon maradnia? Hazaszeretetből nem lehet ám zöld ágra vergődni egy korrupt országban.

2018. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
52%

Jól hangzik, de szerintem kamu.

Ha máskor kamusztorit írsz, akkor figyelj arra, hogy koherens legyen a szöveg azt illetően, hogy éppen hol tartózkodsz. Ugyanis több ilyen ellentmondás is felbukkan az írásodban.

2018. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 SzociálisBérlakás ***** válasza:
9%

Undorító mocskos hazugság következik - nem tom hogy most ezt direkt vagy tényleg 100% debil vagy?


"Azért, mert a magyarokba (gondolom elsősorban a szocializmus miatt) "bele van kódolva" a NAGY AMERIKAI ÁLOM, ott kolbászból van a kerítés, ott mindent lehet, van Levi"s, McDonalds (már itthon is :D ) és ott minden olyan "rózsaszín" :-) "


nem hallottál róla hogy a szocializmusban kb európa történelme alatt volt a legjobban szétválasztva kelet és nyugat és hogy a kapitalista szabadeurópa rádió propagandája mondta a nyugati álmot az embereknek aminekhatására a sok agymosott zombi ment és megszavazta a kapitalizmust?


a kapitalizmus érvelt azzal hogy legyél kapitalista nyugaton ott mindenki jól él házak autók 10× es fizetés mi köze ennek a szocializmushoz? a szocializmus ideje alatt nyugatról egyetalán nem is beszéltek te gyökér, nem is lehetett nyugatra menni nyaralni csak korlátozott ideig és bejelentéssel.


szóval fejezd be a hazudozást egy olyan rendszerről te szemét, ahol 99% h nem éltél. Hány éves vagy.?! Éltél a Kádár-rendszerben? ha nem akkor miért írsz baromságokat?

2018. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
4. Irigység. Ennyi. Nem lepődöm meg ezen a magyar sajátosságon.
2018. jan. 24. 10:35
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

Mert itthon minden s*zar! Es ha mar a helyet, ahol elsz, ahova szulettel kakinak gondolod, csak remenykeni es almodni tudsz, hogy mashol nem ez a helyzet. Meg ha nem is ugy van. De ezt sose tudja meg az ember, ha nem probal meg vilagot latni. Lehetseges, hogy nem elso ugrasra fog minden klappolni, az is lehet, hogy a ‘nagy amerikai almot’ angliaban, vagy akar afrikaban talalod meg.

Az a baj, ha egyszer megtapasztalja a rosszat, mar csak a jora vagyik, fiatalok eseteben meg minden mindegy, majd meghuzza magat par honapig, nem eszik kaviart homarral, es dolgozik akar szalag mellett, mig egy jobb melot, albit nem talal. Meg nem ha nem is jon ossze a csodas elet, en azt mondom, egy probat meg er. Jobb megtapasztalni, mint keregni egy eleten, hogy mi lett volna ha...

2018. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
63%
Látod, nem is olyan könnyű hazudni... Egyébként melyik államban laksz?
2018. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
33%
California Santa Monica
2018. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%

"Igen, először csövezett néhány hetet Olaszországban. Majd fémdetektoros aranyrög kereső lett Ausztráliában. "


3-as, leírnád, hogy ez hogyan valósult meg? Kíváncsi vagyok,mert azért ha valaki csövezik, onnan azért elég nagy "ugrás", hogy eljut Ausztráliába(pl. rep.jegyre honnan lett pénze, hogy jutott be az országba, vízum, ilyenek, stb.?).

2018. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!