Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi cikkről? Tényleg ennyire igényesek a mai fiatalok? Én úgy látom, hogy értelmes, jó szakmával rendelkezők is örülnek, ha van munkájuk. Nem hogy még 300-400 ezret keressenek.

Figyelt kérdés
[link]

2017. okt. 19. 01:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
87%

Azt gondolom, hogy igazuk van: reálisan látják, hogy mennyi pénzből lehet minimálisan megélni (élni, nem vegetálni), és az ország tragédiája, hogy sokan lesznek közöttük, akik nem fogják elérni ezt az összeget; legalábbis nem itthon. És feldühít, amikor az idősebbek reakciója erre annyi, hogy ezek a mai fiatalok el vannak szállva, és elszakadtak a realitásoktól. Nem. A fizetések és a lakhatási költségek aránya, az elszakadt a realitásoktól. A fiatalok csak szeretnének értelmes, európai életet élni, és ha itt nem tehetik meg, akkor elhúznak oda, ahol igen, és az senkinek nem lesz jó, aki szeretné, hogy 50 év múlva és létezzen ez az ország.


Szerencsére az értelmes és jó szakmával rendelkezők meg tudják azért keresni a 420 nettót pár év után, de nem ők lesznek a többség.

2017. okt. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
85%

Az idősebbek örülnek, hogy van munkájuk, a fiatalok viszont már úgy nőttek fel, hogy tudják hogy kaphatnak ennyit, ha máshogy nem, akkor külföldre költözéssel.


Jogos az igényük és nem irreális, csak te Magyarországban gondolkodsz, ők meg Europában :)

2017. okt. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
26%

"hogy tudják hogy kaphatnak ennyit,"



Hol.... itt biztos nem max külföldön.

2017. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
43%

"Az idősebbek örülnek, hogy van munkájuk"


Én nem vagyok idős 32 vagyok de örülök hogy van munkám megkresem a nettó 95-öt és remegek hogy mi lesz ha netán ez se lesz.

2017. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
45%
Diploma van kettő is aztán mit ér. Lószart.
2017. okt. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
21%
Van benne valami, de azért előbb le is kéne tenni valamit az asztalra. Vagy ha valaki annyira jó szakembernek tartja magát és mégis alulfizetik, kezdjen el vállalkozni és majd a piac eldönti, reálisan ítélte-e meg a képességeit.
2017. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
69%

"Hol.... itt biztos nem max külföldön."


Én is ezt írtam...


"Én nem vagyok idős 32 vagyok de örülök hogy van munkám megkresem a nettó 95-öt és remegek hogy mi lesz ha netán ez se lesz."


IdősEBBet írtam... (egyébként 32 évesen te már középkorú vagy :p)


"előbb le is kéne tenni valamit az asztalra"


Pont az a lényeg, hogy nem kell letenni semmit az asztalra. Aki akarja, fogja magát és Nyugaton vállal munkát, ahol sokszorosát keresi az itthoni bérének képességektől függetlenül. Óriási fegyver, hogy ezt megtehetik és képesek is megtenni.


Én harmincasként kétszer is meggondolom, hogy elinduljak-e, de a fél ismerősi köröm már külföldön van. Viszont egy friss diplomás/érettségizett nem fog sokáig töprengeni. Ha itthon nem jönnek be a számításai, egy pillanat alatt el tud menni.


Még egyszer: Ti és én is magyarországi viszonyok közt gondolkodunk, egy fiatalnak viszont teljesen reális elképzelés a külföldi tanulás, munkavállalás. Ezért jogos és reális részükről, hogy nyugai életszínvonalat várnak el alapból.

2017. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
70%
Én is fiatal vagyok, de nem hasonlítom Magyarországot a szerencsésebb történelmű nyugatabbi államokhoz, ahol persze többet keresel (de más dolgokban többet is kell fizetned).
2017. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem bruttó összegek vannak a cikkben. Így azért nem annyira irreális.
2017. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
77%

Netto az,bruttoba felejtsd el,mar nem fognak szakit talalni.

Kezdo fejlesztok nalunk 300-350-el indulnak NETTO.

Ez alatt a szempillajat nem rebegteti meg.

2017. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!